Hokej jde stranou. Všichni jsme s Ádou, říká posmutněle Ondřej Slováček

Pavel Tajzler • 29.10.2014

Do hodnocení utkání se mu, stejně jako zbytku týmu, příliš nechtělo. Vsetínští v zápase s Novým Jičínem prohráli a ztratili první příčku. Všechno však jde na druhou kolej, jelikož v utkání se velmi vážně zranil Adam Mikšovský. Nejrychlejší hra světa zase ukázala, jak je krásná, ale zároveň nebezpečná. „Situaci jsem dobře neviděl, ale dozvěděl jsem se, že protihráč ho v souboji zasáhl holí do obličeje. Určitě to však nebyl úmysl. Bohužel, takový sport někdy je. Všichni na Adama myslíme a přejeme mu brzké uzdravení,“ říká se smutkem v hlase Ondřej Slováček, jenž v utkání zaznamenal dvě branky.

Ondro, jak byste zhodnotil zápas v Novém Jičíně?
Nepodařil se nám vstup do zápasu. Hráli jsme hodně laxně. Jediný, kdo dnes snesl přísnější měřítko byla čtvrtá lajna, která odehrála fantastický zápas. Bohužel, my jsme se rozehráli až ve třetí třetině, ale to už byl vabank, jestli se nám podaří vstřelit branky, anebo ne.

Myslíte, že se na vás hodně podepsal špatný vstup do zápasu, kdy jste v brzké době prohrávali už o dvě branky?
Určitě. Vždy se hraje špatně, když inkasujete gól po pár sekundách hry. Bylo to hodně špatné. Sice i hned po inkasované první brance jsme měli šanci se dotáhnout, ale šanci jsme nedali. Namísto toho jsme znovu inkasovali v oslabení.

Zaspali jste úvod a inkasovali už v 19. vteřině. Co se stalo?
Bohužel jsme si nepohlídali hned první jičínské střídání. Možná to bylo zapříčiněno nedostatečnou koncentrací. Útočník dostal strašně moc času, prohodil si beka a jel sám na brankáře. Musím uznat, že si s tím poradil na jedničku.

V čem si myslíte, že byl tentokrát největší rozdíl mezi vámi a Jičínem?
Jičín nás určitě vyškolil z efektivity. Měli jsme hodně přesilovek, které se nám určitě nedařili podle představ. Naopak Jičínští v nich byli velmi nebezpeční a každá z jejich výhod zaváněla problémem.

Před zápasem byl Nový Jičín na sedmém místě v tabulce. Je to umístění odpovídající kvalitě jejich mančaftu? Už v prvním vzájemném zápase to bylo velké trápení, nyní dokonce soupeř zvítězil..
Kádr mají exkluzivní a skvěle vyvážený. Starší zkušené hráče doplňují talentovaní mladíci. Určitě nejsou na pozici odpovídající jejich kvalitě. Jsou výborní od brankáře přes obránce, až k útočníkům. Nevím, jak hrají venku, ale doma na velkém hřišti jsou výborní. Postupem času určitě půjdou nahoru.

Dnes jste vstřelil dvě branky. Jak byste je popsal?
Dnes to byly jednoduché góly. Oba dva jsem vlastně dával do prázdné branky. Nejprve to udělal Standa Báchor skvěle na modré čáře, kde podržel puk a Mikša (Adam Mikšovský pozn. red.) mi to poslal před prázdnou. Ve druhém případě parádně vypálil Honza Kolařík na Šrámkův beton a já už to jen zametl. Jen jsem byl ve správný čas na správném místě.

Vaše výkony jdou postupně nahoru. Jde vidět, že na ledě si čím dál, tím více věříte...
Je to tak. Získávám sebedůvěru, což je pro hráče strašně důležité. V létě jsem měl zkrácenou letní přípravu, ale čím více hraju, tím se cítím lépe. Hrával jsem za juniorku. V mužích mám spoustu prostoru. Chodím na přesilovky i oslabení. Chtěl bych trenérovi za takovou důvěru poděkovat. Opravdu se cítím zápas od zápasu líp. Kondice jde nahoru a já sám vím, že mám ve svém výkonu ještě hodně velké rezervy.

V létě jste se vrátil do Vsetína z Vítkovic. Mohl byste prozradit, jak se zrodil váš návrat domů a jakou formou zde působíte?
Měl jsem dlouhodobé zranění, které trvalo asi tři měsíce, tak jsme se s Vítkovicemi dohodli na časově neomezeném hostování ve Vsetíně, abych se rozehrál. Protože není dána délka hostování, tak se může stát, že Vítkovice zavolají a prostě si mě stáhnou zpět. Ale pokud ne, tak budu normálně pokračovat tady, za což jsem rád, protože ve Vsetíně jsem doma, mám tady kamarády, se kterými jsem vyrůstal. Vždycky se tady rád vracím.

Do Jičína přijela zase početná skupina fanoušků. Dokonce je možné, že to byl až dvojnásobný počet proti domácím fandům. Jak se vám líbila atmosféra?
Atmosféra byla výborná. I trenér nám říkal po druhé třetině, že takovým hokejem se nemůžeme prezentovat před fanoušky, kteří za námi přijeli. Jičínských tady bylo jen pár a byli slyšet, jen když nám nadávali. Ale naši fanoušci byli výborní a bylo jich tady strašně moc. Doufám, že příjdou v hojném počtu i na Porubu, protože to bude šlágr kola a jejich podporu budeme velmi potřebovat.

Utkání však zastínilo vážné zranění Adama Mikšovského, který byl ihned převezen do nemocnice ve Frýdku- Místku. Jak jste viděl tuto nepříjemnou situaci?
Situaci jsem dobře neviděl. Byla tam mela před branou, a pak už jsem jen viděl, jak Áda leží na ledě a byla tam krev. Snažil se zvednout, ale motal se, protože ke všemu utrpěl silný otřes mozku. Až později jsem se dozvěděl, že protihráč ho v souboji zasáhl holí do obličeje. Určitě to však nebyl úmysl. Bohužel, takový sport někdy je. Všichni na Adama myslíme a přejeme mu brzké uzdravení.

V dalším zápase hostíte Porubu, se kterou to bude i přes prohru s Jičínem boj o první místo v tabulce. Co se bude muset změnit, abyste mohli myslet na výhru?
Poruba měla pomalejší rozjezd, ale nyní mají jejich výkony vzestupnou tendenci. Podle mě mají jeden z nejlepších kádru ve druhé lize. Musíme se na ně zodpovědně připravit. Doma hrajeme lépe než venku, ale my teď musíme podle mě zlepšit úplně všechno, protože v naší hře je strašně moc nedostatků. Navíc každý zápas nám zahraje jiná lajna. Musíme se snažit výkon ustálit, aby všechny lajny byly kompaktní a nebezpečné v každém střídání.