První soupeř po reprezentační pauze: Lasselsberger Plzeň

Petr Šašek, Václav Trávníček • 15.11.2004

V s e t í n – Po reprezentační pauze, kterou vyplnil finský Karjala Cup, se opět roztáčí extraligový kolotoč. V prvním zápase po bezmála týdenním odpočinku se vsetínští hokejisté utkají na domácím ledě s celkem plzeňského Lasselsbergru. Do sestavy šestinásobného mistra by už měli naskočit marodi Radovan Somík s Radovanem Bieglem, momentální brankářskou dvojkou. Odveta prvního klání, ve kterém byli úspěšnější Západočeši, začíná zítra od 17:00. Z utkání přinášíme on-line přenos.

Ve svém valašském angažmá pokračuje až do konce ledna obránce Gýna, naopak se Slovákem Slobodou, který za Vsetín nenastoupil ani v jednom zápase, trenéři Stavjaňa s Nelibou už nepočítají.

Aktuální postavení soupeřů v tabulce:

8. HC Lasselsberger Plzeň   21   8  0  4  2   7  52:50  30
3. Vsetínská hokejová a.s.  21   5  1  0  1  14  46:67  18

Zdá se, že ve Vsetíně se po černé sérii patnácti zápasů, ve kterých Valaši vyhráli jedinkrát nad Jihlavou, začíná blýskat na lepší časy. V posledních čtyřech extraligových kolech se Vsetínští radovali třikrát z plného bodového zisku, podlehli pouze Vítkovicím. Někdejší sběratel ligových pohárů už se opět může spolehnout na Romana Čechmánka, kterého trápily potíže s třísly.

Plzeňský gólman svoji premiéru v reprezentaci nedochytal

Jediného zástupce Plzně si trenéři národního týmu vybrali do nominace pro Karjala Cup - brankáře Tomáše Dubu. Duba si odbyl svou reprezentační premiéru v posledním utkní turnaje proti Rusku. Svůj první zápas v seniorském národním týmu ale nedochytal. Po divoké druhé třetině za stavu 5:2 pro Rusy přenechal místo v brance Adamu Svobodovi. Češi nakonec Rusku podlehli 3:6. I Vsetín měl ve Finsku jednoho vyslance, obránce Rostislava Kleslu. Klesla nastupoval v obranném páru s Radkem Hamrem. Odehrál všechny čtyři zápasy, do statistik kanadského bodování se nezapsal.

První letošní vzájemné klání

Plzeň se letos se Vsetínem utkala v rámci "domácího turné", kdy hrál Lasselsberger čtyři utkání po sobě na domácím ledě. Duel s týmem z Valašska byl na pořadí jako třetí, předchozí dva mače s Litvínovem i Spartou domácí prohráli. Modrobílí však své fanoušky do třetice zklamat nechtěli, trenéři zamíchali sestavou, v brance Dubu nahradil Pejchar. Změny v sestavě přinesly kýžené ovoce hned v úvodu zápasu, do kterého domácí vletěli jako blesk a brzy si vytvořili dvoubrankové vedení. Vsetín na přesné zásahy Kracíka a Krafta v závěru první třetiny odpověděl přesilovkovou trefou Klesly. Po nepříliš pohledné druhé třetině začaly góly padat opět až v závěrečné části hry. Z druhé branky v zápase se radoval Jaroslav Kracík. Na konečných 4:1 výsledek už jen kosmeticky upravil Matějovský v době, kdy hosté zkoušeli závěrečnou power-play.

Pravděpodobné sestavy:

Hosté se budou muset obejít bez zraněných Dušana Andrašovského (zlomená čelist, návrat orientačně určen na leden příštího roku) a Pavla Šreka, pro kterého kvůli problémy s ramenem letošní sezona už skončila. Mezera v nabitém extraligovým programu přišla vhod Michalu Strakovi, který se zotavil ze zranění kolena, připraven do hry by měl být i Pavel Trnka. Do vsetínské sestavy by se měl vrátit Radovan Somík, který by už měl být fit po léčení přitahovače stehenního svalu. Krýt záda Romanu Čechmánkovi by už mohl Radovan Biegl, jemuž se zahojila zlomená hrtanová chrupavka.

Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Gřegořek, Němec, Gýna, Klesla, Frolo - Radivojevič, Brabenec, Veselý - Zadina, Vlach, Selingr - Kovář, Vak, Demel

Plzeň: Duba - Nedoma, M. Výborný, Cartelli, Jindřich, Výtisk, Špaček - Martin Straka, Kracík, Matějovský - Paroulek, J. Straka, Cibák - F. Mrázek, Jaroslav Kudrna, D. Pospíšil - Míka, Adamský, Důras