Na závěr letní přípravy si hokejisté VHK opět zahráli fotbal s fanoušky, Ašer zase řádil

Michal Veselý • 04.07.2009

Hokejisté Valašského hokejového klubu vítězně zakončili letní dřinu a ve svém třetím fotbalovém zápase opět dokázali zvítězit. Tentokrát se ale na cenné vítězství pořádně nadřeli. Na fotbalovém hřišti v Liptále vedli sice už 2:0 a posléze 3:2, ale fanoušci vždy dokázali srovnat. V závěrečném penaltovém rozstřelu přece jen zachovali chladnější hlavu a připsali si třetí fotbalové vítězství tohoto léta.

Fanoušci Vsetín – VHK Vsetín 3:3 na penalty 3:5

Střelci branek: Hadvi „slepica“ 2, sui – Ašer 2, Haschka
Žluté karty: Daniel Vaněk
Sestava VHK: Augusta – Kubo, Bezouška, Haschka, Plšek, Ševčík, Kurtin, Vaněk, Gergela, Zavrtálek, Mikeš, Tesařík, Ašer, Knebl.

Zhruba 200 fanoušku na hřišti v Liptále bylo zvědavo, jak si Vsetínští hokejisté povedou na fotbalovém trávníku. Nevedli si špatně. Utkání se hrálo na skvěle upraveném terénu a hned od začátku měli mírně navrch hokejisté. Po chybě v obraně fanoušků se poprvé v zápase trefil Jakub Ašer. Další šance však hokejisté zahazovali, hlavičkou se neprosadil útočník Mikeš a hezká střela záložníka Tesaříka šla jen těsně vedle. Mohlo tak uhodit na druhé straně, v obrovské šanci se ocitnul fanoušek Zvoneček, ale zblízka trestuhodně přestřelil. „To mě bude mrzet ještě dlouho,“ přiznal se po zápase nešťastný zakončovatel. První půle tak skončila nejtěsnějším vedením hokejistů.

Druhý poločas začali fanoušci lépe, ale obrana v čele s Petrem Bezouškou pracovala na výbornou, asi nějak podobně by si to kouč Hlobil představoval i na ledové ploše. Když se po chybě brankáře fanoušků Balsoje a chyté střele Ašera dostali hráči VHK do vedení 2:0, vypadalo to s fanoušky zle. Přišel ale faul juniora Martina Kuba a ze standardní situace se fanoušci dokázali prosadit hezkou hlavičkou. Nejhezčí střelu zápasu předvedl záložník Gergela, jehož volej pořádně zatřásl břevnem. Vzápětí se do nešťastného hrdiny zápasu nominoval záložník Daniel Vaněk, nejdříve neproměnil samostatný únik, vzápětí na druhé straně „našel“ na hranici vápna jednoho z fanoušků a ten chladnokrevně prostřelil brankáře Augustu. Pět minut před koncem ale opět dokázali vsetínští hokejisté strhnout vítězství na svou stranu, úspěšným střelcem byl Libor Haschka.

Když už to vypadalo, že si hokejisté připíšou další výhru, vypil si svůj kalich hořkosti do dna Vaněk, když v pokutovém území fauloval kapitána fanoušku Zelího. Nejen že dostal jedinou žlutou kartu zápasu, ale z následného pokutového kopu bylo vyrovnáno. Naštěstí pro Vaňka si jeho spoluhráči lépe poradili s penaltovým rozstřelem a mohli tak oslavit třetí vítězství. Což po zápase se smíchem kvitoval kouč Hlobil: „Výhra mi udržela pozici, jsem za ni rád.“ Nejlepšími hráči byli vyhlášeni fanoušek Zelí a hokejista Jakub Ašer, střelec dvou branek. Velké poděkovaní patří městu Liptál za skvěle uspořádání akce.