Sérii tří venkovních utkání ukončí Vsetín v derby s Bobry

Filip Bazala • 09.12.2012

V předehrávce devětadvacátého kola na sebe narazí v derby Valašské Meziříčí, které hostí Valašský hokejový klub. Bobři i Vsetín jsou momentálně dva týmy, které mají asi nejhorší formu v lize. Vítězství v tomto utkání může oběma celkům výrazně pomoct. Zápas se hraje netradičně v pondělí 10. 12. 2012 od 18:00 ve Valašském Meziříčí. Jak dopadne derby tentokrát? Vyhraje opět Valašské Meziříčí? Nebo Vsetín zase jednou dokáže zlomit Bobří štěstěnu a uloví vítězství na jejich ledě? Buďte při tom!

Vsetín se momentálně nachází asi v nejhorší formě z celé tabulky. Valašské Meziříčí sice také formou nepřeplývá, ale tým Bobrů před sezónou prošel velkými změnami, které se projevují. Zelenožlutí i tak se svým rivalem nejsou schopni jen tak vyhrát. Letošní dva duely dopadly bodově 4:2 pro Valmez. Tým trenérů Viktora Hlobila a Libora Forcha ví, že pokud v následujícím utkání padnou s Bobry, tak ze špatné situace, se stane situace kritická. „První třetina byla vyrovnaná, hrál se pohledný hokej a plnili jsme to, co jsme měli. Ve druhé třetině jsme dostali dva góly a naše hra se úplně sesypala. Přestali jsme plnit náš systém, chtěli jsme hrát hodně fyzický hokej, ale prostě nám to nešlo. Každopádně Poruba hrála velmi dobře,“ komentoval utkání v Porubě hlavní trenér mužstva.

V týmu Vsetína se už podařilo uzdravit téměř všem hráčům, ale mezitím přišlo zranění na Dubce a Mečiara, stále zraněný je Okuliar a Korčák také stále není fit. Tým Vsetína ztratil takovou tu herní pohodu právě po utkání ve Valašském Meziříčí. Zápasem na jejich ledě si mohou krizi prohloubit nebo se odrazit ode dna špatných výsledků. Nečeká je však nic lehkého, protože v derby s Valmezem absolutně neplatí, kdo je na kterém místě a v jaké formě a to hlavně, co se týče Valašského Meziříčí, které ve vzájemných duelech za poslední sezóny bodově jasně dominuje. Zápas se hraje netradičně v pondělí od 18:00, jako předehrávka 29. kola. Vsetín potřebuje nějakou změnu a třeba zrovna změna hracího dne jim prospěje.

Bobři: Zafunguje kouzlo derby opět v jejich prospěch?

Tým trenéra Josefa Málka měl v posledních třech kolech jedinečnou možnost vyhrabat se z poslední pozice tabulky, když je čekal trojboj s předposledním Novým Jičínem. První zápas na ledě jičínského celku sehráli Bobři velmi dobře, ale nakonec prohráli o jedinou branku. Ve druhém zápase mohli Bobři těsnou prohru před vlastními diváky soupeři oplatit, ale místo toho se konala kanonáda Nového Jičína, který se opět dostal do střelecké pohody. Na vlastním ledě tak Valašské Meziříčí padlo 2:10 a už se těšilo na další zápas, protože na dvojciferný příděl chtěli pokud možno co nejdřív zapomenout. Jenomže v Novém Jičíně i přes zlepšenou hru Bobři opět nedokázali bodovat, protože bez branek není bodů. Jičín se tak odrazil od posledního Valmezu a má na něj náskok 14 bodů.

Valašské Meziříčí v dalším zápase nemůže na nic spoléhat a musí konečně zvítězit, a kdy jindy naproti Vsetínu, se kterým se týmu od soutoku Bečev tak daří. Letošní dva duely sice patřily spíš Vsetínu, který byl v obou utkáních aktivnějším a na hřišti viditelnějším, ale vždy hráči v zelenožlutém ztroskotávali na výborném brankářovi Bobrů, v prvním případě Jiřím Slovákovi, ve druhém případě na olomouckém Lukášovi. Nyní by měl v brance nastoupit Petr Okáč, uvidíme, jak si proti Vsetínu povede on. V bráně se objeví tedy buď Petr Okáč s průměrem 5,19 branek na zápas, nebo Jiří Slovák s průměrem 4,78 branek na zápas.

V obraně Bobrů nastoupí Jan Heča (3+5), který je nejproduktivnějším hráčem Bobrů v obraně. Dalšími stabilními obránci Valašského Meziříčí jsou Radovan Vajda (2+1), Miroslav Mikel (0+1), Martin Lyzák nebo Patrik Kolovratník. Možné posily z Olomouce: Jakub Schejbal (1+3), David Škůrek (1+1). Z Přerova pak Michal Maršálek (0+3). V útoku trenér Málek spoléhá na zkušeného Lukáše Bokroše (10+5) společně s Martinem Ambruzem (6+9). Nejrpoduktivnějším hráčem týmu je však Viktor Coufal (6+11). Nebezpečný je také Jakub Voznica (7+8) a bratři Vargové, David (9+6), Miroslav (1+8) a Martin (0+2).

Předehrávka 29. kola se hraje v pondělí 10. 12. 2012 od 18:00 na zimním stadionu ve Valašské Meziříčí. Z utkání je připraven také podrobný textový onlajn přenos.

Předpokládané sestavy: V bráně Bobrů Okáč nebo Slovák?

Vsetín: Hromada (Plšek) – Farda, Vrba, Vodák, Žák, Vrána P., Žabčík – Mikšovský, Zúbek, Vaněk D., Vítek, Hruška O., Brezáni, Kubo, Podešva, Kajaba, Hruška P.

Val. Meziříčí: Slovák (Okáč) - Ambruz, Bokroš, Heča, Kolovratník, Kvapil, Lyzák, Martiník, Mikel, Smetana, Šoula, Vajda, Varga Mir., Varga Mar., Varga D., Voznica

Foto: 2x Marek Netolička