PŘEHLEDNĚ: Pátý finálový duel hostí Lapač v neděli od 17:00

Redakce • 09.04.2022

Stav finálové série mezi Vsetínem a Jihlavou je nerozhodný 2:2. Páté utkání hostí v neděli 10. dubna od 17:00 Zimní stadion Na Lapači. Fanoušci mohou získat vstupenky buď zakoupením online, nebo přímo v den zápasu na pokladnách č. 1 a 3. Hokejová Tombola 50 na 50 se tentokrát ponese v dobročinném duchu. Polovina výtěžku, která připadne klubu, půjde na podporu devítileté Lindy, jíž vstoupila do života diagnóza poruchy autistického spektra.

Partner utkání:

Vstupenky, program a dobročinná Tombola 50 na 50

• Vstupenky můžete koupit online (zde) nebo na pokladnách stadionu
  • V den utkání budou otevřeny pokladny 1 a 3 a to od 15:30
  • Pokladna č. 1 - Stání
  • Pokladna č. 3 - Stání
  • Prodejna fanshopu v neděli otevírá v 15:00
  • V rámci přestávkového programu se můžete těšit na prezentaci mládeže VHK
  • Pokračuje hokejová Tombola 50 na 50
  • Klubová polovina výtěžku z tomboly půjde na podporu nemocné Lindy (viz níže)

Přečtěte si:

Výtěžek z Tomboly 50 na 50 pomůže rodině Lindy

Polovina výtěžku z hokejové Tomboly 50 na 50 tradičně připadne šťastnému výherci, druhá klubu. VHK ROBE Vsetín doposud získané prostředky využil na podporu mládeže, nyní ovšem podpoří rodinu devítileté Lindy, které do života vstoupila diagnóza poruchy autistického spektra. Částka poputuje na účet sbírky, kterou pořádá obecně prospěšná společnost Auxilium. Cílem sbírky je dopřát Lindě adekvátní péči a usnadnit její rodinně každodenní aktivity.

„Podpora Lindy je náročná, musí být komplexní a nepřetržitá. Pokud společně s rodinou nedokážeme zajistit komplexnost této náročné péče, Linda ztrácí naučené schopnosti a dovednosti, přestává respektovat hranice nezbytné k plnohodnotnému soužití a její chování se proměňuje dle aktuálního slovníku posudkových kritérií v chování zvlášť náročné na péči,“ vysvětluje Božena Mikulíková, ředitelka Auxilium, o.p.s.

„Některé aktivity dokážeme Lindě a rodině poskytnout bezplatně, některé musí rodina v souladu se zákonem o sociálních službách hradit. Další finance se pokouší aktuálně zajistit sdružení Člověk člověku,“ pokračuje Božena Mikulková. „Ideální situací by pro Lindu bylo denní využívání osobní asistence v rozsahu 2 hodin, což znamená pro rodinu měsíční úhradu za poskytnuté služby ve výši 7.800,- Kč. Rodina již pravidelně hradí cca 3000,- Kč měsíčně na dopravu a asistenci spojenou se vstupem do školy a zpět. (Linda aktuálně nezvládá jízdu MHD) Maminka pro nemoc a náročnost péče o Lindu a další 2 sourozence není schopná zapojení do zaměstnání.“

Nezávisle na zakoupení losu do Tomboly 50 na 50 můžete pomoci i přispěním na následující sbírkový účet:

Číslo účtu: 2300479454/2010
Do poznámky napsat: dar Linda
Sbírku pořádá: Auxilium, o.p.s.

„V souladu s platnými zákony můžeme přijímat účelové dary na zajištění sociálních služeb. Poznámka dar pro Lindu určuje, jak budou vaše dary využity. Současně je samozřejmostí vystavení potvrzení, pokud nám sdělíte osobní údaje, na které ho máme vystavit. Aktuálně eviduji na účtu dar 200,- Kč, pokud se na účtu naší společnosti sejde darů více, budu pravidelně informovat o celkové výši účelového daru pro Lindu a jeho využití,“ zakončuje ředitelka Auxilium, o.p.s.