permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 130 (2.7.2024)

Junioři si chtějí udržet první příčku, starší dorostence čeká Havířov a Olomouc

Dominik Tobola • 01.11.2012

První listopadový víkend čekají jak juniory, tak starší dorostence dva těžké souboje. V pátek se na Lapači objeví oba nejstarší mládežnické celky. Junioři od 13:00 přivítají Prostějov a svěřenci trenéra Weintritta pohostí celek Havířova od 16:30. Mladší dorostenci měli na programu také dvojkolo, ale dnešní utkání proti Hodonínu bylo odloženo. V neděli se Valaši představí od 10:00 proti Porubě.

JUNIOŘI: Vidina šesti bodů po víkendu je velmi lákavá

Aktuální pohled na tabulku Ligy juniorů

Svěřenci trenéra Luboše Jenáčka mají na programu opět dvojkolo. Po výhře z minulého pátku v Přerově se Valaši představí prvně na domácím ledě proti Jestřábům z Prostějova, v neděli poté cestují do Brna, kde sehrají utkání s místním Warriorem.

Zelenožlutí, jak již bylo zmíněno, minulý pátek hráli derby na ledě Přerova. V Meo Aréně se utkání vyvíjelo pro Vsetínské velmi zle a nedobře, protože v polovině utkání již prohrávali 2:0. Poté se Valachům ještě přitížilo, když domácí dostali výhodu dvouminutové přesilové hry 5 na 3, kterou po chvíli využili. Stav 3:0 vypadal již skoro neřešitelně, jenomže přišla ojedinělá akce. Tobola si našel odražený kotouč a následně jej poslal mimo dosah Sklenáře. Poté si ještě k tomu Valaši vykoledovali dvojnásobnou početní výhodu 5 na 3. Na začátku třetí třetiny dokázali využít nejen dvojnásobnou přesilovku, ale také následnou pokračující výhodu. Velký obrat dokonal v 45. minutě Tobola, který tečoval Lyzákovu chytrou střílenou přihrávku. Vedení již hosté udrželi, čímž zároveň potvrdili své postavení v čele tabulky a náskok, který činí tři body na AZ Havířov.

Právě tuto bodovou výhodu budou Valaši hájit o tomto víkendu. Prvně se představí proti Jestřábům z Prostějova, s nimiž mají první vzájemný zápas za sebou. A byl úspěšný a tříbodový. Fyzicky náročný hokej přinesl pouze jedinou trefu z hokejky Dominika Toboly, který si našel kotouč po střele Kajaby a trefil přímo do černého. "Klíčem k úspěchu byla naše skvělá hra dozadu podpořená vynikajícím výkonem Tomáše Kohna v bráně," chválil po utkání své svěřence trenér Jenáček.

To, že další hanácký soupeř, bude velmi silný, dokazuje minulé utkání, kdy Prostějov zdolal na svém ledě třetí Šumperk. Jestřábi si sáhli na dno svých sil a jednoho z kandidáta na první příčku porazili po nájezdech (3:2). Utkání na Lapači začne ve 13:00 a bude tomu v pátek 2. listopadu.

Druhým soupeřem bude pro Valachy brněnský Warrior, na jehož ledě se představí v neděli od 14:45. První utkání mezi těmito soupeři bylo sehráno na Lapači a radovali se domácí, kteří zdolali v utkání bohatém na branky 7:4. Úřadovala především druhá útočná řada a v ní Vojtěch Baroš, který si připsal hned čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí. "Začali jsme na čtyři útoky. Kluci, kteří toho zatím moc nenahráli, potřebují dostat šanci. Jsem rád, že jsme utkání dotáhli za tři body a nedošlo k nějakému většímu zdramatizování. Musíme hrát lépe, ale jak se říká – rosteš se soupeřem," řekl tehdy trenér Jenáček po utkání.

Poslední tým tabulky, Warrior Brno, měl 26.10. na programu utkání v Porubě, kde Brněnští podlehli ve stejném poměru jako v prvním vzájemném utkání na Vsetíně, 7:4. Avšak tato prohra se rodila zcela jinak. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 4:4, tentokrát Warrior vypověděl v závěrečném dějství, kdy obdržel tři branky během šesti minut. "Do utkání jsme vstoupili poněkud ustrašeně. Na týmu je vidět, že na tom není psychicky dobře poté, co jsme v předešlých zápasech neproměňovali své šance. Náskok soupeře jsme dokázali stáhnout a ve druhé třetině i srovnat. Ve třetí třetině přišlo zbytečné vyloučení a několik neproměněných šancí, což nás stálo nějaké body. Za stavu 6:4 jsme ještě něco mohli udělat s výsledkem, ale nedařilo se nám v koncovce," řekl po utkání trenér Brna Hájek.

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Kohn - Báchor, Valentík, Žák, Hradil Petr, Koutský, Horák, Žabčík, Daněk, Štrbík, Kývala, Tobola, Baroš, Gromus, Ondra, Koutník, Zvonek, Lyzák.

Prostějov: Kloc – Kaluža, Kovařík, Arnošt, Janíček, Vybíral, Sekanina, Konečný D., Maška, Prokop, Zezula, Pezda, Koranda, Skácel, Dočkal, Očenášek, Pán.

Warrior Brno: Zavadil – Mytiska, Krytinář, Malíř, Dobšák, Řeřucha, Křípal, Vojáček, Vagner, Čtvrtníček, Novotný, Křen, Pelikán, Aster, Král, Majola, Hakl, Klíma.

SDO: Weintrittovy hochy čekají sousedé v tabulce! Hraje se o šest bodů

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

Valaši mají o tomto víkendu v plánu veledůležitá utkání, ve kterých se budou snažit bodově dotáhnout, ba dokonce přeskočit v tabulce před Havířov, případně olomouckou Moru. První utkání sehrají svěřenci trenéra Weintritta na domácí půdě proti AZetu Havířov, začátek v 16:30, který ještě letos nedokázali porazit. První vzájemný duel vyhráli Severomoravané na Lapači 4:1. Tři body v druhém střetnutí byly nakloněny po celý zápas více k Valachům, ale nakonec se v čase 59:52 prosadil Synek a vyrovnal tak na 3:3. Stejný hráč poté rozhodl v dovednostní soutěži, v nájezdech a připsal tak svému týmu bod navíc. "Na našich hráčích bylo vidět velké uspokojení po včerejším výsledku. Jak už jsem řekl před sezonou, my jsme mužstvo, které pokud nebude bruslit a nebude stoprocentně v pohybu – budeme průměrní až podprůměrní. To se dneska také ukázalo, myslím si, že Vsetín taky nebyl v bůhví jakém laufu a my jsme to neuměli využít. Hráli jsme příliš profesorský hokej, šlo se až do prodloužení. S tím, že jsme, ale v závěru třetí třetina zahráli dobře a důrazně powerplay. Na nájezdy to byl zase vabank, tak jako minulý týden se Zlínem. Minule jsme vabank prohráli, dnes díky vynikajícímu Šimečkovi a brance Dominika Synka, vyhráli na nájezdy," řekl po utkání trenér Havířova Janeček.

Sobotní utkání v Olomouci bude také velmi obtížné, ale Hanáci jsou zase jediný soupeř, kterého Valaši obrali v sezóně o všechny body. Dosavadní dvě odehrané utkání vyhrál Vsetín. První utkání na ledě Mory zlomili zelenožlutí tehdejší nemohoucnost zvítězit a body pro sebe utrhli výhrou 4:3. Druhé vzájemné střetnutí se odehrálo na valašské půdě, na které si domácí otevřeli střelnici a Olomoucké doslova zdecimovali 8:1. V tomto utkání měl obnovenou premiéru do sezóny po zranění Adam Hořanský, který se ihned blýskl dvěma trefami. Jeho výkon chválil i trenér Weintritt v ohlase po utkání: "V prvním zápase sezóny se nám zranil Hořanský a v dnešním utkání měl do sezóny restart, přinesl čerstvý vítr, agresivitu, dobrý pohyb a mužstvo se přidalo a spolu se skvělým golmanem Gottwaldem se propracovali k jednoznačenému vítězství. Jsem rád, že jsme byli hodně produktivní a zítra nás čeká těžká práce v Třinci, ale nechtěli bychom odjet s prázdnou." Utkání na Hané začíná úderem pravého poledne.

Vsetín: Vlach - Hajda (C), Žabčík, Svozílek, Vašíček, Hryciow, Ščotka (A), Januška - Pancza, Christov, Forch, Světlík, Mikula, Tydlačka, Kuchařík, Grygar, Hořanský, Rod.

AZ Havířov: Turšner (od 9. do 20. Sroka) - Potočný J., Kalus, Bahounek, Chroboček, Adamík, Dudek, Heinzl, Potočný V. - Caruk, Synek - Bednář, Fejko, Pořízek - Polak E., Sonnek, Gola P. - Carbol, Wróbel, Polak R.

Olomouc: Motálek – Zbořilák, Gatěk, Hes M., Majer, Klvaňa, Brandýs J., Horák R., Nesvadba – Konečný, Beták (C), Markl – Vrána, Šoustal T., Čamel – Kočiřík, Pavlovský, Kropáč (41. Kropáč) – Ministr T..

MDO: Čtvrteční utkání opět odloženo, Valaši míří jen do Poruby

Aktuální pohled na tabulku ELIOD Extraligy mladšího dorostu

Opět odložené utkání, to je situace v mladším dorostu Vsetína, který měl odehrát čtvrteční utkání s Hodonínem od 15:00, ale nestane se tak. Svěřenci trenéra Kuba tedy nakonec pojedou k utkání jen v neděli a to na led ostravské Poruby, s níž mají první utkání již za sebou. Bylo ovšem neúspěšné a na domácím ledě podlehli zelenožlutí v poměru 2:3. Za domácí se trefili Gharibyar a Riška.

V posledním utkání se však Vsetínští MDO, posílení o Tydlačku, dočkali tříbodového zisku. Ve vyrovnaném zápase se ukázala posila ze staršího dorostu a dvěma trefami sestřelila dotírající Havířov, svěřenci Miroslava Kuba vyhráli 4:2. Toto vítězství pojistilo Valachům předposlední, nesestupové místo právě před ostravskou Porubou, která na ně ztrácí nyní šest bodů.

Poruba se střelecky trápí. Vždyť svěřenci trenéra Miroslava Bahníka vstřelili branku naposledy 14.10. v utkání s Vítkovicemi, kterým však podlehli rozdílem několika tříd, 3:16. Celkově čekají Ostravané na branku již celých 150 minut, což dělá dvě a půl hodiny čisté hry. Poslední utkání sehráli na domácí půdě proti Olomouci, které podlehli 0:5. "Myslím si, že o výsledku rozhodla již první třetina, kterou jsme prohráli 0:3. V kabině jsme se snažili hráče namotivovat a druhá třetina již byla z naší strany lepší. Ve třetí třetině jsme hráli nedisciplinovaně. Na druhou stranu se mi vůbec nelíbil výkon rozhodčího. Naši hráči by se měli více soustředit na hru než na jeho výkon", hodnotil utkání domácí trenér Bahník.

Vsetín: Bechný - Gonos, Kašpar, Nadymáček, Pisklák, Richter, Vítek, Vodák - Dubnický, Fryšara, Gharibyar, Janošek, Krůžela, Matocha, Tydlačka, Vojkůvka, Weintritt.

Olomouc: Peslarová – Bijota, Boháč, Krupa, Prokeš, Skokan, Šípek, Široký – Bernát, Bialoň, Csabala, Dohnal, Hranický, Konvička, Kovalski, Malát, Novák, Stach, Veselý.