Jubilejní ročník Fastav cupu ovládli Vsetínští

Václav Trávníček • 13.06.2004

Z l í n – Desátý ročník fotbalového Fastav cupu, tradičně konaný ve Zlíně – Malenovicích, doslova ovládli hokejisté HC Vsetín. Ve čtyřech utkáních s celky české a slovenské extraligy ani jednou neprohráli a mohli se tak radovat z z prvního místa. K prvenství v turnaji, jež dalo zapomenout loňskému ročníku, kdy Valaši skončili poslední, pomohl Vsetínským také Jiří Hudler.

Přestože hráčům počasí příliš nepřálo - horko se střídalo s deštěm - diváci viděli zajímavé duely. „Je to lepší fotbal, než když hrají Malenovice," s úsměvem hodnotil úroveň hry jeden z přítomných fandů. Většina hokejistů zůstala i na trávníků věrná svým pozicím na ledové ploše, ale bylo vidět i naprosté opaky. Nejnebezpečnějším útočníkem Trenčína byl Ján Homér, na levém kraji vsetínské obrany zase nastupoval Marek Dubec. Raritou byl ovšem Roman Stantien v brance Vsetínských, jenž si počínal vskutku brilantně. Za Vsetín nastoupilo též detroitské křídlo Jiří Hudler.

Již první zápas s celkem Trenčína naznačil, že Vsetínští domů neodjedou v loňské pozici. Mistra ze Slovenska porazili Valaši vysoko 4:1, přičemž brankář domácích Roman Stantien za svá záda pustil jedinou branku na turnaji. Také v dalších zápasech Vsetínští uspěli: karlovarskou Energii přehráli vysoko 4:0 a českého mistra Hamé 3:0. Když pak Valaši remizovali s celkem třineckých Ocelářů, bylo o vítězi turnaje rozhodnuto.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Roman Stantien (1 inkasovaná branka), nejlepším střelcem Tomáš Demel (5 vstřelených branek) a nejlepším hráčem Jiří Hudler.

Výsledky:

Vsetín - Trenčín 4:1