Vstupenky online

Konečně jsme byli důslední v koncovce, pochvaluje si kouč Jurík

Michal Veselý • 29.10.2009

Tak to konečně přišlo, hráči Valašského hokejového klubu se rozstříleli. Na vlastním ledě to poznala vedoucí Orlová. Zelenožlutí si připsali důležité tři body hlavně zásluhou výborné první třetiny, ve zbylých dvou byli díky častému vyloučení pod tlakem, druhou venkovní výhru však dokázali ubránit. „Tradičně nás držel Lukáš Plšek a moc mě těší, že se o branky podělily všechny tři formace,“ hlásí spokojeně trenér Jurík.

„Hrál se oboustranně útočný hokej, šli jsme rychle do vedení, ale soupeř dokázal vyrovnat v přesilové hře. V první části jsme byli určitě lepším mužstvem. Ve druhé třetině nás začali trošku mačkat a dokázali vyrovnat. Hráli jsme spoustu oslabení a bylo velice důležité, že jsme další oslabení přežili. Orlová přitvrdila a rozhodčí musel začít vylučovat i domácí. Sehráli jsme výborně dvojnásobnou přesilovku, kdy se po hezké kombinaci trefil Rajnoha dal rozdílový gól na 4:3,“ říká k první a druhé třetině trenér Valachů.

„Do závěrečné části nastoupila Orlová svižně, rozhodčí tam měl potom několik sporných verdiktů a v přesilovce soupeř vyrovnal. Opět bylo důležité, že jsme další oslabení ubránili a pak nás poslal do vedení Vašek Klabačka. Závěr zápasu jsme si už pohlídali, hráli jsme důsledně, chodili jsme do brejků. Soupeř se do nás tlačil a my ještě z protiútoku dali branku na 6:4. Všichni hráli dobře, začali jsme konečně proměňovat šance. Nehráli jsme možná tak dobře z obrany, ale v útoku jsme byli hodně produktivní. Orlová hraje útočný hokej a to nám vyhovovalo, zápas se musel divákům líbit,“ hodnotí třetí třetinu Jurík.

„Vítězství nás potěšilo, ale myslím si, že za stavu 3:1 jsme hráli trošku lehkovážně v obraně, tam jsme měli být důslednější. Rozhodčí hodnotit nechci. Hráče jsme upozorňovali, že rozhodčí bude pískat všechno. Některé verdikty byly dejme tomu sporné, ale faul je vždycky, když to sudí zapíská a my se s tím musíme vyrovnat. Hráči se s tím vyrovnali slušně a do třetí třetiny je to vyburcovalo, hráli se zdravou agresivitou a šťávou. Jsem rád, že se trefil i Dan Vaněk, který byl dlouho mimo. Jde na něm vidět, že mu chybí ještě herní praxe a kondice, ale zapadl do toho dobře a je oživením mužstva. Výborně opět chytal Plch a o branky se podělily všechny pětky, jsme spokojení,“ říká závěrem trenér Juraj Jurík.