Naposledy před Vánoci: Vsetín doma vyzve Kopřivnici

Jan Tajzler • 18.12.2015

Poslední utkání před vánočními svátky sehrají v sobotu od 17:30 vsetínští hokejisté. Na domácím ledě vyzvou soupeře z Kopřivnice. Valaši mají s nováčkem soutěže stoprocentní bilanci, obě vzájemná utkání v této sezoně vyhráli. Budou úspěšní i v sobotním duelu? Pro ty, kteří se na stadion Na Lapači nedostanou, připravujeme podrobný textový online přenos.

Kopřivnice coby nováček druhé ligy si nevede vůbec špatně. Po více než polovině základní části si hokejisté z města automobilky Tatra drží naděje na play-off. Proti Vsetínu to však nováčkovi vůbec nejde, Valaši si nejprve v domácím prostředí smlsli na nováčkovi 5:0, podobná kanonáda se konala také na při odvetě v Kopřivnici, která je za jiných okolností doma velice silná, proti Vsacanům však padla znovu, tentokrát 1:6. Nyní Kopřivnice přijíždí na Lapač jako tým bojující o elitní osmičku, Vsetín se chce naopak vrátit na vítěznou vlnu po prohraném utkání ve Frýdku-Místku, v dosavadním průběhu soutěže se mu to vždy proti Kopřivnici povedlo, dokáže to zelenožlutá parta i tentokrát?

Nováček z Kopřivnice bojuje o elitní osmičku

Kdo čekal, že nováček z Kopřivnice bude v sezoně hrát o záchranu, byl na velkém omylu. Kopřivnice od úvodu sezony dokázala bodovat a drží se v elitní osmičce, o kterou však mají zájem další v pořadí. Zvedající se Břeclav ztrácí pouze body, tři body pak schází hokejistům Opavy. Když se Kopřivničtí podívají před sebe, ztrácejí tříbodové manko na svého rivala z Nového Jičína, na šestou Porubu je ztráta už osmibodová.

Jízda Kopřivnice se však přeci jen v posledních zápasech zadrhla, od výprasku od lídra z Frýdku-Místku (0:6) dokázali svěřenci trenéra Slabého porazit pouze Břeclav 3:1. Poté přišla ztráta na ledě Valašského Meziříčí, kde se Kopřivnice musela sklonit 4:6. V domácím prostředí pak nováček poznal sílu ostrých Žihadel z Moravských Budějovice, která ze severu Moravy odvezla drtivé vítězství 9:3. V boji o osmičku pak Kopřivnice zklamala na ledě Opavy 2:4, v posledním utkání se však rodilo překvapení, které nakonec nevyšlo. Kopřivnice zajížděla do Hodonína, zde se málem urodilo překvapení, Kopřivnice vedla na ledě Drtičů již 5:2, během třetí třetiny však povolila domácím hokejistům dotáhnout se na rozdíl jediné branky a v poslední minutě základní hrací doby vyrovnal Peš. Hodonín pak dokonal obrat v prodloužení a na nováčka zbyl pouze bod. Nyní Kopřivnice míří na Lapač, dokáže potrápit dalšího soupeře z čela tabulky?

Vsetínským cílem je návrat na vítěznou vlnu

Hokejisté Vsetína se po sérii tří vítězství vydali na souboj s lídrem tabulky - Frýdkem-Místkem. Valaši byli profesionální farmě Třince důstojným soupeřem a šli do vedení jako první, domácí však stačili rychle otočit skóre ve svůj prospěch. Vsetín stačil reagovat a do poloviny zápasu bylo skóre na moravskoslezských hranicích 2:2. Vsetínské může mrzet neproměňování šancí ve druhé třetině, lídr naopak jednu svou šanci využil a ve třetí části přidal ještě dvě branky. Bojující Vsetín pak stačil pouze upravit na 3:5. "Zápas jsme ztratili v první desetiminutovce poslední třetiny, v oslabení jsme mohli dokonce vyrovnat, ale poté jsme na čas ztratili koncentraci a hráli tak jak jsme nechtěli a to rozhodlo," dodal k utkání ve Frýdku-Místku lodivod Valachů Luboš Jenáček.

Vsetínští nyní mají před sebou tři domácí utkání v řadě, před vánočními svátky přijede na Valašsko celek Kopřivnice. Právě Kopřivnice byla vždy příznivou vzpruhou po prohraném utkání s Frýdkem-Místkem, startér vítězné série tak vidí Valaši právě proti týmu Kopřivnice: "Teď je před námi série tří utkání doma a v nich musíme být úspěšní," dodal trenér Jenáček. Zda Valaši budou opravdu úspěšní se můžete přesvědčit sami v sobotu od 17:30, v případě, že se na Lapač nedostanete, můžete sledovat podrobný textový online přenos.

Předpokládané sestavy:

Kopřivnice:Vrba - Dusík, Jašek, Čintala, Vydra, Marek (A), Teper - Kofroň, Bartošák, Sluštík (A), Suchý, Matějek, Stránský, Tomášek (C), Pargáč, Červenka.

Vsetín: Hromada – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ostrčil, Žák, Ambruz, Hryciow – Zůbek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Dvořák, Vítek, Kajaba, Vávra, Finsterle, Abdul, Hrazdira, Hruška, Ondráček