Barážové boje se přesouvají do Ústí

Václav Trávníček • 29.03.2006

V s e t í n – Další dvě barážová utkání, která určí další vývoj prolínací série, sehrají vsetínští hokejisté ve čtvrtek a v pátek na ledě Ústeckých Lvů. Valaši v prvním zápase podlehli Severočechům 0:2, ale v odvetě hostům dokázali vrátit porážku, když zvítězili 4:1. V Ústí nad Labem se tedy bude začínat za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy. „S čím jedeme do Ústí? Přece vyhrát,“ hlásil už v úterý vsetínský útočník Valko. Obránce Hrabal jej doplnil: „Nejlépe obě dvě utkání!“ Utkání začíná v 18:00 a přineseme z něj on – line komentář.

S jedním vítězstvím, které urvali na ledě soupeře, jsou spokojeni také prvoligoví vyzyvatelé. „Myslím, že po úterním duelu jsou opět šance padesát na padesát,“ prohlásil hostující kouč Vladimír Evan. „Jsme spokojeni nejen se stavem 1:1, ale také s předvedenou hrou. Myslím, že obě utkání byla vyrovnaná a uvidíme, co bude dál,“ dodal. Jeho protějšek Rostislav Vlach připomenul, že se nyní hokej přesouvá na širší kluziště. To by podle vsetínského kouče mohlo hrát Valachům do karet. „Myslím, že to by mohla být spíš výhoda pro nás, protože Ústí na našem úzkém kluzišti dobře bránilo, úzké kluziště je pro ně zkrátka výhodnější. U nich budeme mít víc prostoru na bruslení a doufám, že tam alespoň jeden zápas vyhrajeme,“ prohlásil Vlach, který vzápětí dodal: „Bych byl rád, kdyby série byla co nejkratší v náš prospěch!“

Vsetínští hráči si při domácích zápasech pochvalovali fanoušky. Příznivci ústeckého hokeje nechtějí zůstat pozadu a na čtvrteční utkání připravují zajímavé zpestření: do hokejové haly plánují dorazit v klubových dresech. Návštěvníci třetího kola baráže se tak mohou těšit na žluto – modrou arénu.

Utkání Ústí – Vsetín můžete zhlédnout od 22:25 na ČT4 – Sport ze záznamu.