Představujeme nové tváře: Adam Hilšer

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 24.09.2019

Mládežnické týmy v letošní sezóně přivítaly několik nových posil, jež si postupně představíme. Jednou z nich je devatenáctiletý Adam Hilšer, kterého můžou fanoušci znát ze vzájemných zápasů s Havířovem, nyní se ale netají tím, že má se Vsetínskou juniorkou ty nejvyšší cíle.

Adame, co říkáte na poslední zápas s Šumperkem?
Měli jsme hodně šancí. Soupeř byl velice nepříjemný, hodně nás dohrával a měl dobrý pohyb, který nám první dvě třetiny trošku chyběl. Dostali jsme první gól, což si myslím, že nás nakoplo. Do třetí třetiny jsme si řekli, že nechceme inkasovat, ale bohužel hned v prvním střídání to tam Šumperku docela šťastně propadlo. To nás ale taky nakoplo, možná ještě víc. Od toho druhého inkasovaného gólu jsme začali hrát úplně jiný hokej. Byl nás plný led. Byli jsme všude, dostali jsme se do šancí a taky to tak dopadlo. Otočili jsme zápas a určitě to jsou cenné dva body.

Nemrzely vás neproměněné šance?
Je pravda, že šance neproměnili, ale chyběl nám trošku i klid v zakončení. Taky štěstíčko, které potřebujete. Zlomilo se to až v poslední třetině. Tři body by byly sice pěkné, ale všichni jsme rádi, že to takhle dopadlo.

V pátek hrajete v Havířově, jak to pro vás bude?
Na zápas se rozhodně těším. Určitě pro mě bude speciální, přece jen jsem tam strávil dva a půl roku, z toho byly dva docela povedené. Ale teď už je třeba dívat se dopředu a jet si pro body.