Urostlý bojovník Tomáš Pitule novým hráčem Vsetína!

Redakce • 05.10.2018

Valašský hokejový klub rozšiřuje své útočné řady o útočníka urostlé postavy, který by měl být silný na puku a v osobních soubojích. Výškový průměr vsetínského klubu patří mezi nejmenší v lize. S příchodem osmadvacetiletého útočníka by se výškové síly na ledě měly opět o něco více vyrovnat. Tomáš Pitule není jen vysoký, ale také silný na puku a v předbrankovém prostoru, odkud umí soupeřům zatopit a střílet branky. Do utkání s Benátkami však ještě s největší pravděpodobností nezasáhne.

Odchovanec plzeňského hokeje je rodákem z Rokycan a v českých soutěžích už toho má spousty za sebou. V naší nejvyšší soutěži odehrál rovných 140 zápasů a zapsal třiadvacet kanadských bodů (7+16). Stabilně nastupoval i ve druhé nejvyšší soutěži ať už v dresu Kladna, Mladé Boleslavi nebo Jihlavy. Celkem v první lize zaznamenal 177 utkání a nastřádal 78 bodů (29+49).

Poslední sezony působil hlavně v zahraničí. Z Kladna zamířil do francouzské soutěže, kde hájil barvy Grenoblu. Již po osmi utkáních ve Francii zamířil na Slovensko do Nových Zámků. Ještě ve stejnou sezonu stačil přestoupit do běloruského Šachtaru Salihorsk, kde strávil i loňskou sezonu. Letos oblékal barvy jiného běloruského klubu a to HK Němanu Grodno, který se v základní skupině Ligy mistrů potkal například s Kometou Brno. Po vzájemné dohodě běloruský klub opustil, aby nyní oblékl zelenožlutý dres. Vítej Tomáši!

"Tomášův příchod jsme řešili už minulou sezonu, kdy jsme jej bedlivě sledovali. Nyní se jeho příchod podařil dotáhnout do konce a bude u nás působit v rámci hostování do konce sezony. Tomáš je silným hráčem na puku a slibujeme si od něj zacelení mezer v naší útočné hře. Doufáme, že bude přínosem," řekl k angažování nové posily jednatel klubu Daniel Tobola.

»Profil Tomáše Pituleho na serveru eliteprospects.com (klikněte)

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov