Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 138 (k 8.7.)

Mládežnický víkend ve znamení derby a důležitých utkání

Dominik Tobola • 18.10.2012

Blíží se další víkend a s ním další dávka mládežnických soubojů. SDO se představí na Lapači v pátek od 16:30 s odvěkým rivalem ze Zlína. MDO mělo v programu stejného soupeře ve čtvrtek od 15:00, avšak kvůli rozsáhlé marodce zelenžlutých je utkání odloženo. Junioři se domácím divákům představí ve šlágru kola proti druhému Šumperku. V neděli od 10:30 budou Jenáčkovi svěřenci bojovat o udržení první pozice.

JUNIOŘI: Budou se Valaši slunit na prvním místě i po tomto víkendu?

Aktuální pohled na tabulku Ligy juniorů

Svěřence trenérů Jenáčka a Weintritta čekají velmi nelehké souboje. Prvně zavítají v pátek na led ostravské Poruby a poté sehrají duel o první místo Ligy juniorů skupiny Východ proti Drakům ze Šumperka. Valachy mrzí první porážka v sezóně, o kterou se postarali minulý pátek hráči Hodonína. O cenném skalpu rozhodli ve druhé třetině skvělým obratem z 0:2 na 4:2. Hosté se sice pokusili o snahu zvrátit utkání zpět ve svůj prospěch, ale jejich ambice zničil hned z kraje třetí třetiny Smetana připsal tak svému celku zasloužené vítězství. V nedělním utkání skládali Vsetínští reparát proti Frýdku-Místku. Nutno podotknout, že to byl reparát s velkým R, protože Severomoravané v pátečním duelu zdolali Havířov na jeho půdě. Žlutozelení si ovšem s nepříjemným soupeřem poradili a i díky dvěma trefám Martina Štrbíka zvítězili 4:1.

V pátek čeká na Vsetínské porubská hala v Ostravě, kde se střetnou ,s již zmíněným celkem RT Torax. Utkání to bude více než důležité a vyrovnané. Tým z města těžařského průmyslu sehrál minulý víkend své bodově nejvýživnější dvojkolo a připsal si čtyři body. Nejprve svěřenci Petra Trojana podlehli Opavě 1:2 po nájezdech a poté zvítězili v divokém utkání na ledě pátečního soupeře VHK, tedy Hodonína. Výsledek 7:5 ve prospěch Poruby byl pro Ostravany doslova zlatý. Po dvou třetinách červenobílí vedli 5:2 a vypadalo na jasnou záležitost. Jenomže na hráče ostravského celku dolehlo kouzlo hodonínské haly a domácí dokázali srovnat na 5:5. Avšak hosté ukázali svoji psychickou sílu a v heroickém závěru vystřelili body pro Porubu Kofroň s Rosypkou. V pátek je úvodní buly naplánováno na 17. hodinu.

ŠLÁGR KOLA - Nedělní domácí utkání proti HK Hokej Šumperk 2003 od 10:30!

21.10.2012 - Přesně na den po měsící je tu opět souboj Vsetína a Šumperka. Kdo by to byl řekl po minulém utkání, že to příští bude znamenat souboj o čelo tabulky. Ovšem, je tomu tak! Svěřenci trenéra Skoumala dokáží s Valachy držet krok. Ztrácí na ně čtyři body a tyčí se na druhé příčce. Minulý víkend načali Draci velmi nepřesvědčivě, když se postarali takzvaný "páteční krach favoritů". Šumperk se však zajistil o to vůbec největší překvapení. Podlehl na ledě posledního Warrioru Brno v poměru 5:2. Na neděli však trenér Petr Skoumal připravil vé svěřence na výbornou. Ti se mu odvděčili vítězstvím proti Havířovu, který odsoudili na třetí příčku a ztrátu na první Valachy, jež čítá již sedm bodů. První vzájemné střetnutí přineslo pohledné utkání, které nakonec opanoval Vsetín. Řádil především vsetínský šutér Martin Kývala, který si připsal dvě trefy a zajistil svému týmu hned na úvod prvni body. Nyní je však situace jiná, bojuje se o první místo. Celý tým juniorů zve na napínavou bitvu, jejíž úvodní buly je v plánu na 10:30.

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Kohn - Vašíček, Valentík, Daněk, Štrbík, Koutský - Surý, Koutník, Gromus, Kývala, Baroš, Hradil, Žák, Ondra, Zvonek, Kajaba, Lyzák, Tobola, Báchor.

Poruba: Seifert – Dusík, Černín, Franek, Jasiok, Vrána, Ryška, Chamrád – Piják, Kameníček, Kofroň – Kysučan, Mihal, Rosypka – Maček, Kaleta, Pobuta – Halla.

Šumperk: Řoutil - Navrátil, Vepřek, Feledík, Pražák, Nemeškal, Holinka, Prokopec, Stanislav, Galuška. Horváth, Nastoupil, Kobza, Malý, Kovář, Žalčík, Řehák, Nevrlý, Langr, Hodulák.

SDO: Naváží Weintrittovi hoši na zlepšené výkony z minulého víkendu?

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

Valaši si o tomto víkendu dopřejí opět dvě utkání. Hned to první bude velmi zajímavé. Na Lapač zavítá v pátek odvěký rival ze Zlína a v utkání půjde o veledůležité body. Žlutozelení o minulém víkendu konečně ukázali, že v nich něco dřímá. V pátek rozdrtili Olomouc 8:1, o den později byli jen krok od bodů na ledě lídra z Třince, avšak nakonec po bojovném výkonu padli 4:3. Utkání z Olomoucí řídil svým hattrickem Tydlačka, k němuž se přidal také navrátliec po zranění Hořanský, jenž se trefil dvakrát. „V dnešním utkání měl do sezóny restart, přinesl čerstvý vítr, agresivitu, dobrý pohyb a mužstvo se přidalo a spolu se skvělým golmanem Gottwaldem se propracovali k jednoznačenému vítězství,“ pochválil své svěřence po utkání trenér Weintritt. Sobotní utkání v Třinci sice mělo nelichotivý start pro Valachy (3:0), ale hosté dokázali zmobilizovat síly a stáhnout soupeřův náskok na rozdíl jediné branky. V 59. minutě snížil Christov na 4:3 a Vsetín zkusil powerplay, v něm ovšem domácí nepřipustili malý zázrak a vítězství si uhájili.

Všechna očekávání tedy směřují na pátek. Jak již bylo zmíněno, Vsetín se od 16:30 představí na domácím ledě proti Beranům ze Zlína. První vzájemný zápas v PSG aréně vyzněl lépe právě pro Zlínské, žlutomodří zvítězili 5:2. Za Vsetín tehdy střílel jednu ze dvou branek, dnes již zlínský hráč Helešic. Berani si z posledních pěti utkání připsali ve čtyřech alespoň bod. Ty poslední dva získali v takzvaném překvapení kola. Na domácím ledě zdolali Vítkovice 3:2 po nájezdech, které rozhodl svým blafákem Hlaváč. „Dnes to bylo dobré utkání. Hlavně jsem rád, že kluci na rozdíl od zápasu v Brně bojovali od začátku do konce a taky jsem rád, že se dostavil i ten výsledek, nájezdy jsou samozřejmě otázkou štěstí. Chválím kluky za dnešní výkon,“ řekl v pozápasovém rozhovoru trenér Zlína Valášek.

V sobotu zajíždí Zbrojovka na další, převelice těžký zápas do Brna, kde se střetne s místní Kometou. Ta je na druhé příčce ELSD a tak Valachy nečeká pranic lehkého. Minulý víkend svěřenci mistra světa z Vídně 1996, Romana Meluzína, opět počítali šestibodový zisk. Prvně porazili vsetínského pátečního soupeře, Zlín, 3:0 a poté si vypili Zubr s velmi nasládlou příchutí vítězství, v Přerově zvítězili jasně 6:1. „Ze začátku byli domácí hodně nepříjemní, takže se nám nehrálo dobře. Od druhé třetiny jsme trochu přidali na pohybu, což vedlo ke vstřelení třech gólů a potom jsme přidali další. Přerov však i za stavu 0:5 ukázal velkou bojovnost a snažil se nepříznivý výsledek změnit,“ řekl po utkání trenér Meluzín. První vzájemné střetnutí Valachů a Brna dopadlo sice ve prospěch Komety, ale soupeř ze Vsetína naznačil, že nebude lehkým terčem. Bílomodří zvítězili na Lapači 3:2 po nájezdech, které tehdy rozhodl blafákem Dymáček. Uvidíme, jak dopadne další bitva těchto protivníků. Úvodní buly bude vhozeno přesně s úderem pravého poledne, 12:00.

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Gottwald (Vlach) - Hajda (C), Žabčík, Běhula, Svozílek, Hryciow, Ščotka (A) - Pancza, Christov, Forch, Světlík, Mikula, Tydlačka, Haničinec, Kuchařík, Grygar, Willert, Hořanský, Rod.

Zlín: Haloda (Barvík) - Grygera, Kobylík, Kužílek, Procházka, Stuchlík, Tomek, Velčovský - Bumbál, Dalajka, Gago, Helešic, Hladiš, Hlaváč, Kuncek, Pavlůsek, Pelánek, Stránský, Vyoral, Zaremba.

Kometa Brno: Jekel - Vaverka, Denk, Koch, Štancl, Kozel, Marcello, Hájek, Nohel, Ondráček, Švejda, Koblížek, Vlček, Dýmáček, Garčic, Kusko, Zbořil, Zohorna, Boltvan, Grünwald, Kubeš.

MDO: Odehrají Vsetínští o tomto víkendu alespoň jedno utkání?

Aktuální pohled na tabulku ELIOD Extraligy mladšího dorostu

Svěřenci trenéra Miroslva Kubo měli v plánu také dvě utkání za víkend, stejně jako jejich starší kolegové. Avšak kvůli marodce vsetínského celku se čtvrteční derby se Zlínem odkládá. Náhradní termín bude včas oznámen. Plán ELIOD Extraligy mladšího dorostu budou plnit Valaši nejspíše až v neděli, zavítají do Olomouce. První vzájemný duel na Lapači skončil těsným vítězstvím Vsetína 2:1. V 59. minutě rozhodl šťastnou tečí Vojkůvka. „Se soupeři jako Olomouc nemůžeme hrát otevřený hokej. Opět proti nám nastoupilo šestnáct hráčů ročníku 97, kteří jsou vyspělejší a dle toho jsme museli hrát. Celoplošně jsme bránili a měli taky to štěstí, které ovšem nemusí trvat věčně. S výsledkem jsem spokojený, co se týče hry, tak tam je stále spousta věcí, které musíme zlepšit a na to máme tréninky a celou sezónu. Pozitivní je, že kluci bojovali až do konce zápasu. Pět minut před koncem jsme zredukovali sestavu na dvě pětky a šťastnou brankou před koncem utkání rozhodli“, řekl tehdy po utkání trenér Kubo.

Olomouc je v dosavadním průběhu na páté příčce se ziskem 15 bodů. Ztráta Zbrojovky činí po devíti kolech stejný počet bodů, takže půjde o veledůležité body. Olomoučtí však nyní poslední tři zápasy ani jednou naplno nebodovali. Ba co více, drží se jich i trocha smůly. Poslední dvě utkání podlehli na nájezdy, vždy po stejném výsledku, 3:4. To poslední prohráli Hanáci na domácím ledě proti Drtičům z Hodonína. „Narazili jsme na soupeře, který na tom byl fyzicky podstatně lépe než my. V každé lajně měl čtyři urostlé chlapy, zatímco my máme formace jinak poskládané. To ale nebylo rozhodující. Ve druhé třetině jsme se dostali do hry, přehrávali soupeře, ale bohužel nám nasazení a chuť po vítězství nevydržela po šedesát minut. Myslím, že jsme nakonec zaslouženě prohráli“, řekl po utkání trenér Olomouce Přecechtěl. Uvidíme, jestli se tedy MDO dají zdravotně dohromady a utkání v Olomoucí sehrají. Případné úvodní buly je v plánu na 10. hodinu v neděli 21.10.

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Bechný - Pisklák, Běhula, Vítek, Krůžela, Vodák, Richter - Fryšara, Weintritt, Matocha, Tydlačka, Vojkůvka, Janošek, Riška, Kovář, Gharibyar.

Olomouc: Pospíšil T. – Škoda, Galvas, Spurný, Beutl, Kolařík, Kolovrátník, Piska, Klvaňa – Šoustal T., Holiš, Zabloudil Z. – Krejčiřík, Štefka, Zabloudil M. – Heža J., Malý, Holibka – Beier, Stryk.