René Kajaba: Do každého utkání musíme jít na sto procent

Filip Bazala • 24.10.2013

Vsetínští hokejisté potřetí letos venku dokázali zvítězit za tři body, což v minulých sezonách nebylo zvykem. Poté, co se jim podařilo zvítězit na ledě Břeclavi těsně 2:1, se svěřenci Juraje Jakubíka pokusili o podobný kousek i na ledě Orlové. To se podařilo na jedničku. Vsetín rozstřílel Orly 8:2! „Ze začátku Orlová bojovala, poté ale inkasovali rychlé branky a polevila,“ vysvětluje debakl v zápase čtyřbodový René Kajaba. „Hraje se mi v první formaci dobře, dáváme branky všichni, snad se bude dařit i nadále,“ pochvaluje si spolupráci v první útočné formaci.

René, jak hodnotíte zápas s Orlovou?
Celkově dobře, potřebovali jsme zvítězit. Byl to náš druhý zápas venku po sobě, je před námi ještě třetí na Technice. Jsem rád, že se nám podařilo i druhý zápas vyhrát a snad se povede i ten třetí.

Bylo vítězství snadné?
Myslím si, že žádné vítězství není jednoduché. I když výsledek nějak vypadá, třeba že vyhráváme 6:1, tak se dá i tak rozehraný duel prohrát. Nám se dnes podařilo to zvládnout a zvítězili jsme.

Překvapila vás Orlová něčím?
Ze začátku to byl dobrý zápas, bojovalo se, ale ve druhé třetině jsme dali čtyři branky po sobě a domácí polevili ve výkonu. Začalo se hrát volnějším tempem a nám to tam vše napadalo.

Letos nastupuješ v první formaci, jak si pochvaluješ spolupráci?
Hraje se mi s nimi dobře. Dáváme branky všichni, ať já, Vaňous nebo Bambus, což je hlavní. Snad se bude dařit i nadále.

Spolupráce s Martinem Ambruzem zatím šlape jako hodinky

Jak hodnotíte své vlastní výkony?
Zatím bych řekl, že je to dobré. Sem tam mi i do brány něco spadne, ale jak jsem již říkal, je to o práci celé formace, která zatím šlape a to je dobré.

Do jaké míry týmu pomohl příchod Martina Ambruze?
Takového hráče jsme potřebovali. Je to už zkušenější hráč, který si dokáže velmi dobře podržet puk, vybojovat jej v soubojích u mantinelu a rozhodovat v důležitých okamžicích, jako např. při přesilovkách.

Venku se vám zatím letos daří lépe než v uplynulých sezonách, čím to?
To vážně nevím, sám si to nedovedu moc vysvětlit. Možná jsme se zlepšili ve hře dozadu a více proměňujeme své příležitosti.

Čeká vás třetí zápas po sobě na venkovním hřišti, s čím vyrukovat na Techniku?
Já moc nesleduji, kdo si jak vede nebo, kdo za daný tým nastupuje. Proti každému týmu musíme nastoupit se stoprocentním výkonem. Musíme hrát dobře odzadu a čekat na své příležitosti, které bychom mohli využít. Když to budeme plnit, nějaké body v Brně urveme.