Další překážka domácího vítězství: vicemistr z Vítkovic

Aleš Koňařík • 24.10.2002

V s e t í n - Už déle než měsíc nepotěšili vsetínští hokejisté své věrné fanoušky vítězstvím na vlastním ledě, o změnu se pokusí v pátečním utkání s Vítkovicemi. Vicemistr se po bídném začátku soutěže postupně dostává do loňské herní pohody a do Vsetína si přiváží šestizápasovou sérii bez porážky. Naposledy Vítkovice porazily rozdílem třídy Karlovy Vary 5:0 a Vsetín má u ostravského celku jeden vroubek: V prvním vzájemném měření sil jej totiž porazil 4:1. V tomto utkání zaznamenal svou premiérovou branku junior Jan Korotvička.

Od té doby se ale role prohodily a je to naopak Vsetín, koho trápí kolísavá forma. Poslední domácí duel s Litvínovem až na pár světlých okamžiků opět připomněl televizní zápas s Budějovicemi a z úst trenérů zazněla tvrdá kritika na laxní přístup některých vsetínských hráčů k zápasům. Klíčem k úspěchu s Vítkovicemi je minimalizování chyb obranných řad, vsetínští chtějí vycházet z taktiky, která jim přináší úspěchy na hřištích soupeřů.

„Nesmíme se pokoušet hrát velký hokej, naopak hrát zezadu a čekat na brejky,“ vidí cestu k prolomení nelichotivé domácí série porážek Jiří Hudler, nejlepší střelec týmu. Po zranění se již do tréninku zapojil obránce Alexej Jaškin, není však jisté, zda nastoupí už v pátečním utkání.

Pravděpodobné sestavy:

HC Vsetín: Biegl - Frolo, Luža, Bartek, Němec, Kuboš, Ptáček, Polák, Horáček - Vampola, Stantien, Demel, Kucharczyk, Hudler, Streit, Vozdecký, Vak, Ambruz, Sochor, Korotvička, Dubec

HC Vítkovice: Trvaj - Tesařík, Philipp - Jurečka, Černošek - Výtisk, Chmelíř - Kaděra, Burger, Moravec - I.Padělek, Melenovský, Selingr - Irgl, A.Padělek, Olesz - Laszkiewicz, Gron, Krenželok.