Mistrovství republiky vrcholí, vsetínští osmáci hrají o finále

Václav Trávníček • 30.03.2010

Bitva o medaile je tu. Vsetínští osmáci si na Mistrovství republiky zajistili účast v semifinále, které sehrají v úterý od 16ti hodin proti celku Komety Brno. „Drobnou výhodu vidím v tom, že zatímco my včera odehráli jen jedno utkání, Kometa absolvovala dva těžké zápasy se Zlínem a se Spartou,“ řekl optimisticky naladěný trenér Libor Forch. Valaši mají proti Kometě o motivaci postaráno. Hrají jednak o účast ve finále a navíc mají Jihomoravanům co vracet – v rozhodujících momentech loňského i předloňského Mistrovství je totiž Kometa dokázala porazit.

Výsledky zápasů základních skupin v pondělí večer rozhodly o složení semifinálových dvojic. Ve skupině Františka Kučery zvítězily Letňany nad Ústím až v penaltovém rozstřelu, když Vrána srovnal v samotném závěru utkání. Jejich soupeřem bude Sparta, která ve skupině Petra Tona převálcovala Kometu třemi góly v první třetině, na což Brněnští dokázali reagovat až v závěru jedním zásahem. Soupeřem jim tedy bude Vsetín, jenž se s Jihomoravany střetne o účast ve finále v úterý od 16:00. Utkání se hraje v hale 1. letňanského areálu.

Kouč Forch: Máme za sebou o zápas méně, to může být výhoda

Jak se na semifinále těšíte?
Myslím si, že kluci jsou připraveni. Drobnou výhodu vidím v tom, že zatímco my včera odehráli jen jedno utkání, Kometa absolvovala dva těžké zápasy se Zlínem a se Spartou. Zlín až do půlky zápasu kousal a byl nepříjemný a Sparta na Kometu vlétla od první třetiny. Myslím, že by to pro nás mohlo znamenat menší výhodu.

Nemají hráči v hlavách, že s Kometou na posledních dvou závěrečných turnajích sezóny prohráli?
Možná to v klucích je. Ale přistupujeme k Mistrovství jako ke každému jinému turnaji. Na turnajích jsme se s Kometou potkali pětkrát, z toho jsme dvakrát vyhráli, jednou remizovali a dvakrát prohráli. Je to vždy o tom, jak se bude utkání vyvíjet a nakolik se bude dařit v brance gólmanovi.

Může pro vás znamenat výhodu i fakt, že semifinále sehrajete klasickou formou třikrát dvacet minut namísto dosavadních patnácti?
Ano, semifinále a finále se na Mistrovství bude hrát klasickou formou třikrát dvacet minut. Jsme zvyklí celou dobu hrát na dvě pětky a teď máme k dispozici ještě i nejlepší pětku sedmáků, kteří jsou schopni nám pošetřit nějaké síly. To by pro nás mohlo být zajímavé právě z toho důvodu, že Kometa má za sebou o to jedno utkání víc.

Semifinálová bitva mezi Vsetínem a Kometou vypukne v úterý v 16:00. Utkání můžete sledovat prostřednictvím videopřenosu.

Předchozí články o mistrovství:

Osmáci porazili Ústí a jsou v semifinále! (29.3.2010)

Osmáci hrají o semifinále, stačí jim dva body (29.3.2010)

Osmáci mají za sebou první utkání turnaje, na penalty porazili Letňany (28.3.2010)

Trenér Forch o Mistrovství republiky: Chtěli bychom hrát o posty nejvyšší (26.3.2010)

Mistrovství republiky pro ročník 95/96 potřetí v řadě! (20.3.2010)