Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 103 (k 3.7.)

AKTUALIZOVÁNO: VHK mění vedení, Stanislava Pavelce střídá Vlastislav Palatý

Václav Trávníček • 22.11.2010

Stanislav Pavelec končí v roli jednatele Valašského hokejového klubu. Jeho funkci převzal dosavadní člen vsetínského managementu Vlastislav Palatý (na fotografii vpravo). Pavelec, jenž byl na podzim zvolen do městského zastupitelstva a stal se místostarostou Vsetína, bude i nadále působit ve struktuře VHK. „Strategie do budoucna je jednoznačná, hrát s co největším počtem odchovanců a s těmito srdcaři a talenty nenechat zapomenout na úspěchy vsetínského hokeje,“ řekl v pondělí nový jednatel Palatý.

Pět otázek pro Stanislava Pavelce

S jakými pocity opouštíte funkci jednatele VHK?
Já bych hlavně nechtěl, aby to vyznělo, že něco nebo někoho opouštím. Proto nemám pocity, mám spíše v hlavě myšlenky jak dál a lépe, pokud možno.

Co považujete za největší úspěch, kterého jste coby jednatel dosáhl?
Nikdy bych netvrdil, že jsem něčeho dosáhl sám jako jednatel. Řekl bych to tak, že jsem byl asi nejvíce na očích, ale téměř všechno bylo o týmové práci jak trenérů, tak vedení klubu. Podařilo se zabezpečit hokejovou výstroj, v mládeži jsme si udrželi vysoký standard za podstatně nižších nákladů, ve spolupráci s městem se podařilo zkrášlit stadion a nastartovali jsme a udržujeme chod klubu. To je velmi důležité a kdo o tom něco ví, musí uznat, že to úspěch je.

V čem naopak spatřujete rezervy současného stavu klubu?
Rezervy jsou vždycky, je ale otázkou, jestli mají nějakou příčinu a když ano, tak kde. Potřebovali bychom silného strategického partnera, ještě více rozšířit členskou základnu, hlavně se to týká přípravky. Asi největší rezervy máme v práci s částí diváků, kde jsem věřil v lepší dialog, tam se spolupráce nedaří, i když po posledních zkušenostech si říkám, jestli vůbec je možná. Nevzdáváme, uvidíme.

V pozici jednatele VHK vás střídá Vlastislav Palatý. O jak velkou změnu se podle vás jedná?
Tak to si netroufám říct, to ukáže až čas. Jsem přesvědčený, že nastartováno je dobře a pokud budeme v nastoleném směru pokračovat, je to jen o určitém čase a trpělivosti. Pan Palatý je obeznámen s chodem klubu a tak by všechno mělo mít hladký průběh.

Budete se snažit vsetínskému hokeji pomáhat z pozice místostarosty města?
Je to jedna z mých náplní práce, navíc rozšířena na celou oblast sportu a věřím, že najdeme společnou řeč nejen s hokejem.

Pět otázek pro Vlastislava Palatého

Zkuste se, prosím, na úvod v několika větách představit vsetínskému publiku.
Mgr.Vlastislav Palatý – právník. Po ukončení sportovní kariéry jsem se věnoval mládeži v Prostějově a od roku 1992 aktivně působím v mládežnickém hokeji ve Vsetíně. Jsem jedním ze zakladatelů VHK Vsetín a obroditelem vsetínského celku dospělých.

S jakou vizí nastupujete do funkce jednatele VHK?
Strategie do budoucna je jednoznačná, hrát s co největším počtem odchovanců a s těmito srdcaři a talenty nenechat zapomenout na úspěchy vsetínského hokeje. I když u těchto úspěchů bylo odchovanců pramálo. Hlavně chceme hrát takový hokej, který bude atraktivní pro diváky, s nasazením, bojovností a nadšením, aby hala Na Lapači byla opět pupkem společenského dění na Valašsku.

Na co budete chtít v nové roli navázat a co budete chtít naopak změnit?
Chci navázat na práci svého předchůdce Stanislava Pavelce a úspěšně držet pro Vsetín soutěž mužů, a to minimálně v úrovni 2.ligy, která má podle mého názoru na Moravě dobrou úroveň a má návaznost na naše mládežnické celky. Změnit chci jediné, a to je přízeň publika a k tomu přízeň sponzorů, abychom se pak mohli zabývat jen sportovními úspěchy.

Jaký je váš vztah k fanouškům?
K fanouškům mám vztah veskrze pozitivní, pro ně se v rámci zábavy na kolbišti sport provozuje. Chorál v kotli by měl vyvolat husí kůži na těle každého soupeře a naše nezkušené mladíky hnát k vítězství. Avšak starost mi dělají rádoby fanoušci, kteří chtějí do arény zdarma, aby si pak mohli dát ve stánku dvě piva a rádoby fanoušci, jejichž chování v hale nám přináší jenom zvýšené náklady a ztrátu času řešením následků jejich projevů .

Jaké mety chcete v letošní sezóně dosáhnout v mládežnických kategoriích a v seniorském týmu?
Letošní sezona se v mládežnických týmech vyvíjí dobře. Junioři bojují na špici I.ligy o baráž do extraligy, starší dorost se přiblížil postupové jistotě do nadstavby extraligy, stejně zdatně si vede i mladší dorost. Žákovské celky v součtech jednotlivých hokejových tříd mají o kvalitní soupeře v nadstavbové části rovněž vystaráno. A nejmladší se snaží nezahanbit a na výsledky starších hráčů navázat. Pokud udržíme postavení, jak jsem popsal výše, můžeme dát příležitost hráčům, kteří prokazují talent a šanci si zaslouží, aby nakoukli do vyšších kategorií, včetně mužstva dospělých. Tak by byl naplněn smysl práce s mládeží a uplatněn vliv na řadu rodičů a dětí, aby rozšířili řady naší základny. V seniorském týmu si pak přeji, ať v nás buchnou saze a začneme proměňovat šance, abychom se porvali alespoň o 8.místo a abychom přitom divákům předváděli spolu s nasazením a pohybem zajímavý a pohledný kombinační hokej.