Derby bude přihlížet pohár pro mistry světa

Václav Trávníček • 10.01.2004

V s e t í n – Valašské derby Vsetín – Zlín je tady. Přestože se v utkání střetnou týmy z opačných konců tabulky, dá se očekávat rychlý a bojovný hokej. V případě, že vyhrají domácí, přiblíží se Vsetín blíže k play off. V případě výhry hostů mohou Zlínští poskočit až na druhé místo tabulky. Perličkou zítřejšího utkání navíc bude pohár pro hokejové mistry světa, který bude vystaven na stadionu Na Lapači.

Vsetín se bude muset pravděpodobně obejít bez Michala Hudce, jenž kvůli svým problémům se zády nenastoupil ani v minulém kole ve Vítkovicích. Hudec se tak přidal do ssetínského lazaretu k Lužovi, Vakovi a kapitánu Štraubovi. Domácí tedy nebudou mít cestu za vítězstvím snadnou. Zlínští se jistě pokusí prolomit střeleckou smůlu proti Vsetínu – v posledním zápase ve Zlíně prohráli 0:1. jediným střelcem utkání byl vsetínský Tomáš Demel, tedy hráč, který byl právě do zlínského Hamé půjčen na jeden zápas jako revanš za start Radima Tesaříka za Vsetín.

Demel není jediným znalcem soupeřova prostředí. V tomto ročníku extraligy odehrál za zlínské Hamé i vsetínský Marek Dubec, stejný počet utkání za Vsetín odehrál Martin Čech ze Zlína. Na jeden zápas oblékl zelenožlutý dres již zmiňovaný Tesařík.

Zlínu se v poslední době daří. Výjimkou byl pouze zápas proti pražské Spartě, odkud si Zlínští odnesli sedmibrankovou výslužku. V minulém kole už ale stál v brance Hamé Igor Murín, který za přispění poctivé defenzivní hry Zlína vychytal již čtvrté čisté konto v sezoně. Sedmibrankový příděl obdržel v posledním kole zase Vsetín. Prohra s Vítkovicemi však bylo jediné dosavadní zaváhání mužstva pod taktovkou trenéra Neliby.

Další perličkou zítřejšího valašského klání bude pohár pro hokejové mistry světa, který bude vystaven na vsetínském zimním stadionu a který zde ukončí svoji pouť po českých hokejových stáncích.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Němec, J. Polák, Kuboš, Vyrůbalík (28. Hrabal) - Dubec, Pavliš, Demel - Razingar, Stantien, Selingr - Ambruz, Sochorek, Šebesta - od 26. navíc Baďura, R. Hruška, Prokop.

Zlín: Murín –Hamrlík, Blaťák, Dlouhý, Zubíček, Nosek, Macholda, Vosátko, Kudělka - Záhorovský, Leška, Balaštík - Mokrejš, Vlach, Veselý - Jenáček, M.Čech, Barinka - M.Čech ml., Zagrapan, Weissmann