Výhru zhatila vítkovická power-play

Václav Trávníček • 21.11.2003

V s e t í n - Utkání Vsetína s Vítkovicemi, které navštívil i zraněný kapitán domácích Josef Štraub, se hrálo s velkým nasazením. Domácí si od druhé třetiny drželi jednobrankový náskok, který jim vydržel až do posledních minut základní hrací doby. Hosté vyrovnali při hře bez brankáře, když do té chvíle skvělého Biegla překonal Juraj Štefanka. Na jednu branku hostů přihrál někdejší vsetínský forvard Jiří Burger.

- 25.kolo pá 21.11.17:00
HC Vítkovice Ridera
1:1p(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 24. Jaškin (Vak) - 60. Štefanka (Burger). Rozhodčí: Homola - Charvát, Kalivoda.Vyloučení: 6:7, navíc Luža (Vsetín) 10 minut. Diváci: 2940.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Luža, Polák, Kuboš, Spitzer - Hudec, Pavliš, Demel - Prokop, Čech, Selingr - Ambruz, Vak, Stantien.
HC Vítkovice Ridera: Pinc - Seman, Kumstát (41. Jurečka), Ficenc, Černošek, Dresler, Zápotočný - Burger, Turek, Olesz - Kaděra, Štefanka, I. Padělek - Irgl, Hubáček, Tomášek (41. Míka).
Utkání dvou moravských klubů, Vsetína s Vítkovicemi, bylo poněkud narušeno problémy s Bieglovou brankou. A tak než bylo vhozeno úvodní bully, promenádovali se hokejisté asi deset minut po ledové ploše a rozehřívali svá těla. První třetina pak přinesla svižný hokej s šancemi na obou stranách kluziště. Nutno však podotknout, že opravdových gólových příležitostí se v úvodním dějství urodilo jako šafránu.

Hrálo se nahoru - dolů, hráči obou týmů se také stihli přetlačovat u hrazení. Tím nejtvrdším byl souboj domácího Pavliše s vítkovickým Zápotočným. Ve vyložených šancích se objevili snad jen hostující Padělek a u Pincovy branky vsetínští beci Luža s Jaškinem. Ani jednomu z nich se však síťku branky rozvlnit nepodařilo. Nesvedlo se to ani tandemu Demel - Pavliš, jenž se na vítkovickou svatyni řítil v situaci dva na jednoho. Úvodní část tak skončila za smířlivého stavu 0:0.

Druhá třetina se hrála v rychlém tempu a pro oko diváka byla o poznání atraktivnější, než ta první. Domácí hokejisté ji začali velkým náporem, na jehož konci stála bekhendová rána Alexeje Jaškina. Asistenci k prvnímu vsetínskému zásahu si připsal Tomáš Vak. Vstřelený gól vehnal domácím vítr do plachet. O dvě minuty později mohl vedení zvýšit Demel, vítkovický Pinc byl však tentokrát pozorný. Domácí pak hostujícího gólmana zásobovali nekonečným množstvím ran, především první vsetínský útok řádně zatápěl vítkovické obraně.

Biegl si tak puk osahal až v půli zápasu, kdy jej propagační střelou zkoušel překonat Burger. Někdejší vsetínský forvard se pak blýskl ještě v několika šancích, na Biegla však nevyzrál. Vítkovice dostaly příležitost ke srovnání ve dvojnásobné přesilovce, kdy na trestné lavici odpočívali Frolo s Polákem. Jejich tlak ale vyšel naprázdno.

Třetí dějství přineslo urputný boj o body. Vsetínu stačilo hlídat hubený náskok a získali by jich plný počet. Naopak Vítkovičtí se snažili o vstřelení vyrovnávací branky, která by jim zajistilo alespoň jeden bod. Na 2:0 mohl zvýšit Pavliš, v rozhodující chvíli však promáchl. Z branky se nakonec radovali hosté, když se dvě minuty před koncem při power play trefil Juraj Štefanka.

Rozhodnout se tak mělo až v prodloužení. K triumfu v nastaveném čase měli opět blíže domácí, když jim Burgerův faul umožnil hru v početní výhodě. Tu ale nevyužili. V sólovém úniku se dokonce ocitl Libor Pavliš, jeho švih mezi betony však Pinc vykryl. Soupeři se tak z utkání rozešli se smírným výsledkem 1:1.

Jiří Režnar (Vsetín): „Nezačali jsme nijak slavně, dlouho jsme se nebyli schopni dostat do šancí. Až v prostřední části jsme začali hrát podle našich představ. Ve třetí části jsme měli strach o výsledek ,stáhli jsme se obrany. Hodně věcí pochytal Biegl. Bohužel se nám nepodařilo zopakovat výkon proti Plzni, naše hra byla poněkud vyčichlá.“

Ladislav Svozil (Vítkovice): „Odehráli jsme dobrý zápas, Vsetín hrál na domácím ledě důsledně v obraně, především pak ve středním pásmu. Hrálo se na hranici pravidel. Ve třetí části jsme si vytvořili tlak a šance, vynikající Biegl nám však sebral šanci na výhru. Byl to podobný zápas jako předtím v Ostravě. Bod ze Vsetína bereme.“