Z Vítkovic nakonec bez bodu

Václav Trávníček, Aleš Koňařík • 09.01.2004

O s t r a v a – Ani dramatickým závěrem v poslední třetině nevybojovali vsetínští hokejisté ve Vítkovicích bod. Přestože od dvaatřicáté minuty prohrávali už 5:1, dokázali se vzepřít a snížili na přijatelnějších 6:5. V posledních minutách utkání zkusili svěřenci trenérů Tabary, Neliby a Režnara štěstí v power play, ale Míkův zásah pětadvacet vteřin před koncem rozhodl, že Valaši domů odjedou bez bodu.

- 38.kolo pá 9.1.17:00
HC Vítkovice Ridera
7:5(3:1, 2:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 5. Hubáček (Burger, Jurečka), 6. Irgl (J. Štefanka, M. Tomášek), 19. Burger (Míka), 24. Burger (Jurečka, Míka), 32. Irgl (J. Štefanka), 44. Míka (Kowalczyk, Jurečka), 60. Míka (Burger, J. Štefanka) - 6. Stantien (Selingr, Razingar), 36. Razingar (Stantien), 47. Sochorek (Šebesta), 52. Selingr (Stantien, Razingar), 57. J. Polák (Stantien, Selingr). Rozhodčí: Nečas - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 4082.
HC Vítkovice Ridera: Pinc - Kowalczyk, Jurečka, Ficenc, Černošek, Rimmel, Zápotočný - Míka, Burger, Hubáček - I. Padělek, Turek, A. Padělek - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Němec, J. Polák, Kuboš, Vyrůbalík (28. Hrabal) - Dubec, Pavliš, Demel - Razingar, Stantien, Selingr - Ambruz, Sochorek, Šebesta - od 26. navíc Baďura, R. Hruška, Prokop.
Obvyklá vsetínská taktika hrát co nejdéle na bezbrankový stav stála na chabých základech. Zbytečné vyloučení potrestaly Vítkovice již v 5.minutě zásluhou Hubáčka, za Vsetín takřka hned po vhazovaní kontroval kapitán Stantien. Přestřelku úvodních minut vzápětí završil Irgl. Vsetín se nutil do útoku a dlouho zatlačil vítkovické před brankáře Pince. Jenže ani dvě přesilové hry nepřinesly střelecký úspěch, ve vyložených šancích zklamali Šebesta, Demel i Selingr. Minutu před sirénou přišel trest. Přes nedůrazného Vyrůbalíka přešel Burger a po kličce na pětníku elegantním blafákem překonal Biegla.

Na vsetínské padla deka a prostřední část ovládli vítkovičtí. Burger pokračoval ve skvělém představení, i když při bekhendové žabce mu pomohlo i štěstí. Puk propadl nešťastnému Bieglovi mezi betony. Vsetínský gólman své zaváhání při vítkovickém tlaku mnohokrát odčinil, často ale spílal svým nedůrazným zadákům, kteří připustili mnoho soupeřových ataků v brankovišti. Trápení hostujícího celku vyvrcholilo v 32.minutě, kdy Irgl skóroval ve vlastním oslabení nechytatelným příklepem pod víko. Až přesilovkový gól Razingara vliv Vsetínu novou krev do žil a do sirény mohlo být ještě veseleji. Demlova dorážka Jaškinovy střely ale skončila na tyčce.

Vítkovickým se vrátila pohoda po využité přesilovce 5 na 3 a domácí poněkud podlehli pocitu, že Míkův gól udělá ze zbytku zápasu pohodovou záležitost. Valaši se rozhodli vsadit vše na útočnou kartu a vítkovický náskok se začal tenčit. Nejprve se bekhendovou dorážkou prosadil střelec posledních kol Dalibor Sochorek, přesilovkové trefy Selingra a Poláka udělaly ze závěru třetiny napínavé drama. K vyrovnání nakonec nepomohly ani dvě nefalšované trmy-vrmy v Pincově brankovišti, vítkovické vítězství nakonec zpečetil gólem do prázdné branky Petr Míka.

Ladislav Svozil (Vítkovice): "Od stavu 6:2 jsme hráli ležérně a postavili málem soupeře na nohy. Dělali jsme chyby a to nás skoro stálo body."
Jan Neliba (Vsetín): „Byl to náš nejhorší zápas za dobu, co jsem na Vsetíně. V úvodu nám chyběla koncentrace, brzy jsme inkasovali z přesilové hry. Vítkovice dávaly branky snadno, navíc neproměnily spoustu šancí. Za stavu 6:2 jsme už hru otevřeli, podařilo se nám snížit na rozdíl jediné branky. Bohužel v power play jsme inkasovali po sedmé. Musíme se důkladně zamyslet nad morálkou některých mladých hráčů. Jeden zápas odehrají fantasticky, ale ve druhém nedodrží základní pokyny. Přes obránce Němce šla navíc branka, Tomáš Frolo se zase nechal zbytečně vyloučit v oslabení 5:4. Budeme to řešit v kolektivu.Start hráčů z Opavy řešíme vždy až před zápasem, náš kádr je v současnosti velmi uzky. Musíme urychleně sehnat dva až tři hráče na stálo.“