Pod Ještědem o naději na play-off

Aleš Koňařík • 17.02.2004

V s e t í n – Vítěz střetnutí tabulkových sousedů Vsetína a Liberce (Bílí Tygři ztrácejí na Vsetín tři body) si vydatně uleví od barážových obav. Vsetínští mohou v případě plného bodového zisku stále pošilhávat po postupovém místu do play-off. A předchozí důležité vítězství nad Pardubicemi by se mohlo podepsat na zvýšeném sebevědomí. Liberec už navíc sedm kol za sebou nevyhrál.

Bílým Tygrům se závěr soutěže odvíjí podle nejchmurnějších prognóz a sebevědomou předsezónní proklamaci boje o semifinále dávno odvál čas. Týmu pod Ještědem přidělávají vrásky zcela jiné starosti, od posledních Budějovic je dělí jen sedm bodů. Liberec si již letos vyzkoušel postavení na samotném extraligovém chvostu, na nějž padl po „utkání pravdy“ se Vsetínem v 22.kole. Liberec mu na vlastním ledě podlehl 2:3 v prodloužení, rozhodující branku vstřelil Roman Stantien.

Liberec v posledním kole podlehl Spartě 1:6, předtím třikrát po sobě dovedl zápasy do prodloužení s bilancí dvou porážek a jedné remízy. Liberec si letos v prodloužení zahrál již v jedenácti případech. V zápase proti Vsetínu budou domácím chybět zranění Verčík a Vampola, do branky se místo jedničky Oldřicha Svobody postaví Pavel Falta, který dochytal utkání na Spartě.

Sestavy v minulém kole:

Bílí Tygři: O. Svoboda (26. Falta) - Jiří Hanzlík, Podhradský, Jiruš, Moravec, Ťupa, Čakajík, od 41. min. navíc Ovčačík, L. Šmíd - M. Hájek, Kašpařík, V. Novák - Korhoň, Čermák, Rozsíval - Tvrdík, Rolínek, Víšek - Klimenta, Plodek, Jech.

Vsetínská hokejová a.s.: Biegl - Jaškin, Frolo, Polák, Kowalczyk, Němec, Vyrůbalík, Horák - Dubec, Vak, Demel - Prokop, Stantien, Selingr - Hudec, Štraub, Sedlák - Ambruz, Hruška, Valko.