Vstupenky online

Představujeme soupeře pro finále play-off: PSG Berani Zlín

Jan Tajzler • 31.03.2023

Přání fanoušků a vlastně i zástupců klubů, partnerů a celé hokejové veřejnosti byla vyslyšena. O titul v Chance lize se poperou Vsetín se Zlínem. Dva úhlavní rivalové, které pojí slavná extraligová minulost, se střetnou o vstupenku do baráže o Tipsport extraligu. Série bude pod drobnohledem a je jasné, že mediální pozorností se vyrovná také soubojům v extraligovém play-off. První dva duely hostí Lapač. Sobotní utkání vypukne pod dohledem kamer ČT Sport od 17:00, druhý duel je na programu se stejným časem úvodního vhazování v neděli.

Vstupenky na finále:

Vstupenku na sobotní i nedělní finálové utkání si koupíte nejrychleji zde (klikněte).

Partner utkání F1 1. 4.:

Partner utkání F2 2. 4.:

Důležitá organizační upozornění:

 • Sobotní i nedělní utkání na Lapači se uskuteční za zvýšených bezpečnostních opatření.
 • O víkendu nebude možné u Lapače parkovat. Klub VHK ROBE Vsetín ve spolupráci s městem Vsetín zajistil záchytné parkoviště ve fotbalovém areálu na Ohradě a také kyvadlovou dopravu, která bude mezi Ohranou a Lapačem pravidelně proudit. První autobus vyrazí z Ohrady v sobotu ve 14:30, poslední před startem utkání v 16:30. Více o parkování na Ohradě a kyvadlové dopravě se dozvíte zde (klikněte). Existuje také možnost dojít z Ohrady na Lapač pěšky. Žádáme fanoušky, aby se Lapači vozem o víkendu vyhnuli a nenastaly tak dopravní komplikace na hlavní komunikaci. Omezení neplatí pro hokejové týmy a obsluhu utkání (televize, pořádková služba, policie, záchranka, doprovodný program...).
 • Existuje také možnost využít jiná parkovací místa v rámci města Vsetín a odtud dojít na Lapač pěšky.
 • Hosté mají k dispozici po dohodě obou klubů 150 vstupenek. Další vstupenky pro hosty v prodeji nebudou. S jinou vstupenkou než do sektoru hostů nebudou hosté do sektoru hostů vpuštěni.
 • V sobotu se Lapač otevírá již ve 12:00. Stihnout tak můžete nejen finálové utkání A-týmu, ale také barážový duel dorostenců VHK proti Táboru, který začíná ve 12:30.
 • V neděli se Lapač otevře v 15:00.
 • V rámci obou domácích utkání nebude možné přecházet mezi tribunami na stání a na sezení.

Na co se také těšit v sobotu:

 • Hokejový svátek si žádá odpovídají kulisy. Proto jsme pro fanoušky na sobotu i neděli připravili bohatý doprovodný program. Na co speciálního se těšit v sobotu?
 • Před zimním stadionem (směrem k tribuně na stání) přivítá své návštěvníky dětský koutek, který nabídne malování na obličej, fotografování s kulisami hokejistů, zájemci si zde také přijdou na balónky v zelené a žluté barvě se znakem klubu.
 • Umělecký kolář Augustin Krystyník v rámci posledního hokejového finále mezi Vsetínem a Zlínem vytvořil zvětšeninu hokejky legendárního Jiřího Dopity. Hokejka byla dlouho umístěna v muzeu rekordů v Pelhřimově, nyní ji Augustin Krystyník renovoval a vypadá jako nová! Rekordně velkou hokejku si budete moci prohlédnout hned vedle dětského koutku.
 • Finálovou sérii zahájí slavnostním vhazováním legendární brankář Roman Čechmánek, který v minulosti pomohl Vsetínu do nejvyšší soutěže a k pěti extraligovým titulům.
 • Fanoušci si na úvod finálové série připravili působivé choreo. 
 • Hymnu České republiky zazpívá populární hudebník Bolek Vjaclovský, jenž následně o přestávce po 1. třetině publiku zahraje směs známých valašských melodií. 
 • Své umění fanouškům předvedou naděje z hokejové líhně vsetínského hokeje, o přestávce po 2. třetině se můžete těšit na modelový trénink gólmanů VHK.
 • Přestávky zpestří také rozhovory s osobnostmi, které navštíví víkendový svátek hokeje na Lapači.
 • Fanshop VHK dále nabízí úspěšnou edici k play-off, ve které najdete například šály či speciální trička. V prodeji je rovněž nová kniha Fenomén Vsetín FOREVER.
 • V rámci hokejové Tomboly 50 na 50 soutěžíme kromě finanční výhry také o víno v hodnotě 600 korun od partnera klubu Vinařství HORT. Na sociálních sítích VHK navíc stále probíhá tipovací soutěž spjatá s finále o zelenožlutý kulich a šálu, ale nově i o unikátní finálový megapuk s podpisem hráče VHK, kterého si výherce sám vybere!

Historické okénko a vzájemné bitvy

Vzájemná historie Vsetína a Zlína je notoricky známa. Už při prvním společném působení v rámci extraligového ročníku 1994/1995 se Vsetín postaral o jeden z největších momentů dějin české nejvyšší soutěže, když jako nováček právě ve finálové bitvě se Zlínem senzačně dokráčel k prvnímu mistrovskému titulu. Pikantní finále nejvyšší soutěže mezi městy, které od sebe dělí 32 kilometrů se opakovalo i v roce 1999 a znovu slavil Vsetín, když tentokrát přesvědčivým výkonem oslavil zisk pátého titulu, poté co sérii ovládl v poměru 3:0 na zápasy. Zajímavá byla i čtvrtfinálová série v play-off 2001. Zlín tehdy Valachům srdnatě vzdoroval, ale nakonec se i potřetí musel sklonit a padl 2:4. Vsetín později dokráčel k zisku šestého a zároveň posledního mistrovského titulu. Po dlouhých 22 letech na sebe odvěcí rivalové v sérii play-off narazí znovu, potřetí ve finále, avšak tentokrát v rámci druhé nejvyšší soutěže. Oba kluby pak v extralize společně působily až do roku 2007, kdy byl Vsetín z administrativních důvodu vyloučen. Na další setkání si fanoušci museli počkat až do podzimu 2022.

Letošní vzájemné bitvy se nesly v duchu velkého očekávání. Vždyť Vsetín i Zlín na společné setkání v jedné soutěži čekaly dlouhých patnáct let. V rámci 4. kola Chance ligy tak nebylo divu, že zlínský Zimní stadion Luďka Čajky byl do posledního místa vyprodán. Vsetín první derby sezony ovládl poměrem 2:0. Zelenožlutým se povedla i domácí odveta, na Lapači ševce skolili 4:1. Také do třetice to Vsetínu vyšlo, když znovu na zlínském ledě bral všechny body za vítězství 5:2. Berani se však přeci jen po patnácti letech také dočkali vítězné radosti v regionálním derby, čtvrté měření sil na Lapači zvládli ustát a přes kopec Syrákov odvezli všechny body za těsnou výhru 3:2.

Zlín má za sebou turbulentní ročník

V krajském městě panovalo před rokem velké zklamání. Berani se po dlouhých 42 letech museli vinnou přímého sestupu rozloučit s působením v nejvyšší soutěži. Zlínské vedení však okamžitě apelovalo na nejrychlejší možný návrat a sestavilo tým, který měl do Baťova města vybojovat znovu postup do nejvyšší soutěže. Zlín se však musel na startu základní části seznámit s těžkou realitou a najednou si také uvědomit, že Chance liga rozhodně není soutěž, která se dá projet jako nůž máslem. Fanoušci byli zděšeni, když se tým v první polovině základní části prezentoval průměrnými výkony. Nebylo tak divu, že došlo ke změnám, nejprve ve vedení klubu a krátce nato i na postu trenérů, postupně se Zlín nevyhnul ani výrazným změnám v hráčském kádru.

Dvě tváře zlínského klubu byly k vidění v probíhající základní části. Krize Beranů měla první zlom na konci listopadu, kdy kormidlo klubu převzal nový generální manažer Robert Hamrla, ten se rychle pustil do práce a přivedl na lavičku Miloše Říhu mladšího. Na změnu ve výsledcích si však ještě příznivci zlínského hokeje museli počkat. Onen výsledkový zlom se dostavil krátce po novém roce. Psalo se 11. ledna, kdy Zlín prohrál na ledě rezervního týmu Pardubic 2:5 a tehdy se nacházel na 12. místě s pětibodovým náskokem na Šumperk a desetibodovým od tehdy ještě posledních Pardubic. Už předtím si vedení uvědomilo, že je třeba přehodnotit cíle a setřáslo z mužstva tlak v podobě okamžitého návratu mezi elitu. Zlínu pak prospěly hráčské výměny, které se ještě stihly do konce ledna uskutečnit. Prohra s Pardubicemi byla na dlouhou dobu poslední, od 38. kola do závěru základní části prohrál Zlín tři soutěžní utkání a na poslední chvíli dokonce proklouzl mezi elitní šestku, která zaručovala přímý postup do čtvrtfinále play-off.

Zlínský tým se povedlo okysličit hráčskými výměnami, které měly potřebný efekt. Velmi rychle do týmu zapadl útočník Petr Kratochvíl, posila z brněnské Komety si ihned znovu sedla s Denisem Kindlem. Oba jsou navíc stěžejními tahouny Zlína v play-off, Kindl vede produktivitu vyřazovací části se ziskem 10 kanadských bodů, Kratochvíl je pozadu pouze o dva. Postupně se do formy dostal i odchovanec Zdeněk Sedlák, který sezonu původně odstartoval v extraligové Plzni a právě z Plzně zamířil do Zlína i Martin Lang. Opomenout bychom neměli ani palebnou sílu Petra Mrázka (3+5). Naopak se ševci rozloučili s původními tahouny, kterým evidentně Chance liga příliš nesedla, jako první se pakoval brankář Libor Kašík, za Kratochvíla putoval do Brna útočník Jiří Ondráček a po posledním derby na Vsetíně odešel do Plzně také Antonín Honejsek.

Při pohledu na defenzivní řady nemůžeme začít u nikoho jiného než Daniela Gazdy bezesporu rozdílového obránce, který v loňské sezoně oblékl i dres národního týmu a i letos nakoukl do nejvyšší soutěže v dresu Českých Budějovic. Pokud by to se Zlínem ve finále nedopadlo, bude si moct teoreticky prodloužit sezonu v extraligových Pardubicích, nyní se ale zlínský odchovanec bude soustředit na pomoc mateřskému klubu, se kterým chce po původně zpackané sezoně přeci jen bojovat o postup zpět mezi elitu. Důvěra trenérů je vysoká, Gazda v play-off stráví na ledě průměrně přes 25 minut na jedno utkání, týmu přispěl v rámci vyřazovací části už pěti kanadskými body. Po jeho boku pak nastupuje důrazný Jakub Husa. Mezi další zkušené zadáky můžeme zařadit Martina Novotného nebo Mikuláše Zbořila, který v loňském play-off dopomohl k titulu v nejvyšší soutěži Třinci.

Po příchodu trenéra Říhy se také rozluštilo zlínské dilema v brankovišti. Třiadvacetiletý Daniel Huf už v posledních ročnících dokazoval, že by se mohlo jednat o mimořádný talent v brankovišti a důvěru zlínskému klubu splácí. V play-off chytá ve velké pohodě, za 9 zápasů obdržel průměrně pouze 1.83 branky se skvělou úspěšností zákroků na hodnotě 94.65 %. Bezesporu se bude jednat o jednu z největších person finálové série.

Cesta Zlína napříč vyřazovací části odstartovala na ledě favorizované Poruby, kde sice Berani ztratili první utkání v poměru 0:3, ale to bylo vše, co Ostravanům povolili. Následující tři zápasy už opanoval zlínský tým a vybojoval si postup do semifinále. To byl další katalyzátor zlínského uklidnění. Už po postupu mezi elitní čtverku opadla další tíha tlaku ze zlínského týmu a ten pak svedl tuhou semifinálovou sérii s vítězem základní části z Třebíče. Zápasy to byly mimořádně vyrovnané, ševci mnohdy zachránili nebo strhli utkání na svou stranu až v posledních vteřinách základní hrací doby, avšak i tento fakt vypovídá o velikosti mužstva, které se po novém roce našlo a v play-off dokazuje, že je odhodlané vrátit hokejovému Zlínu hrdost a třeba i extraligu.

Sestavy v posledním utkání:

Vsetín: Vošvrda (Žukov) – Hryciow, O. Němec (A), Jenáček, Česánek, Krajčík, Smetana (A), Říha – Hořanský, Bērziņš, Rob (C) – Holec, Klhůfek, Berger – Půček, Sihvonen, Š. Bláha – Lichanec, Jenyš, Číp.

Zlín: Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Suhrada, Talafa, Novotný, A. Burian, Zavřel – Frömel, Hejcman, Pospíšil (A) – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – Lang, Luža, Mrázek – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler (C).

banner pod článkem