Vstupenky online

Participativní rozpočet 2021: Podpořte vznik workoutového hřiště na Lapači, každý hlas se počítá!

Redakce • 17.10.2021

Vsetínská radnice uvolnila pro letošní participativní rozpočet města jeden milion korun. V uplynulých týdnech měli občané možnost podávat návrhy projektů na využití této částky. Nyní přichází na řadu hlasování veřejnosti o tom, které projekty budou v příštím roce realizovány. Od 13. září do 31. října můžete hlasovat o tom, který z 10 projektů chcete ve Vsetíně uskutečnit. Každý hlasující disponuje třemi hlasy, jež může rozdělit mezi tři projekty. Jednomu projektu nelze přidělit více než jeden hlas. Podpořit tak můžete vznik workoutového hřiště před zimním stadionem.

O workoutovém hřišti:

Cílem vybudováním venkovního workoutového hřiště v bezprostřední blízkosti zimního stadionu je rozšíření sportovní infrastruktury v lokalitě a udržení cvičících dětí a mládeže v areálu Lapače. A také motivace ke zdravému způsobu života mládeže, a hlavně nejmenších dětí. Workoutové hřiště představuje další dílek, jak přitáhnout a udržet děti ze sídlišť u sportu a pohybu. Velký přínos projektu je pro širokou veřejnost, i pro sportovní organizace.

Hlasování:

Hlasovat můžete ZDE (klikněte)

Pravidla naleznete ZDE (klikněte)

Referenční projekt:

Co je to participativní rozpočet?

Město Vsetín je zapojeno do programu Zdravé město a místní Agenda 21. Tento program zavádí principy trvale udržitelného rozvoje do praxe při zohledňování místních problémů. Je tvořen za účasti a ve spolupráci s občany a organizacemi a jeho cílem je zajištění dlouhodobě vysoké kvality života. Jednou z forem zapojování veřejnosti do rozvoje města je také tzv. participativní rozpočet (dále PR).

Jde o proces, kterým obyvatelé města mohou rozhodovat o využití části městského rozpočtu na realizaci konkrétního návrhu projektu.

Celkový rozpočet pro rok 2021: 1 000 000 Kč

Výše jednoho návrhu projektu není stanovena – do rozpočtu musí být zahrnuty náklady na realizaci i všechny související náklady (např. zpracování projektové dokumentace). Nelze překročit celkovou výši rozpočtu.

Více informací naleznete ZDE (klikněte).

banner pod článkem
×
Dnes v 17:00 | Muži
VHK ROBE Vsetín
HC Frýdek-Místek
×
Dnes v | Dor.
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011