Štefl popírá Burgerův odchod

Zbyněk Stanečka • 12.11.2001

V s e t í n - „Není pravda, že Jiří Burger odchází ze Vsetína“ dementoval agenturní zprávy Štefl, který potvrdil určité finanční problémy klubu. Neuplynuly totiž ani dva měsíce od začátku extraligy a na Vsetíně se mluví o finanční krizi. Klub, podobně jako na konci loňského ročníku, dluží hráčům peníze na výplatách a je možné, že se opět dočkáme hráčského odlivu z klubu.

První, kdo měl opustit kádr šestinásobného českého mistra, byl centr Jiří Burger.Vsetínský manažer Oldřich Štefl však dnes před polednem zprávy o odchodu klíčového útočníka odmítl.

„Není pravda, že Jiří Burger odchází ze Vsetína. Naopak, dále zůstává členem našeho klubu,“ dementoval šéf vsetínského vedení agenturní zprávy hovořící o „hotovém“ odchodu hráče do Vítkovic. Důvodem změny dresu Jiřího Burgra má být již zmiňovaná špatná finanční situace klubu, který opět dluží hráčům nějaké peníze. „Hráčům opravdu dlužíme určitou část výplat, ale společně jsme se dohodli na určitém splátkovém kalendáři,“ přiznal manažer Vsetína problémy okolo hráčských výplat a dodal: “Určitě nehrozí žádný odliv hráčů.“

Valašský klub do této choulostivé situace dostala špatná ekonomická situaci jednoho ze sponzorů, který pozdržel zaplacení reklamy.

Vedení valašského klubu se přesto snaží získat dalšího útočníka do svého úzkého kádru, navíc decimovaným zraněním. Měl by se jím stát bývalý hráč Zlína a Vítkovic, nyní hráč Nitry, Martin Kotásek. „S Martinem jednáme, dnes se máme odpoledne setkat. Myslím si, že bychom se měli dohodnout,“ komentoval situaci kolem nové posily Štefl.