Vstupenky online

Starší dorost čeká derby, junioři doma vyzvou Porubu

Radek Bařina • 23.09.2010

Velmi nabitý program čeká v následujících pěti dnech fanoušky vsetínského mládežnického hokeje. Dorostenci a junioři totiž v tomto období hned pětkrát předvedou svou formu v domácím prostředí. Série tří utkání na Lapači čeká starší dorostence, přičemž bonbónkem jistě bude úterní derby se Zlínem. Mladší dorost si v následujících dnech zahraje po jednom zápase doma a po jednom venku, junioři doma přivítají Porubu a pocestují do Třebíče a Přerova.

Junioři: 7. místo, 3 body, skóre 7:10

Junioři, na rozdíl od starších dorostenců, nad startem do sezóny příliš nejásají. V prvním zápase doma nedotáhli do vítězného konce duel se Šumperkem, o kolo později pak dostali nečekanou nadílku v Prostějově – Jestřábi je roztrhali 5:1. Až třetí utkání sezóny přineslo juniorům VHK výhru, v bojovném střetnutí bohatém na vyloučení přetlačili Uherské Hradiště v poměru 4:3. V pátek večer čeká juniory utkání v Třebíči. Ta vloni východní skupinu juniorské ligy vyhrála, vstup do nové sezóny však zatím týmu z Vysočiny tak brilantně nevychází. Ze tří zápasů dvakrát vyhrál, jednou prohrál a zatím mu tudíž patří 4. příčka. V posledních dvou zápasech Třebíč nejprve rozstřílela Frýdek – Místek 8:1, následně ovšem podlehla 3:0 v Hodoníně. V loňské sezóně měla Třebíč proti Vsetínu výrazně aktivní bilanci, Valaši tak mají svému soupeři rozhodně co vracet.

V neděli se od 14:00 představí junioři VHK Vsetín doma. Na svém ledě přivítají Porubu, či-li celek, který ještě vloni hrál juniorskou extraligu. Finanční problémy však porubský hokej těžce zasáhly a vidět to jde i na juniorech. Ti tak zatím rozhodně nepůsobí jako celek, který by se chtěl poprat o čelo tabulky. Ve čtyřech utkáních Poruba pouze jednou vyhrála, a momentálně ji patří až 9. příčka juniorské tabulky. V posledních dvou utkáních Poruba nestačila doma na Orlovou (4:5) a poté neuspěla ani ve Frýdku – Místku (2:5). V přípravě se Vsetín s celkem Poruby dvakrát utkal – doma zvítězil 8:2, utkání v Porubě pak skončilo remízou 3:3.

V úterním svátečním dni si pak junioři zahrají znovu. Tentokrát je čeká těžký souboj na ledě Přerova. Přerov vloni patřil k nejlepším celkům soutěže a i letos je jeho ambicí hrát v popředí tabulky. V úvodních čtyřech zápasech ale pouze jednou vyhrál (v Orlové 8:1) a jednou remizoval (s Frýdkem 4:4), v tabulce tak Zubrům patří až 6. příčka, o skóre před Vsetínem. Přerov má však o jedno odehrané utkání navíc. V přerovské aréně každopádně nečeká vsetínské juniory vůbec nic lehkého.

Předpokládané sestavy:

VHK Vsetín: Šenk - Ondra, Studený, Urban, Galia, Zbranek (C), Skyba, Klimek, Romanov, Vítek (A), Pokus, Gromus (A), Tyralík, Suchánek, Lechner, Martyčák T., Valigura, Hurtík, Motloch, Martyčák J.

SK Třebíč: Wolf (Dusík) - Krejčí, Kotrba, Kún B., Belatka, Vyhnalík, Kún V., Krutiš, Křenek, Paták, Vysloužil, Telesz, Kastner, Vlašín, Šulc, Giz, Svoboda.

HC Poruba: Konvička - Dusík, Ferenc, Jasiok, Mládenka, Odsedek, Svoboda - Bystroň, Barčák, Motyka - Zuber, Kameníček, Král - Dominec, Kurovský, Kofroň.

HC Přerov: Ginter - Schaffer, Bachánek, Hlídek, Bosák, Molnár, Vávra - Loupal, Kocan, Vaněk - Žůrek, Javora, Chovanec - Hradil, Prášek, Stoklásek - Brada, Blaheta, Vodák

Starší dorost: 2. místo, 11 bodů, skóre 19:19

Vsetínským starším dorostencům se start do soutěže povedl nad očekávání. Předvádějí atraktivní hokej plný bojovnosti a nasazení a co je nejdůležitější, daří se jim zatím sbírat i body. Až na jedinou výjimku se Vsetínští utkali již se všemi soupeři z jejich východní extraligové skupiny a zatím v každém zápase dokázali získat minimálně jeden bod. To se pochopitelně odráží i v tabulce, kde se Valaši po šesti odehraných utkáních usídlili na druhé příčce, tři body za vedoucími Vítkovicemi. Tabulka je ovšem zatím velmi vyrovnaná, od posledního celku skupiny dělí Vsetínské pouhých pět bodů. Valaši tak budou chtít z domácího trojutkání vytěžit co nejvíce bodů, což potvrzují i slova lodivoda Jenáčka: "Určitě bychom chtěli některé utkání dovést do konce po šedesáti minutách hry, abychom brali všechny tři body. V tomto systému je lepší jedenkrát prohrát a jedenkrát vyhrát než třeba dvakrát za sebou remizovat. To je jasné. Bude to těžké, ale potřebujeme se i doma čapnout."

V pátek od 16:30 bude prvním soupeřem Valachů Třinec. Úvodní vzájemný zápas přinesl vyrovnanou bitvu, kterou pro sebe rozhodli Oceláři až v prodloužení. V dosavadním průběhu sezóny jsou prozatímní výsledky Třince jako na houpačce – třikrát Oceláři vyhráli, třikrát naopak prohráli. Poslední dvě utkání přitom výsledkové kyvadlo severomoravanů dokonale ilustrují – doma prohráli 2:3 po nájezdech s Olomoucí a den nato rozstříleli Zlín na jeho ledě 5:0. Uvidíme, v jakém rozpoložení přijedou mladí Třinečané, jimž aktuálně patří 4. příčka tabulky, na Valašsko.

Do den později se tvrz zvanou Lapač pokusí vyplenit nájezdníci z Jihlavy. Ti mají Vsetínu rozhodně co vracet, na vlastním ledě mu totiž podlehli 3:4. Ovšem pozor, z dosavadních tří výher získali hokejisté z Vysočiny dvě na hřištích soupeřů. Hned v prvním kole šokovali skvělým finišem Vítkovice, na jejichž ledě vyhráli 4:3, o dvě kola později pak Jihlava dobyla i Olomouc v poměru 5:3. Též v minulém kole Dukla uspěla, 4:2 zdolala doma Havířov. Po šesti kolech patří Dukle 3. příčka, je tak v přímém sousedství s hokejisty VHK, na něž ztrácí dva body.

Nejprestižnější utkání domácí série ale čeká starší dorostence bezesporu v úterý. Na Lapač totiž zavítá rival ze Zlína. První dorostenecké derby sezóny bude mít jistě velký náboj, tím spíš, že hostující Berani budou dělat vše proto, aby opustili příčky, které jim momentálně náleží. Po šesti zápasech totiž okupuje Zlín poslední příčku tabulky, což je pro ambiciózní tým z krajského města postavení více než nelichotivé. Tabulková příčka ale rozhodně neodpovídá kvalitě zlínského kárdu a když se navíc připočítá skutečnost, že Zlín v posledních letech stavil do derby všechny dostupné hráče dané kategorie, nečeká Vsetín rozhodně lehká úloha. Svých šest bodů zatím Ševci nasbírali výhradně doma - Jihlavu porazili 4:3, Kometu rozstříleli 7:2.

Připomeňme ještě, že páteční utkání s Třincem a úterní derby se Zlínem začínají v 16:30, sobotní duel s Jihlavou pak startuje ve 14:00. Pokud se náhodou na Lapač nedostanete, můžete tato utkání sledovat pomocí onlajn přenosu prostřednictvím našich stránek.

Předpokládané sestavy:

VHK Vsetín: Kohn – Žák, Pelc, Báchor, Gajdoš, Hradil, Štědrý, Galia, Slováček, Daněk, Ptáčník, Janeba, Tobola, Štrbík, Stodůlka, Pokorný, Kohout, Neuwirth, Kývala, Brida.

HC Třinec: Němec - Jonáš, Repe, Valíček, Štencel, Kurzok, Blahuta, Běhal, Jaroš, Faksa, Matuš, Chvostek, Pargáč, Franek, Ižacký, Vrabel, Ohera, Matěj, Slovák, Malyjurek, Samek.

HC Jihlava: Krejčík - Pavlas, Kříž, Tobola, Dobrovolný, Peroutka, Kohout, Hošek, Čurilla - Gregar, Střecha, Přidal - Vlček, Brabec, Štěpán - Svobodník, Lupač, Březka - Donutil, Vantuch, Štěrba.

PSG Zlín: Rozum - Buchta, Burša, Urbanec, Kovařík, Hrazdira, Jurik, Matula, Mika, Papežík, Řezáč, Sedláček, Sekerka, Skočík, Strojil, Stuchlík, Tomeček, Popelka, Doležálek, Vaculín.

Mladší dorost: 5. místo, 6 bodů, skóre 24:12

Mladší dorostence čekají v nejbližších dnech dvě utkání. V neděli nejprve pocestují do Vítkovic, aby se utkali s dosavadním lídrem soutěže. Ostravané mají po čtyřech kolech plný počet bodů a jejich skóre 39:5 hovoří za vše. Vsetínští mladíci tak budou moci jedině překvapit.

Naopak v úterý čeká Žilkovy svěřence utkání v roli favorita. Od 13:30 přivítají na svém ledě nováčka soutěže z Přerova. Se ziskem tří bodů zatím Přerovu patří 8. příčka v desetičlenné tabulce. Nechme se tedy překvapit, zda se vsetínským mladším dorostencům podaří splnit roli favorita, či zda naopak přerovský nováček odveze z Lapače nějaký bodík.

Předpokládané sestavy:

VHK Vsetín: Svoboda (31. Vlach) - Hajda, Ščotka, Vašíček, Hryciow, Svozílek, Krček, Salák - Grygar, Motloch, Abdul, Kohout, Pokorný, Forch, Malý, Kuchařík, Hořanský, Christov, Děrkas.

HC Vítkovice: Svoboda - Klok,Puzič, Rimmel, Ballner, Česlík, Smrčka, Illeš, Churý, Charvát M.,Kafka,Ollender,Řehák, Laryš, Adamík,Šendera,Potočný , Rudl.

HC Přerov: Trelc - Běhal, Kundrátek, Duda, Vyhňák, Daniš, Červínek, Podepřel, Gremlica, Lisa, Václavíček, Karola, Němec, Padalík, Fuksa, Siegel, Novák, Ministr.

×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
VHK ROBE Vsetín