Vstupenky online

Finišuje první část dorostenecké extraligy, junioři budou čelit ofenzivně naladěným týmům

Andrea Harmuthová, Helena Hegeďová • 22.11.2021

Dorost má před sebou poslední tři utkání v první části soutěže. V úterý se Valaši utkají se Zlínem, ve čtvrtek s Přerovem a v sobotu je čeká cesta do Šumperku. Juniorka bude naopak uzavírat první polovinu základní části a nečeká ji vůbec lehký úkol, narazí na dva nejofenzivnější celky východní skupiny. Technika Brno v posledních dvou zápasech nastřílela celkem patnáct branek, Přerov sedm.

Perný týden pro dorost: Na Lapač dorazí Zlín a Přerov. Valachy čeká výjezd do Šumperka

Dorostu vstup na led po dvoutýdenní přestávce příliš nevyšel. Na ledě Komety prohrál vysoko 7:1. Modrobílí ukázali svou převahu hned v úvodu utkání, kdy vsetínského gólmana prostřelili hned čtyřikrát. Vsacané měli velké problémy dostat se přes obranu domácích a brněnského brankáře překonali pouze jednou. Zápas s Olomoucí jim nevyšel o moc lépe. Kohouti se dostali během první třetiny do vedení, a to drželi až do konce. Vsetínu se sice podařilo dvakrát překonat olomouckého gólmana, ovšem soupeř byl střelecky aktivnější a na každou inkasovanou branku odpověděl.

ZÁPAS: 23. 11. VSETÍN – ZLÍN 18:00

Vzájemné zápasy v sezoně:
25. 9. 2021 Zlín – Vsetín 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)
Domácí se brzy dostali do vedení, ale Valaši do konce první periody bez problémů srovnali. V dalším průběhu už ale Vsetínští zlínského gólmana nepřekonali a soupeř si dalšími čtyřmi brankami zajistil výhru.

Zlínu se po reprezentační pauze dařilo. Nejprve zaznamenal výhru na ledě brněnské Komety, kde jej podržela hlavně obrana. Už od začátku zápasu Zlínští dominovali a vedli až do konce utkání. Kometa jednou brankou v závěru utkání už skóre nezměnila. Ve stejném tempu pokračoval jejich domácí zápas s Olomoucí. Tady rozhodla až třetí třetina, v níž Berani vsítili dvě branky. Zlín se tak posunul v tabulce na čtvrté místo. Poslední zápas odehrál s Přerovem. Ten se jim příliš nevydařil. Po první třetině bylo skóre vyrovnané. Zubři se ale rozjeli a během druhé části odskočili hned o pět branek. To už Zlínští dotáhnout nestihli a propadli se tak na pátou pozici v tabulce. Porazí Berany i Vsacané, nebo si na nich Zlín spraví chuť?

ZÁPAS: 25. 11. VSETÍN – PŘEROV 19:15

Vzájemné zápasy v sezoně:
14.10. 2021 Přerov – Vsetín 7:3 (2:1, 3:1, 2:1)
Dorostenci na Přerov nestačili. Vsetín sice v každé třetině vstřelil jednu branku, ale Zubři se gólově prosadili hned sedmkrát. Na to Valaši nestačili.

Přerov si po pauze připsal jednu výhru a jednu prohru proti celkům na prvních dvou místech tabulky. Nejprve překvapivě vybojoval dva body v zápase s Vítkovicemi, kde rozhodl až v nájezdech. Dorost Zubrů od začátku utkání vedl, ovšem ve třetí části ostravský celek jejich vedení stáhl a urval tak jeden bod. V nájezdech rozhodl mladý střelec Petr Věchet. Takové štěstí už ale neměli v utkání s Třincem. Domácí jim utekli ve druhé periodě a své vedení už si pohlídali. Do elitní čtyřky v tabulce se tak místo Přerova dostal Zlín, se kterým absolvovali dorostenci poslední utkání v uplynulém týdnu. Tady Přerov ukázal svou převahu, kdy se ve druhé periodě dostal do vedení. Zlínu nadělil během prostřední dvacetiminutovky pět branek a zakončil to ještě brankou v závěru utkání. Momentálně tak drží čtvrtou příčku právě Přerov. Porazí stejně jako minule Vsetín, nebo Valaši zabojují a dotáhnout zápas do vítězného konce?

ZÁPAS: 27. 11. ŠUMPERK – VSETÍN 13:00

Vzájemné zápasy v sezoně:
9. 9. 2021 Vsetín – Šumperk 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Dorost předvedl proti Šumperku výborný výkon. Draci nejprve skóre srovnali, ovšem domácí se hned na začátku druhé třetiny dostali opět do vedení, a to už udrželi až do konce utkání, kdy přidali ještě další tři branky.

Šumperští dorostenci v uplynulém týdnu nejprve prohráli s posledním týmem tabulky. V Havířově se jim podařilo vstřelit jen jedinou branku. Ovšem v dalším zápase si spravili chuť, kdy přestříleli Porubu o pět gólů. Poruba nejprve vedla, ale Drakům se během druhé periody podařilo srovnat a v závěru to byly doslova gólové hody, kdy se trefili ještě čtyřikrát. Na závěr je čekal zápas proti Třinci, který jim příliš nevyšel. Tým, který držel druhé místo v tabulce se už v úvodní části dostal do vedení a postupně přidával další branky. Šumperk skóroval pouze dvakrát a prohrál s Třincem 2:6. Proti Vsetínu se tomuto týmu v minulém zápase nedařilo. Dokáží na to Valaši navázat a odvést si ze Šumperka tři body?

Pro dorostence jsou tyto tři zápasy poslední v první části soutěže. Už teď je jasné, že Vsetínští budou následně hrát ve skupině E "O účast v play-off", kam poputují celky z 5. - 10. místa východní skupiny. Ty se utkají čtyřkolově každý s každým, výsledky z utkání první části se započítávají a týmy, které se v této části soutěže umístí na posledních dvou místech, sestoupí do nižší ligy.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Konečný – Stodůlka, Zedek, Hrdinka, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Koláček, Vaněk, Kovář, Škarka, Budín, Frolo, Pejchal, Dočekal, Raušer.
Zlín: Málek – Kotala, Stuchlík, Řezníček, Hamrla, Mikel, Kopřiva, Špaňhel, Šišák – Urban, Vaculík, Hampl, Holba, L. Heš, Marek, Babulík, J. Heš, Klimek.
Přerov: Vojtek – Škňouřil, Svozil, Polame, Harásek, Nášel, Veselý – Věchet, Galnor, M. Hanák, J. Hanák,Paska, Kolařík, Toman, Dobša, Kuchta, Klouda, Svoboda.
Šumperk: Valenta (26. Ondráček) – Hrdina, Jarmara, Juřík, Zavoral, Plhal, Compel – Peškar, Maurer, Tomeš, Verner, Janech, Seidenglanz, Lichner, Pospíšil, Čunát, Hlubuček, Novák.

Lídři kanadského bodováníBodují mezi obránciGólmanská jedničkaPostavení v tabulce
VsetínMatěj Juráň (5+8)Matěj Šedlbauer (1+8)Martin Konečný (91,43 %)
8. (15 b.)
ZlínLukáš Heš (10+7)Marek Šišák (2+7)Samuel Kowalczyk (91,94 %)
5. (24 b.)
PřerovTobiáš Kuchta (10+10)David Svozil (3+8)Martin Vojtek (89,31 %)
4. (26 b.)
ŠumperkKryštof Seidenglanz (8+7)Jakub Zavoral (4+3)Michael Valenta (93,01 %)
7. (18 b.)

Úkol pro juniorku? Rozjetá Technika a Přerov

Vsetínští junioři odehráli v minulém týdnu pouze jedno utkání. V domácím zápase s Porubou se Valaši v úvodní třetině prosadili jako první, jenže hosté ještě do konce dějství vyrovnali a následně vývoj duelu také otočili ve svůj prospěch. Na dvoubrankové vedení soupeře Vsetínští reagovali pouze jednou brankou a na body tak nedosáhli. Zeleno-žlutým se nepodařilo navázat na skvělý výkon a tříbodové vítězství z Písku, aktuálně patří Vsetínu předposlední místo v tabulce, na čtvrtou Porubu ztrácí pět bodů, náskok na poslední Warriors pak činí body tři.

Zápas: 26. 11. Technika Brno - Vsetín 17:45

Vzájemné zápasy v sezoně:
19. 9. 2021 Technika Brno - Vsetín 6:5p (3:2, 0:1, 2:2 - 1:0)
Tohle byla divoká jízda, v níž Valaši už ve třetí minutě prohrávali 0:3 a otočili na 5:3. Nakonec rozhodovalo až prodloužení.
22. 10. 2021 Vsetín - Technika Brno 3:12 (1:4, 0:5, 2:3)
Každý den není posvícení. Technika do utkání vletěla a svého, hlavně střeleckého, tempa se držela po celých 60 minut.

Technika Brno v páteční dohrávce osmnáctého kola senzačně porazila přerovské Zubry, a to už podruhé v sezoně. Stejně jako v posledním vzájemném utkání s tímto soupeřem zvítězila 5:2. Střelecký apetit Brněnským však zůstal i do dalšího kola. V neděli sovy hostily nevyzpytatelnou Chrudim Východočeši totiž téměř pravidelně střídají vysoké výhry s vysokými prohrami. Na ledě Techniky je čekala druhá možnost. Ofenzivu Brna táhlo známé duo Alex Sever - Tomáš Čoupek a domácí se nejen díky souhře jejich formace prosadili hned desetkrát. Hosté na gólové hody reagovali pěti brankami, což by leckde stačilo na pohodlné vítězství. Proti rozjeté Technice. třetímu týmu východní skupiny, se budou muset mít na pozoru také Vsetínští. Dokáže defenziva Valachů odolat?

Zápas: 28. 11. Přerov - Vsetín 12:00

Vzájemné zápasy v sezoně:
1. 10. 2021 Vsetín - Přerov 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
Vsetínští otevřeli skóre zápasu v šesté minutě, zbytek utkání ale patřil Přerovu. Valaši doplatili hlavně na nevyužité šance, kterých měli v duelu hned několik.
12. 11. 2021 Přerov - Vsetín 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)
Také v druhém zápase se Valaši prosadili jen jednou, a to když v první třetině vyrovnávali na 1:1, a rozhodnuto bylo ještě před polovinou utkání.

Znovu po dvou týdnech. Od posledního vzájemného duelu mezi známými rivaly Vsetínem a Přerov stihli Zubři odehrát dvě utkání. V prvním prohráli na ledě brněnské Techniky, což je soupeř, proti kterému se letos jinak suverénnímu celku nedaří. V následujícím zápase si Hanáci spravili chuť, když zvítězili nad jedním z favoritů západní skupiny. I Kobra Praha, které ve druhé skupině aktuálně patří třetí příčka, prohrála s Přerovem 1:5. Stejně jako v posledním vzájemném utkání Valaši. Zdá se tedy, že klíčem k úspěchu bude důslednější práce v útoku, protože s jedním gólem se proti Zubrům vyhrát nedá.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Tkadlec – Fojtík, Mojžíš, Sýkora, Houser, Sviták, Prčík, Liss, Matějíček, Macík, Čapka – Horský, Jurek, Janiček, Bednařík, Lavička, Maštalíř, Broža.
Technika Brno: Skoupý – Kubica, Mrkvica, Holcman, Šupa, Svoboda, Blaško – Čoupek, Adam, Nerad, Sever, Růžek, Vlach, Trögner, Jakuba, Líska, Lajoš, Pospíšil.
Přerov: Žurek – Koblížek, Hanák, Nesvadba, Holík, Kaprál, Billa – Šilhavý, Kleniar, Buršík, Hlávka, Prísažný, Fencl, Brázda, Švejda, Hradil, Mašek, Kolařík.

Lídři kanadského bodováníBodující mezi obránci
Gólmanská jedničkaPostavení v tabulce
VsetínOndřej Broža (7+8)Marek Houser (2+6)David Tkadlec (89,87 %)5. východ (21 b.)
Technika BrnoAlex Sever (19+15)Pavel Kubica (4+6)Matyáš Skoupý (89,17 %)3. východ (27 b.)
PřerovRadim Hradil (11+20)Jan Fencl (18+10)Petr Žurek (92,72 %)1. východ (42 b.)
banner pod článkem