František Zúbek: Byl to jeden z našich nejlepších zápasů sezóny

Václav Trávníček • 05.02.2012

Klíčové vítězství, díky kterému se vsetínští hokejisté udrželi ve hře o první čtverku. Tak lze popsat výsledek nedělního utkání Valachů s Havířovem. „Důležité bylo, že se nám podařilo vstřelit hned ze začátku dva góly. To nás nakoplo. Když dáme v zápase branku jako první, hraje se nám lépe,“ řekl útočník František Zúbek, jenž v neděli večer mířil dvakrát do černého a připsal si i jednu asistenci.

O motivaci před nedělním kláním měli Vsetínští postaráno. V poslední době se trochu trápili, mrzely je hlavně porážky s Uherským Hradištěm a Valašským Meziříčím. Proti Havířovu tedy hráli o teoretickou šanci začínat play-off na domácím ledě. A tu uhájili, byť se stále pohybuje v rovině teorie. „Havířov má velmi dobré mužstvo. Jsou silní na puku, dohrávají souboje. Hraje se nám lépe proti právě takovýmto soupeřům, kteří hrají český hokej a nejde jim jen o nějaké odpalování puků,“ říkal po vítězném utkání František Zúbek, jenž se pod tříbodový zisk podepsal asistencí a dvěma brankami.

Zvláště ta druhá v 32. minutě vyvolala vlnu emocí. Vsetínský snajpr totiž trefil část konstrukce branky a diváci se mohli jen domnívat, zda byl puk skutečně za brankovou čarou, nebo bylo orazítkováno jen břevno. A protože na Lapači momentálně není k dispozici videorozhodčí, musel o regulérnosti gólu rozhodnout brankový sudí. A ten... rozjásal početné příznivce domácího mužstva! „Podle mne to byl gól,“ měl jasno sám střelec. „Soudím tak podle toho, že břevno má úplně jiný zvuk než zadní strana tyčky. Já byl blízko, takže jsem to dobře slyšel. I rozhodčí gól uznali, takže podle mě šlo o regulérní branku.“

Nejvýraznější zápisy Františka Zúbka do statistik v této sezóně:

4. kolo: Vsetín - Uherské Hradiště 8:1 (3 + 1)
27. kolo: Poruba – Vsetín 3:4 (2 + 0)
28. kolo: Vsetín – Nový Jičín 6:1 (2 + 1)
30. kolo: Vsetín – Prostějov 5:3 (2 + 0)
35. kolo: Frýdek-Místek – Vsetín 2:4 (2 + 1)
41. kolo: Vsetín – Havířov 5:2 (2 + 1)

Následovaly protesty havířovských hráčů, kteří se s verdiktem sudích nechtěli smířit. „Asi tři minuty se nehrálo, soupeř protestoval. Havířovští ale musí uznat, že měli štěstí. Už předtím jsem v šanci trefil tyčku,“ připomněl nejlepší střelec východní skupiny 2.ligy, jenž pak se svými spoluhráči musel čelit zvýšenému nasazení AZetu. Potočný a spol. museli dotahovat manko 3:0, které pak Žabčík ranou od modré navýšil ještě o další branku. „Soupeř přitvrdil. Byly tam různé souboje, některé i nečisté, ale takový je hokej,“ poznamenal rodák z Považské Bystrice. „Myslím si však, že jsme to zvládli na úrovni. Řekl bych dokonce, že tento zápas byl jeddním z našich nejlepších v této sezóně,“ neskrýval radost.

Ačkoliv se hosté na konci druhé a pak i třetí třetiny dvakrát střelecky prosadili, poslední slovo měli Valaši. Dvě minuty před koncem pečeti vítězství 5:2 Jiří Farda a stadion Na Lapači mohl slavit. Stejně jako by rád slavil na konci sezóny. A kdyby ne, někteří hráči by si mohli prodloužit hokejový ročník 2011/2012 v dresu prvoligového Šumperku. „Dozvěděl jsem se to náhodou, nikdo to se mnou nekonzultoval. Raději bych se s Šumperkem střetl v baráži o 1. ligu. Nejraději bych měl co nejdelší sezónu tady na Vsetíně,“ uzavřel epicky František Zúbek.