Brabenec: Moje branky? Jednoduchá práce!

Miroslav Vebr, Aleš Koňařík • 26.12.2004

V s e t í n – Nakonec to byl jeho večer. Útočník Kamil Brabenec svými góly číslo 10 a 11 zařídil pro Vsetín důležité vítězství, které celý tým oslavil spolu s bouřícím publikem pomalu již tradičními „rybičkami.“ Centr první vsetínské formace neskrýval spokojenost. „Spolupráce s Ondrou Veselým a Rado Somíkem šlape a utkání s Vítkovicemi nám vysloveně sedlo,“ pochvaloval si po zápase vytáhlý útočník.

Jeho dva zásahy od sebe dělily čtyři minuty. „Vlastně to byla to jednoduchá práce. Měl jsem puk dvakrát před prázdnou brankou, což bylo především díky výborné spolupráci s mými spoluhráči,“ neopomněl Brabenec vyzdvihnout podíl svých kolegů v první formaci. „Před první brankou střílel Ondra Veselý od modré. Netrefil, ale od zadního mantinelu se puk odrazil na mou hokejku a pak stačilo přehodit ležícího gólmana. Druhý gól perfektně připravili Somík s Kleslou. Od mantinelu přišla přesná přihrávka, já jsem jen nastavil hůl a usměrnil kotouč do sítě,“ popisoval Brabenec.

Zápas samotný však nebyl jen o radosti úspěšného střelce. Ve zbylých dvou třetinách se Vsetín spoléhal především na defenzívu, v ostrých soubojích u mantinelů nechali vsetínští bojovníci hodně sil. „Bylo to hodně bojovné a tvrdé utkání. Vítkovice hrály velmi agresivně. Myslím ale, že jsme se jim v tom vyrovnali a zápas jsme zvládli dobře,“ hodnotil utkání Brabenec. „Dali jsme o jednu branku více a to je hlavní.“

K Vsetínu se nakonec přiklonilo i štěstí. Střela Vůjtka sotva 15 vteřin před koncem skončila na horní tyčce Čechmánkovy branky. „Konec utkání byl hodně o psychice. Nepodařilo se nám dlouho vyhodit a pak nás zachránila tyčka,“ oddechl si vsetínský hrdina. „Poslední půlminutu už se nám podařilo sehrát dobře. Věřili jsme si celý zápas a jsme rádi, že jsme jej dotáhli do vítězného konce.“