Startujeme v novém

Martin Hořanský, Aleš Koňařík • 21.09.2001

Vsetínský web zdraví své pravidelné i nepravidelné čtenáře. Zdravíme opět po jisté době fanoušky vsetínského hokeje, jakož i příznivce jiných klubů - v letošní sezóně s obrovským zpožděním, ale přece. Vsetínský klub vstupuje do zcela nové etapy své existence. Po letech bohatých na nejvyšší úspěchy došlo k mnoha zásadním změnám, o kterých jste jistě všichni informováni. Z kádru úřadujícího mistra odešla řada klíčových postav, a tak nejsou letošní proklamované cíle tak vysoké jako v minulosti.

Na momentech negativních lze nalézt i cosi pozitivního: Vsetín byl svými odpůrci po léta považován za squadru "žoldáků", kteří nemají žádné dlouhodobé vazby na klub. Teď se situace úplně obrátila a myslím, že momentálně je v naši nejvyšší soutěži jen málo mužstev, které mají ve svých řadách tak vysoký podíl vlastních odchovanců. Vsetín tak může zúročit mravenčí a náročnou práci, kterou odváděl mimo zájem veřejnosti na poli mládežnického hokeje.

Nutno přiznat, že pro redakci těchto stránek byly letní měsíce obdobím velkých nejistot. A přiznáváme také, že právě tyto nejistoty způsobily, že jsme na nových stránkách nepracovali tak urputně jako v předchozích letech. Naše stránky jsou kvalitativně dlouhodobě na špici. Jenže vývoj jde dál, a tak i u nás muselo dojít zákonitě k mnoha změnám. Naše obsahově silné stránky neztratí nic z toho, co jste zde nacházeli po dobu, co jsme tady s Vámi: autorské reportáže ze všech domácích a mnoha "venkovních" zápasů, fotografie, rozhovory s hráči, statistiky, obchod se suvenýry a diskusní fórum.

Přecházíme na systém dynamických stránek, což si vyžádalo změnu serveru - to je ostatně i důvod onoho zpoždění. Už teď připravujeme spoustu novinek, které jsou na "dynamice" založeny: ankety, prostřednictvím SMS krmená světelná tabule (e-microtron), uvažujeme o zasílání průběžných výsledků přes SMS bránu, výhledově o WAP variantě výsledkového servisu. Na odladění systému nebylo moc času, a proto Vás chceme poprosit o jistou shovívavost, pokud nebude všechno fungovat tak, jak by mělo. Budeme velice rádi, když nás na nedostatky upozorníte. I v zájmu Vás, čtenářů, je důležité, aby vsetínské hokejové stránky fungovaly, jak mají.

Zřejmě jste již zaregistrovali nové sekce stránek, „Na ráně je…“ a „Valašští letci.“ První zmíněná rubrika nabídne možnost klást otázky vybrané osobnosti vsetínského hokeje, oním statečným, který se dobrovolně uvolil čelit palbě otázek zvědavých čtenářů, je Jiří Hudler.“Valašští Letci“ pak budou mapovat působení, radosti a strasti dlouholetých opor Vsetína, Romana Čechmánka a čerstvě i Jiřího Dopity v týmu Filadelfie Flyers.

Věříme, že si každý z Vás najde na vsetínských stránkách své oblíbené místo: účetní ocení přehledne statistiky, cholerik tvrdé výměny názorů na fóru, dobrodruh se na chvíli zastaví Na Cestě, snílek vzlétne s Valašskými Letci a žádostivý žurnalista si vezme Na ránu hráče nebo činovníka. Spoustu krásných zážitků při sledování hokeje -alespoň pro nás - nejkrásnějšího sportu, Vám přeje redakce.