Cítím se perfektně, vzadu mám víc prostoru, libuje si Ondřej Slováček

Josef Kutěj, Kristýna Zigmundová • 14.10.2018

Dříve útočník, nyní jeden z nejlepších obránců Chance ligy s číslem 26 na zádech Ondřej Slováček hodnotil vítězné utkání proti pražské Slavii, které sám v prodloužení rozhodl „Jel jsem sám z rohu a padlo to tam“ říká s úsměvem. A co říká na utkání? „Určitě nejtěžší zápas co zatím byl, bereme však 2 body a jsme ti spokojenější,“ uzavírá.

Jak hodnotíte dnešní utkání?
Určitě nejtěžší zápas co zatím byl. Připravovali jsme se na ně na videu, ale Slavie nás překvapila dobrým pohybem. Mají tam hodně vysokých hráčů, ale hráli to výborně a myslím si, že si dnes ten bod za předvedený výkon zasloužili. Dnes jsme však byli šťastnější a 2 body zůstávají nám.

Slavie hrála hodně fyzický hokej. Neubralo vám to do konce utkání síly?
Oni tak hrají. Mají tam vysoké a silné hráče a to je logické vyústění jejich hry. Ale čekali jsme to, máme bohužel menší tým, ale dnes jsme se s tím poprali. Síly to samozřejmě bralo, ale i tak jsme to uhráli.

První třetinu vyhrála Slavie, očekávali jste takový nástup?

Šli jsme do utkání celkem vlažně, musím říct. Celý tým to cítil a po první třetině jsme si v šatně něco řekli, a pak se to rapidně zlepšilo.

Nakonec utkání dospělo do prodloužení, kde jste vstřelil vítěznou branku.

Jeli na nás dva na jednoho. Já jsem jim vypíchl kotouč a jeli jsme dva na jednoho naopak my s Lubošem Robem. Bohužel mi nahrávka nevyšla. Nicméně pak jsem z rohu jel sám na bránu a padlo to tam.

Bylo na hře Slávie něco, co vám příliš nesedlo?
Nám se s nimi hraje trochu hůře. Mají vysoké hráče a mají výborné střely od modré čáry a jsou schopni vytvořit tlak před bránou a pak střely tečovat, nebo clonit brankáři. Hrají moderní hokej, vysocí hráči, clonění před bránou, není to jednoduché vždy ubránit.

Očekávali jste od utkání 3 body?

Určitě jsme šli do utkání jako vždy se snahou zvítězit za tři body. Máme šňůru a oni také, a tak to dnes bylo o tom, komu skončí. Chtěli jsme tři, byly z toho dva, takže i tak jsme spokojeni.

Očividně vám vyhovuje hra v obraně. Hrajete zde skoro půl roku, ale jako byste se obráncem narodil.

Cítím se perfektně, mám hodně prostoru. Zezadu mám přehled a vidím, kam můžu rozehrát. Jsem spíš typ bruslivějšího než silového hráče, a tak mi sedí mít více prostoru a přehledu nad hrou. Navíc se mnou vzadu hraje Kuba Teper a to je perfektní. Takže není si na co stěžovat.

Další utkání Vás čeká v Přerově. Co očekáváte, že vás čeká?
Tak Přerov, je to takové derby. Bude to podobný soupeř jako dnes. Opět vysoký silový tým. Očekáváme bouřlivou atmosféru a i když se hraje v pondělí, tak očekávám velký výjezd ze Vsetína a my budeme chtít prodloužit sérii zase o jedno utkání.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov