Vsetínští zakončí svůj trip ve valašském derby

Jiří Kubják • 17.09.2010

A je to tady. První valašské derby v nové sezoně 2010 - 2011 se odehraje na zimním stadioně ve Valašském Meziříčí. Zápas bude mít jistě obrovský náboj z obou stran. Vsetín posílen o Marka Dubce a Filipa Bajteka by rád zlomil nepřiznivou vzájemnou bilanci proti Bobrům. Proti svým bývalým spoluhráčům nastoupí i Daniel Děděk. Valašské Meziříčí naopak čeká na první body jako sůl. Zápas se odehraje v sobotu od 17:00 ve Valašském Meziříčí a sledovat ho můžete i v rámci online přenosu.

Trip, - výraz, kterým se v NHL označuje dlouhé cestování týmu po jednotlivých divizích. Podobně je na tom i kalendář hokejistů VHK Vsetín, kteří mají za sebou za uplnynulý týden projezděnou Moravu křížem krážem, respektive od sevuru k jihu. Nejdříve zajížděli do Šumperku odkud si přivezli ostudnou porážku 8:0. Ve středu se utkali na ledě Uherského Hradiště, kde po nepříliš hezkém utkání vybojovali první dva body za vítězství po samostatných nájezdech. Nebýt vyrovnávací branky Robina Ševčíka osm vteřin před koncem základní hrací doby, zřejmě by Valaši odjížděli i na podruhé z prázdnou. Vsetín bude chtít jistě navázat na předešlý zápas, ve kterém si svěřenci trenéra Juríka a Štrauba připsali hned 4 vstřelené branky + 2 proměnené nájezdy z hole Daniela Vaňka.

Tragický scénář se zatím píše v následující sezoně u kádru Valašského Meziříčí. Celek na soutoku dvou Bečev, se kterým se počítalo mezi pětici nejlepších týmů soutěže dosud nedokázal bodovat a krčí se na chvostu tabulky s nepříliš lichotivým skóre 9:23. Nutno dodat, že proti svému valašskému soupeři si vždy uměli Bobři poradit, proto se může čekat ze strany Bobrů možné zlepšení hry. V předešlém zápase zajíždělili svěřenci trenéra Romana Sedláka do nedalekého Nového Jičína, odkud odjížděli poraženi 6:3.

Nenechte si proto ujít letošní první valašské derby. Utkání začíná od 17:00 na zimním stadioně ve Valašském Meziříčí.