Přesilové hry budou rozhodovat, myslí si střelec vítězné branky David Vítek

Filip Bazala • 21.09.2014

Valaši zvládli i druhý zápas sezony proti velmi silné Porubě, který měla v zápase navrch. I díky Petru Hromadovi a využitým přesilovkách se tak podařilo znovu zvítězit za tři body. „Jsem šťastný, že se nám to podařilo s týmem vybojovat,“ netajil se dobrým pocitem ze zápasu David Vítek. „V naší hře však byly stále chyby, kterých se příště musíme vyvarovat,“ krotí euforii střelec vítězné branky. V zápase opět bohatém na vyloučení, ale také hezkých hokejových situací či těch neobvyklých mluvil mezi hráči přezdívaný „Dino“.

Davide, jak hodnotíte druhý zápas sezony?
Poruba je velmi kvalitní tým. Je dobře, že jsme zvítězili za tři body, ale byly tam stále chyby, kterých se musíme do příštích zápasů vyvarovat.

S čím jste šli do zápasu?
Že chceme určitě zvítězit. Trenéři nás nabádali k pečlivé obraně, protože Poruba má velmi silný tým. V některých částích utkání se nám to příliš nedařilo, ale nakonec jsme zápas zvládli.

Překvapili vás něčím?
Ne. Potkáváme se už několik sezón, takže už se známe a víme co od sebe očekávat.

V čem tkvěl úspěch vítězství?
Myslím, že to bylo podobné jako utkání s Jičínem, tedy hodně ubojované. Podařilo se nám v přesilovkách vstřelit branky, které byly rozhodující. Já jsem šťastný, že jsme to jako tým zvládli.

Jak se zrodila vítězná branka?
Výborně si od mantinelu na kruhy vybruslil Poděs, odkud vystřelil na gólmana a já to už jen dorazil do odkryté klece. Dobře jsem mu stínil a odražený puk už byl v pozici, kdy jsem to musel trefit.

Máte plný počet bodů po dvou kolech a pět vstřelených branek, ovšem ani jednu při rovném počtu hráčů na ledě. Proč se nedaří dát branku i pět na pět?
Kdybychom to věděli, tak se na tom snažíme pracovat, ale tak to prostě v dnešním hokeji je. Rozhodují hlavně přesilové hry a branek při hře pět na pět je málo.

Luboš Jenáček promlouvá k hráčům pří další pauze, zapříčiněné sklem na ledové ploše po rozbití osvětlení nad Hromadovou brankou.

Zažil jste někdy takovou kuriozitu, aby během pár minut v jedné třetině nejprve prasklo plexisklo a pak puk trefil i lampu nad ledem?
To opravdu ne. Tak dlouho třetí třetinu jsem snad ještě nehrál. Na druhou stranu si myslím, že nám to i pomohlo. Hra se rozkouskovala a Ostrava nebyla pořád v tlaku. Měli i poté několik brankových šancí, ale znovu nás podržel Hrouda v bráně, který chytal výborně.

Pomohla vám i vydatná podpora z tribun?
Našim fanouškům patří velké díky. Dorazilo jich spoustu a udělali nám domácí atmosféru. Bylo jich více jak domácích, což je super, to nás žene dopředu a strašně nám to pomáhá.

S čím půjdete do zápasu s Hodonínem?
Hrajeme doma, takže chceme být aktivní směrem dopředu. Nebudeme se tolik zatahovat, jako např. v zápase s Porubou. Chceme hrát taky pro diváky hezký hokej, který se líbí.

Odehrané v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno