Do branky Přerova nasázeli čtvrťáci čtrnáct branek

Petr Vychopeň • 27.02.2008

V s e t í n - Porce šesti zápasů tentokrát vyplnila naši pravidelnou rubriku, zajímajíc se o výsledku mladých Valachů. Ti se dostali do konfrontace s Opavou a Přerovem. Dlužno dodat, že za sebou nechali více než dobrou vizitku, když Lapač obohatili o celkem devět bodů, aniž by v jediném utkání svému soupeři podlehli. O vítězný trojlístek se postaraly 4., 5. a 6. třídy. Jejich starší kolegové ze 7., 8. a 9. tříd se rozešli se soupeřem nerozhodně. Zajímavostí je, že všechny tři remízové souboje skončily totožným výsledkem 2:2.

8. a 9. třídy – trenér Ladislav Maršalík

9. třídy - Opava 2:2 Vsetín
V tabulce lépe postavený a podle papírových předpokladů tedy favorizovaný Vsetín do utkání nevstoupil zrovna podle svých představ. Že Slezané doma nepouští žádné body zdarma doložili i brankou, což se pro hosty stalo výstražným momentem. Po přestávce, která zřejmě Valachům přišla vhod, se museli otáčet zase domácí.

„V zápase jsme si vytvořili více šancí, ale domácí brankář nám zabránil ve výhře.“.
— Očima trenéra Maršalíka

Vsetínští přišlápli plyn, což se brankou Krčmy projevilo i na skóre. Rozhodnout tak měla poslední dvacetiminutovka. Ta se však nesla ve vyrovnaném duchu a skončila tudíž nerozhodně, jako celé utkání.

8. třídy - Opava 2:2 Vsetín
Stejně tak jako deváťáci, měli i jejich mladší Valaši lepší výchozí pozici v tabulce a kvalita zelenožlutých taky rychle vyplula navenek. Hned v první části Opavští dvakrát inkasovali, Vsetínu se tak blýskalo na lepší časy. Jmenovitě se do černého trefil Krčma a Pokorný. Přestávka však rázně zamíchala kartami.

„Vyrovnaný zápas, který skončil zaslouženou remízou.“
— Očima trenéra Maršalíka

Byli to právě Slezané, kteří do konce zápasu tahali za správný konec provazu. To doložili taktéž dvěma góly, což neznamená nic jiného, než další střet, jehož aktéři se rozešly s jedním bodem na každé straně.

6. a 7. třídy – trenér Miroslav Kubo

7. třídy - Vsetín 2:2 Opava
Tady už přituhovalo. V souboji se proti sobě tváří tvář postavili sousedé v tabulce, osmý Vsetín a sedmá Opava. Domácí kulisa však zajišťovala pro vsetínský kádr velké plus. I přesto hosté vkročili do utkání pravou nohou a bojovali nebojácně. Domácí však svou hrou nepřipustili žádné větší komplikace a utkání dotlačili do remízového konce. Tři klání, která zelenožlutí proti Slezanům svedli, tak skončila 2:2!

6. třídy - Vsetín 4:2 Opava
O vybočení z remízových kolejí se postarali až šesťáci. Těm se zápas víceméně vyplnil podle představ a hosty z Lapače vyprovodili čtyřmi bankami, při čemž jenom dvě inkasovali. Pomyslné misky vah tak v soubojích se Slezanem Opavou naklonili na svou stranu mladíci ze Vsetína.

5. a 4. třídy – trenér Josef Lang

5. třídy - HC Minor 2000 Přerov 2:6 HC Vsetín
Výborného výsledku pak dosáhli benjamínci z pátých tříd, když si podrobili soupeře z Přerova. Tím i potvrdili fakt, že jim druhá příčka v tabulce nenáleží náhodou a tak trochu i zaklepali na ramena první Olomouci, která se zuby nehty drží před Vsetínem o jeden jediný bod. Bude se ještě tým na první pozici měnit?

4. třídy - HC Minor 2000 Přerov 0:14 HC Vsetín
Naprostý poprask udělali v Přerově čtvrté třídy. Ti ke svému soupeři zavítali s jasnými úmysly, které ruku v ruce kráčejí s jejich dosavadními výsledky. Vsetín si totiž hoví na prvním místě a soupeři si s ním v drtivé většině neví rady. Skóre 126:40 mluví za vše. Kluky z Přerova, který se drží u středu tabulky tak na ledě nečekali zrovna minuty blaha, což se ukázalo i na konečném stavu utkání.

Předchozí články o mládeži:

Předčili nás v rychlosti i důrazu, praví Maršalík (19.2.2008)

Úspěšné tažení proti horníkům z Havířova (28.1.2008)

Plná úspěšnost jen u šestých tříd (23.1.2008)

Mladíci znovu na koni! (14.1.2008)

Mladíci opět v boji, z drtivé většiny vítězně (7.1.2008)

Šesťáci vybojovali v mezinárodním turnaji první místo (29.12.2007)

Šesťáci ve finále ostravského turnaje vyzvou brněnskou Kometu (29.12.2007)

Jak si stála vsetínská mládež ve víkendových bojích? (18.12.2007)

Ohlédnutí za víkendovými úspěchy mládeže (10.12.2007)

Víkendový úspěch mládeže zkalila jen prohra sedmáků (28.11.2007)

Radost z vítězství se vyhla jen osmým třídám (19.11.2007)