Vstupenky online

Čechmánek zvažuje účast na Olympiádě

Aleš Koňařík • 30.11.2001

P h i l a d e l p h i a – Sotva před několika měsíci se boj o post brankářské jedničky reprezentačního mužstva pro Olympijské hry v Salt Lake City jevil poměrně vyrovnaný mezi Romanem Čechmánkem a Dominikem Haškem. V současné době je však docela možné, že se Čechmánek v nominaci vůbec neobjeví. Ne z vůle trenérů, ale po vlastním zvážení.
„V české extralize je spousta mladých a nadějných brankářů. Pro náš hokej by bylo lepší, kdyby jen na Olympiádu jeden z nich,“ prohlásil Čechmánek v listu Daily News. Bývalý brankář Vsetína však zatím nepotvrdil, že se vzdává nominace na olympijský turnaj, který proběhne v únoru roku 2002.

Čechmánkova pozice je nyní vzhledem k reprezentaci velmi těžká. Trenér Augusta dá v Salt Lake City pravděpodobně šanci Romanu Turkovi jako brankáři, který má kryt záda Dominiku Haškovi. Turek po přestupu do Calgary zažívá nejlepší sezónu v NHL a drží se na čele statistik soutěže. Roman Čechmánek zatím zůstává v průměru a stejně jako celý před sezónou tolik favorizovaný tým Letců hledá formu. A být v pozici třetího gólmana reprezentace se Čechmánkovi příliš nezamlouvá...
banner pod článkem