Žákovský hokej: Víkend ve znamení derby

Redakce • 24.10.2008

V s e t í n - Jsou zápasy a Zápasy - vsetínští muži začnou od úterka psát novou historii svého zápasu s velkým Z. Derby s Valašským Meziříčím má všechny předpoklady se takým utkáním stát. To žáci mají svého soupeře do derby jasně daného již několik let. Je jím jednoznačně Zlín. Není snad jediný hráč ze všech čtyřech mužstev, který by před víkendem necítil lehké mrazení a nepotýkal se s malinko zvýšeným tepem. Jak si zde popíšeme, někteří hráči budou tyto atributy mít ještě o trošku silnější - jedná se totiž o bývalé hráče Zlína.

V šestkách se takto bavíme o obránci Světlíkovi. Tentokrát domácí Zlín klopýtl doposud třikrát a na druhém místě tabulky je před Vsetínem jen o skóre. V minulém kole poznali stejně jako před týdnem vsetínští šesťáci hořkost porážky od Poruby. Trenéři Forch, Vašíček a Tesařík se bohužel musí v derby obejít bez distancovaného Janoška a zraněných Vítka a Bechného. Vsetínští sedmáci sice nemají v kádru žádného "přeběhlíka", za to jsou ale se svými protivníky svázáni jinak - titul mistra republiky ve čtvrtých třídách z roku 2006 totiž vybojovali se zlínským Čepilou v brance. Tady ale půjde veškeré kamarádství stranou - Zlín s jednou porážkou a jednou remízou okupuje průběžné třetí místo a určitě bude chtít svoji bilanci ještě vylepšit. Minulý víkend si poradil i se silnou Porubou a tak se bude určitě na co dívat! Vsetín, který vstupuje do derby z prvního místa v tabulce. bude kompletní. I když účast kapitána Děrkase, který už se ze své tenisové mise vrátil, není stoprocentní. Začátek prvního zápasu v PSG aréně ve Zlíně je v neděli ve 13:00

Výhody domácího ledu si budou užívat tentokrát vsetínští starší žáci. Už v sobotu v 15:00 zkříží hole s prvním mužstvem průběžné tabulky - Zlínem vsetínští sedmáci. Ještě vloni zlínští Foltýn a Helešic se budou snažit spolu se svými spolubojovníky navázat na výborný výkon proti Havířovu. Zlín, momentální lídr soutěže, ale také v minulém kole svého těžkého soupeře - Porubu porazil na jeho ledě. Trenérům Žilkovi, Janušovi a Motlochovi se vrátil do sestavy uzdravený Chrástecký, ale stále nemohou ještě počítat se Šipulou. I v deváté třídě hrají hokejisté, jež jsou původně ze Zlína. Jedná třeba o Kryšku, Bridu nebo Neuwirtha. Tady ale dlužno podotknout, že na Vsetíně nejsou první sezónu a pocit "když hrajete proti svým" už dokonale znají. "Remízový král" dosavadního průběhu soutěže Zlín, si v minulém kole také poradil s Porubou. Silný soupeř Vsetíských je momentálně druhý. U starších žáků opět platí - počítají se nejen body vybojované, ale i body jež vezmou svému soupeři, který je v průběžné součtové tabulce 8. a 9. třídy před Vsetínem. Oba sobotní duely tak slibují nevšední zážitek!

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno