Valaši v sobotu budou bojovat o první výhru nad Litoměřicemi

Jan Tajzler • 06.01.2023

Sobota nabídne již 35. kolo základní části Chance ligy a hokejisté Vsetína poprvé v novém roce zamíří na půdu soupeře. Cesta Valachů povede do Litoměřic. Očekává se atraktivní utkání, Stadion patří mezi ofenzivně laděné celky a v mnoha statistikách si je podobný právě se vsetínským týmem. Zelenožlutí budou mít o motivaci postaráno dvojnásob, krom Sokolova jsou právě Litoměřice jediným konkurentem, nad kterým Valaši letos ještě nezvítězili. Třetí vzájemné měření sil mezi Litoměřicemi a Vsetínem odstartuje v sobotu od 17:00 na ledě Kalich Areny.

Stadion doma jede, vyhrál pětkrát v řadě

Litoměřice mají výbornou formu zejména na domácím ledě, kde už v pěti zápasech v řadě nepoznali hořkost porážky. Stadionu se přelom roku povedl, domácímu publiku udělal radost v posledním utkání roku, když deklasoval jihlavskou Duklu 5:0. Cenné jsou určitě i dva body ze zlínského ledu, kde Litoměřičtí slavili výhru 3:2 v prodloužení. Litoměřický klub už se nemůže opírat o finanční podporu z Českého hokeje, ale i nadále se pyšní kádrem, se kterým se musí počítat. Severočeši se v tabulce nacházejí na 5. místě, na 4. Prostějov ztrácejí pouze bod, ale v nabitém pásmu se musí dívat i za sebe, třeba Dukla ztrácí ze 7. pozice pouhé tři body.

Stadion bodově táhne Lukáš Válek, který v letošní sezoně zaznamenal již 30 kanadských bodů za 14 branek a 16 asistencí. Nejlepším střelcem týmu je Filip Kuťák, ten zaznamenal 15 tref a dalších 14 pomohl připravit. Vsetínská obrana se bude mít muset na pozoru i před Ondřejem Procházkou (11+14) či Přemyslem Svobodou (9+17). Bohaté zkušenosti dodává litoměřickému týmu Jaroslav Kracík (7+16). Devízou Litoměřic jsou přesilové hry, v tomto ohledu jsou hned po Třebíčí nejlepší v soutěži, když proměnili 23.61 % početních výhod.

Obranné řady také nabízí velkou personu v podobně Jana Výtiska, jeho úkolem není zrovna podporovat útok jako spíš co nejvíce znepříjemnit hru soupeřovým útočníkům, bohaté zkušenosti extraligového barda jsou pro Litoměřice určitě velkým přínosem. Útok umí podpořit Jan Holý (6+15). Brankoviště Stadionu střeží v drtivě většině případů litoměřická stálice Tomáš Král, který ve 26 duelech vychytal úspěšnost zákroků na hodnotě 91.83 %, průměrně obdržel 2.59 branky na zápas.

Vsetín: Nastal čas odvety?

Vsetínský tým touží poprvé v sezoně uspět i nad litoměřickým Stadionem. Velmi blízko k tomu měl v domácí odvetě hrané v listopadu, Valaši vedli v utkání 3:0, ale Litoměřice předvedly na Lapači velkolepý obrat, když oslavily výhru 4:3. Na druhou stranu, právě tato facka nastartovala Vsetín ke skvostné vítězné sérii, čítající jedenáct vyhraných zápasů v řadě. Po novém roce se Vsetín vrátil zpět do vítězného módu, na Lapači porazil Prostějov v poměru 4:1 a na čele tabulky odskočil Porubě na rozdíl tří bodů.

Utkání na ledě v Litoměřicích slibuje zajímavou podívanou, oba celky jsou ofenzivně laděné, Stadion vstřelil pouze o jednu branku více než Vsetín celkem 108, po Porubě se tak jedná o druhou nejlepší ofenzívu v soutěži. Pouze tři celky překonaly hranici sta branek, dva z nich se potkají v sobotu. Důležitým faktorem zápasu by mohly být přesilové hry, Vsetín se dokázal vytáhnout i v této herní disciplíně a aktuálně se řadí mezi nejlepší kvarteto v soutěži co se týče využívání početních výhod.

Valaši pojedou do Ústeckého kraje hájit 1. místo v tabulce, navíc je bude motivovat i touha poprvé v sezoně Litoměřice porazit. Jak se vsetínskému týmu povede, budete moci sledovat v sobotu od 17:00. Připraven bude textový přenos na onlajny.com, stejně tak i přímý přenos pod taktovkou hokejka.cz.

Sestavy v posledním kole:

Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Výtisk, Veber, Šedivý, Holý, Němec – Válek, Kuťák, Koláček – Procházka, Kracík, Svoboda – Cikhart, Jícha, Vitouch – Jiruš, Pártl, Gajda.

Vsetín: Žukov – Smetana (A), Říha, O. Němec, Jenáček, Voženílek, Ondračka – Jenyš, Berzinš, Rob (C) – Sihvonen, Klhůfek, Berger – Hořanský, Štefka, Š. Bláha – Klímek, Lichanec, Vítek (A).