Středa bude na Lapači patřit dvěma rozjetým celkům

Filip Bazala • 28.10.2013

Na Lapači se po čtrnácti dnech mohou fanoušci opět těšit na zápas vsetínského áčka. A zápas bude mít velmi lákavou příchuť! Vsetín čtyřikrát v řadě zvítězil a z toho třikrát venku za sebou. Podobně jako Poruba, která z osmi utkání prohrála jen jednou, což je také skvělá statistika. Hrát se bude tradičně ve středu 30.10. od 17:30 na zimním stadionu na Lapači. Kdo vzejde z utkání vítězně a prodlouží svou fazónu na další zápas? Přijďte se podívat na vlastní oči.

Vsetínští hokejisté jsou ve skvělém rozpoložení. Po nepříliš přesvědčivých výkonech v úvodu soutěže, jako kdyby konečně našli tu správnou notu. Týmu hodně pomohla vybojovaná výhra s Prostějovem, která ukázala, že Valaši mohou v lize porazit kohokoliv. Následovaly tři utkání venku a hned to první se podařilo urvat na stranu zelenožlutých. „Možná nás nakopla výhra škaredým hokejem v Břeclavi,“ vysvětluje si nastartování vsetínské mašiny Juraj Tichý. Po výhře v Orlové a na Technice, na čemž se podepsala hlavně kvalitní hra ze zabezpečené obrany a skvělý Hromada v bráně, čeká Valachy po čtrnácti dnech duel na domácím ledě s ještě více rozjetou Porubou, tým, jenž letos jako jediný dokázal svěřence Juraje Jakubíka evidentně přehrát.

Je čas na odvetu, oba celky se proti sobě v sezóně postaví podruhé ze čtyř duelů. Tentokrát se mění domácí prostředí a Vsetín může spoléhat na šestého hráče v hledišti. Kdy jindy už by fanoušci měli na Lapač přijít, než po sérii tři vítězství venku v řadě a při souboji s minimálně stejně rozjetým týmem jako je právě Poruba. Valaši navíc mohou zakončit říjen ve vytoužené první čtverce, v níž by se chtěli pohybovat i na konci sezóny. „Poruba hraje hodně fyzický hokej. Mají dobrého trenéra, který ví jak na nás. Myslím si však, že pokud budeme hrát tak, jako poslední tři zápasy venku, tedy hrát z obrany a nedělat chyby, tak si myslím, že v lize není tým, který bychom nepřehráli. Myslím si, že Technika hraje podobný hokej jako Poruba, takže porazili jsme je a stejně tak můžeme porazit i Porubu. Musíme jednoznačně potvrdit těch devět bodů, co jsme z venkovních utkání přivezli,“ ví Juraj Tichý.

Vsetín válí, ale co teprve Poruba?

Ostravané od příchodu nového trenéra Tomáše Sršně zažívají opravdový rozkvět. Tým, jenž se první sezónu trápil a nakonec jen bojoval o záchranu v soutěži, se vyšvihl mezi elitu východní skupiny. Hlavní trenér, kterému se v dobách zlaté éry Vsetína přezdívalo trefně Vosa, udělal týmu tvář, vhodně doplnil slabá místa a z průměrného týmu je nyní jeden z nejlepších a nejžhavějších kandidátů na postup.

Tým se opírá o skvělou brankářskou dvojici. Michal Gleich, jenž v čele s obranou Poruby vymazal vsetínské střelce ve čtvrtfinále loňského play-off letos jen zatím kryje záda Radku Tihlářovi. Ten dřív působil v Přerově, po příchodu Martina Vojtka jej však uvolnili a jeho absenci si při nepřesvědčivých výkonech právě zkušeného gólmana musí vedení Zubrů vyčítat.

Ostravský tým má přesně to, co tomu vsetínskému stále trochu chybí. Podobně jako Valaši, tak i Poruba má složen tým z dravého mládí, které však oproti zelenožlutému celku je doplněno o zkušené hráče. Těmi jsou v obraně čtyřiačtyřicetiletý Miroslav Javín (1+4) a Rudolf Wolf (2+3). V útoku je to pak nejproduktivnější hráč týmu Luděk Krayzel (7+9) a Marek Pavlačka (1+3).

Tým Poruby navíc na měsíc posílil prvoligový hráč z Šumperku a rozený střelec Adam Červenka. Ten už ve třech utkáních stihl zaznamenat čtyři body (3+1). Tento hráč bude určitě obraně Vsetína dělat problémy. Podobně jako nejlepší střelec týmu Martin Buček (9+5) či agilní Petr Seidler (3+10). Nezapomenout na sebe dá určitě i jmenovec vsetínského kapitána Rostislav Vaněk (6+5).

Poruba navíc se Vsetínem má poslední utkání velmi dobrou statistiku. Ze čtyř zápasů nedovolila Valachům ani jednou zvítězit a nastřílela jim čtrnáct branek, přičemž inkasovala pouhých pět. V této sezóny z posledních osmi zápasů Ostravené prohráli pouze jednou, o jejich formě a síle tedy nemůže být pochyb. Za poslední tři zápasy navíc inkasovala pouze jednou! Jedno je jisté, Vsetín nečeká nic lehkého.

Jak tento duel dopadne? Na to se musíte přijít podívat osobně, ve středu 30.10. od 17:30 na Lapači!

Pravděpodobné sestavy: Žák stále mimo hru

Vsetínští hokejisté se stále nemohou spolehnout na služby mladého obránce Michala Žáka, jenž utrpěl zranění v zápase s Břeclaví, kde mimo roztržený pravý líc inkasoval i otřes mozku. Avizovaný nový hráč v sestavě Vsetína Ondřej Burzala do zápasu také nezasáhne. Je stále v tréninkovém procesu a zda za Vsetín bude hrát ukáží následující dny. Z týmu Poruby žádná hlášení o zranění nejsou k dispozici.

Vsetín: Hromada (Plšek) – Farda, Tichý, Hurtík, Vrba L., Vrba F., Báchor – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Vítek, Podešva, Kývala – Janeba, Hruška P..

Poruba: Tihlář – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Prokop, Slavík, Vajda – Červenka, Krayzel, Vaněk – Buček, Vrána, Seidler – Videlka, Pavlačka, Chaloupka – Zachar.

Rozhodčí: Obadal – Goňa, Smilek.
Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov