Vstupenky online

Na Lapač zavítá lídr tabulky z Karlových Varů

Jan Tajzler • 30.11.2017

Po desetidenní odmlce se na vsetínský Lapač opět vrátí WSM Liga, konkrétně její 28. kolo, ve kterém Valaši vyzvou dosavadního lídra soutěže tým HC Energie Karlovy Vary. Vsetínští mají za sebou vydařený severočeský trip, ze kterého vydolovali cenných šest bodů. Právě šest bodů činí dosavadní ztráta na play-off, další potřebný krok směrem vpřed chtějí Vsacané učinit proti Karlovým Varům, které by naopak rády vylepšily svou bídnou venkovní bilanci. Utkání Vsetína s Karlovými Vary odstartuje na Lapači v sobotu v 17:30.

AUTOBUS PRO FANOUŠKY ZDARMA

Od 2.12.2017 ve spolupráci s ČSAD Vsetín bude zajišťovat dopravu z utkání WSM ligy autobus. Odjezd autobusu bude 15 minut po ukončení utkání. Trasa autobusu Rokytnice, Kotovo přes Sychrov, Jednota a Luh I, Luh II, Luh III a kovárna. Doprava je pro fanoušky zdarma.

Karlovy Vary: Lídra trápí venkovní bilance

V letošním ročníků WSM Ligy už půjde o třetí vzájemnou konfrontaci obou nováčků. Valaši se se Západočechy střetli poprvé v rámci 2. kola ve Vsetíně, kdy se zelenožlutým podařilo smazat dvoubrankové manko a utkání získat na svou stranu v prodloužení. Odveta v KV Areně byla úspěšnější pro domácí Energii, která v každé třetině vstřelila po jedné brance a utkání ovládla 3:0.

Karlovy Vary touží po bleskovém návratu do nejvyšší soutěže a při pohledu na tabulku jde vidět, že tento cíl je na západě Čech brán doslova vážně. Jenže něco přeci jen vrže, a to je bídná venkovní bilance. Zatímco v domácím prostředí našli energetici pouze dva přemožitele, Ústí nad Labem a České Budějovice, venku jejích počínání stačilo pouze na 11 bodů, což je také 11. pozice, co se týče tabulky venkovních zápasů. Momentálně Karlovy Vary vedou WSM Ligu se dvoubodovým náskokem na druhé České Budějovice a to dost možná díky množství domácích zápasů, kterých Energie odehrála hned 16, což je společně s Litoměřicemi nejvíc v soutěži.

Rozbor karlovarského kádru tentokrát zahájíme v obranných řadách, důvod je prostý, nejproduktivnějším obráncem Energie je totiž Matic Podlipnik, jenž nastřádal na své konto už 26 kanadských bodů za 9 přesných tref a 17 asistencí, slovinský reprezentant se trefil v obou předchozích zápasech se Vsetínem. Když už jsme v obraně, musíme zmínit také Daniela Krejšího (3+10) a zkušeného Vladimíra Sičáka (2+9).

Nejproduktivnějším útočníkem energetiků je Jakub Flek (10+13), následuje extraligou protřelý Tomáš Rachůnek (9+13). Pozor si vsetínská defenzíva bude muset dát také na Petra Stloukala (10+10). Vůbec nejlepším střelcem Západočechů je Ondřej Beránek (12+6). Riziko z karlovarské strany však rozhodně nehrozí jen z výše jmenovaných, zkušenosti Stanislava Balána či Václava Skuhravého rozhodně přijdou při tažení za nejvyšší soutěží vhod a nejinak tomu bude i v utkání ve Vsetíně.

Karlovy Vary mají v brankovišti dva vynikající brankáře. Více prostoru zatím dostal Filip Novotný, vloni ještě brankář Sparty Praha si v Karlových Varech zatím vychytal úspěšnost zákroků nad 93 %, průměrně obdrží 1,52 branky na zápas. V desíti případech dostal přednost Tomáš Závorka, jeho čísla jsou krapet horší, úspěšnost zákroků pod 90 % a průměr inkasovaných branek 2.30.

Karlovy Vary jsou nejofenzivnějším týmem soutěže a plní tak pravidlo přímé úměry o tom, že čím víc branek vstřelí, tím víc bodů má, podaří se tentokrát potvrdit roli favorita a vyloupit Lapač?

VSETÍN: Elitní osmička znovu na obzoru

Po zpackaném utkání v Třebíči čekal na vsetínský tým severočeský trip. Svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka nejprve zamířili do Litoměřic, kde se jim skvostně vydařila druhá třetina, ve které domácím kališníkům odskočili na čtyřbrankový náskok. I přes snahu domácích Vsetín kontroloval utkání také v závěrečné periodě a vybojoval všechny body za vítězství 6:3. O den později se Vsetín vydal do Ústí nad Labem. Proti žlutomodrým Severočechům Valaši dokázali navázat na předchozí vzájemná utkání a ve 3. třetině rozhodli o dalším tříbodovém vítězství, tentokrát 4:1. Severočeský zisk najednou Valachy posunul na 11. místo se ztrátou šesti bodů na 8. Třebíč.

Na tripu v Ústeckém kraji dokázal střelecké trápení prolomit vsetínský kanonýr David Březina, jenž si během dvou utkání připsal hned tři přesné trefy a v tabulce střelců soutěže drží trůn se 16 brankami na kontě a tříbrankovým náskokem na ústeckého Davida Mertu. Premiérovou trefu ve vsetínském dresu si připsal také Daniel Krenželok, jenž se trefil v utkání proti Litoměřicím. „Tady na Vsetíně jsem měl už spoustu příležitostí skórovat, ale prostě mi to tam nespadlo. Měl jsem snad 4-5 tutovek, kdy to mohl být gól, ale já to tam ne a ne dostat. Dneska mi to tam ale Kucharda (Radim Kucharczyk) připravil jako na zlatém podnose. Do prázdné brány a v přesilovce. To už jsem prostě musel dát,“ neskrýval úlevu vysoký obránce ve vsetínských řadách.

Výborným tahem se také ukázalo řešení v obsazení centrů první respektive třetí formace. Radim Kucharczyk si vyměnil místo s Ondřejem Koptou. Kucharczyk ještě více pozvedl údernost třetí formace a během severočeského tripu si připsal tři asistence, jeho formace pak do sítě soupeřů nasypala hned čtyři branky. O šest skvělých bodů pro Vsetín se na severu Čech podíleli oba brankáři, Jaroslav Pavelka odchytal utkání v Litoměřicích a v Ústí nad Labem se od začátku utkání postavil do branky Luboš Horčička, jenž si za svůj výkon vysloužil titul nejlepšího vsetínského hráče v utkání.

Podaří se Valachům přenést herní pohodu z venkovních zápasů také do domácího střetnutí proti favorizovaným Karlovým Varům? Přijďte se na vlastní oči přesvědčit v sobotu, první utkání v měsíci prosinec startuje v 17:30 a vzhledem k faktu, že jsme ve druhé polovině základní části, nastoupí Vsetín v domácím prostředí ve žlutých dresech.

Partner utkání: IRISA, výrobní družstvo

IRISA je výrobní družstvo s dlouholetou tradicí. Na trhu působíme více jak 60 let a u našich zákazníků preferujeme individuální přístup, garantujeme kvalitu poskytovaných služeba a výrobků a flexibilní jednání. Náš výrobní program zahrnuje tradiční výrobu exkluzivních, skleněných vánočních ozdob, kartonážní výrobu a lisování plastů.

Hlavním cílem výrobního družstva Irisa pro nejbližší období je nadále vytvářet pracovní místa pro zdravotně postižené spoluobčany, stabilizovat výrobní program vánočních ozdob a kartonáže a rozvíjet výrobu plastových dílů pro automobilový průmysl. Webovou prezentaci partnera utkání naleznete zde.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Horčička (Pavelka) – Teper, D. Krenželok, Ostrčil, Frolo (A), Dundáček, Žák – Březina, Kopta, Markovič (C) – Vávra, Podešva, Slováček – P. Beránek, Kucharczyk (A), Protasenja – Šilhavý, Karafiát, Hořanský.

Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Sičák (A), Krejčí, Podlipnik, M. Rohan, J. Tomeček, Kovačevič – T. Rachůnek, Balán (A), Gorčík – Stloukal, Kverka, Kohout – Rezek, Skuhravý (C), Flek – T. Rohan, M. Zadražil, Davídek

banner pod článkem