Rozhodla první třetina, říká gólman Štůrala

Michal Veselý • 21.02.2007

Z l í n – V brance se mladý brankář Vsetína Tomáš Štůrala od druhé třetiny nudil. Zlínští vědomí si tříbrankového náskoku polevili a začali se šetřit na vyřazovací boje. Nebýt výborného výkonu Medvěda Igora Murína mohli litovat. Slovenský brankář potvrdil, že patří v extralize k nejlepším. V 65. valašském derby si připsal 29 úspěšných zákroků, Tomáš Štůrala si jich připsal pouze 19. I tento ukazatel svědčí o tom, že zápas nebyl zase tak jednoznačný.

„Je hrozná škoda první třetiny, bylo to 3:0, a to pak bylo pro nás těžké. Od druhé třetiny jsme začali domácí přehrávat. Já jsem pak neměl skoro žádnou práci. Taková zápasy moc nemusím, mám radši, když jsem v tempu,“ řekl na začátek Tomáš Štůrala. Vsetínský brankář měl pravdu, ve druhé třetině si připsal jen dva zákroky. Nebylo to ale tak důslednou vsetínskou obranou, jako spíš nezájmem Zlína o útočení. Vsetínští drželi hodně puk na holích, vypracovávali si šance, ale jejich snaha končila na pozorném Murínovi.

„Zlín mě nijak nepřekvapil, já jsem tady asi dva roky trénoval, takže je znám. Před zápasem proběhlo i menší hecování, ale nic velkého to nebylo, nechtěl jsem se před zápasem moc rozptylovat,“ povídal letos již pátý brankář, který oblékl vsetínský dres. „O tom, že nastoupím do derby, jsem se dozvěděl v neděli, proto jsem ani nejel do Jindřichova Hradce na pondělí utkání proti Milevsku. Pro mě ještě sezóna nekončí, čeká mě druholigové play off, ve kterém by náš tým neměl chybět,“ dodal muž s číslem 35 na dresu.

Štůrala inkasoval především po dorážkách z brankoviště. „První gól byl šťastný, Rachůnek nahazoval puk před branku a ten se odrazil od brusle Martina Čecha. Druhá a třetí branka byla hodně podobná, obránce vystřelil přes hráče na branku, ode mě se to odrazilo a zlínský hráč pak neměl problém doklepnout,“ poznamenal.

O své další budoucnosti nemá Tomáš jasno. „Uvidíme, jak se vsetínskému vedeni moje výkony líbily. Nyní to ale řešit nechci, rozhodovat se bude až po sezóně.“

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov