Další úspěch vsetínské mládeže: Tentokrát v Rakousku

Václav Trávníček • 01.04.2008

Z e l l a m Z e e – Významného úspěchu dosáhli vsetínští mladíci narození v letech 1994 a 1995. Na Mezinárodním mistrovství světa své kategorie, konaném minulý týden v rakouském městě Zell am Zee, vybojovali zlaté medaile. Navíc v konkurenci šestnácti týmů z celého světa, mezi nimiž nechyběl třeba výběr kanadského státu Alberta. „Předvedenou hrou i vystupováním dobře reprezentovali jako jediný český zástupce nejen Vsetín, ale i český hokej,“ řekl Pavel Pelc, jeden z rodičů, který byl na turnaji přítomen. Prestižního Mistrovství se zúčastnil také vsetínský místostarosta Lubomír Gajdůšek.

Organizátorem tohoto mezinárodního turnaje byl Rakouský hokejový svaz. Záštitu nad mistrovstvím přijali spolkový kancléř Rakouska Alfred Gusenbauer a starostové měst Salzburg a Zell am See. „Celému turnaji byla věnována velká pozornost také ze strany významných firem, za jejichž přispění se tak náročná akce mohla uskutečnit,“ řekl Pelc.

Vsetínští hokejisté v základní skupině porazili domácí hráče z Zell am See (Rakousko) 6:0, v dalším utkání zvítězili nad hráči celku Mladost Zagreb (Chorvatsko) 9:0 a v posledním utkání skupiny B porazili hráče švýcarského klubu La Chaux de fonds po vyrovnaném zápase 2:1.

Ve finalové skupině Valaši narazili na vítěze ostatních tří skupin a pokračovali v úspěšném tažení turnajem. Nad celkem HK Triglav Kranj (Slovinsko) zvítězili v pohledném utkání 3:1. „Další zápas byl ozdobou celého turnaje a zaplněná hala zhlédla opravdu kvalitní duel mezi našimi mladými hráči a reprezentanty týmu Canada Explorer, výběru státu Alberta, ze kterého vsetínští hokejisté vyšli vítězně v poměru 2:1,“ poznamenal Pelc.

Závěrečný zápas s dánskými hráči z klubu Herminy IK byl završením úspěšného vystoupení vsetínských hráčů. Ti zvítězili 4:1 a vybojovali tak zlaté medaile. „Celkové první místo vsetínských hokejistů na tomto ojedinělém a kvalitním turnaji je výsledkem dlouhodobé práce trenérů mládeže vsetínského hokejového klubu. Je nutno zdůraznit podporu vedení města Vsetína a ostatních sponzorů z řad firem, kteří napomohli účasti vsetínských hráčů a i dosažení tohoto úspěchu,“ sdělil Pelc.

Úspěchy vsetínské mládeže ukazují, že navzdory momentální absenci seniorského týmu patří práce s mládeži ve Vsetíně mezi špičku v České republice. Minulý týden dosáhli úspěchu také hráči šestých tříd, kteří na Mistrovství ČR obsadili druhé místo.