Vstupenky online

Už jsme viděli volnou neděli, kritizuje Vrána. Junioři zapomněli na obranu

Helena Hegeďová • 07.03.2020

„Snažili jsme se znovu namotivovat, abychom se vrátili ke hře, kterou jsme předváděli v Praze. Vůbec to nešlo,“ komentoval situaci po vyrovnávacím gólu Kobry útočník Vojtěch Vrána, který aktuálně patří mezi nejproduktivnější hráče týmu. Prohra ve třetím čtvrtfinále byla podle něj důsledkem neplnění povinností v obraně.

Vojto, jakou hru jste chtěli ve třetím čtvrtfinále hrát?
Chtěli jsme hrát stejnou hru jako v Praze. Hlavně z obrany a pomáhat gólmanovi. Až pak se soustředit na útok a počkat si, až nám tam nějaké ty góly spadnou.

Hráli jste podle toho?
Nemyslím si. Obrana byla špatná. Moc jsme gólmanovi nepomohli. Už jsme se viděli, že budeme mít volnou neděli, ale nestalo se tak.

„Bylo vidět, že nemají co ztratit.“

V čem to ještě bylo jiné? Necítili jste větší tlak?
Hlavně mi přijde, že to někteří podcenili. Mohli jsme podat lepší výkon, ale hráli jsme jenom do útoku. Vůbec jsme se nesoustředili na bránění. Celkově to nebylo dobré

Paradoxně jste i přes ofenzivní hru vstřelili méně branek než v předchozím utkání. Hrála Kobra lépe do obrany?
To nevím, ale asi ano. Je možné, že si začali více věřit  a řekli si, že už nemají co ztratit. Šli do nás naplno. Víc už snad ani nemohli. Bylo vidět, že nemají co ztratit.

Byli jste v dvoubrankovém vedení. Nepoložil vás inkasovaný gól?
Je to dost možné. Ale přijde mi, že už když jsme dali ty dvě branky, tak jsme úplně přestali hrát. Někteří se soustředili jenom na útok a vůbec ne na obranu.

Co vám proběhlo hlavou, když soupeř vyrovnal?
Nebyl to moc dobrý pocit. Už jsme byli hodně pod tlakem. Snažili jsme se znovu namotivovat, abychom se vrátili ke hře, kterou jsme předváděli v Praze. Vůbec to nešlo.

„Kdybychom víc stříleli, tak to mohlo dopadnout úplně jinak.“

Měli jste za stavu 2:2 ještě nějaké šance? Nebo už vám nešlo ani to?
Šance tam byly, ale neproměnili jsme je.

Na konci prodloužení jste si vytvořili tlak, ale nakonec skóroval soupeř. Co se tam stalo?
Přijde mi, že jsme málo stříleli. Ten gól, který dali, byl prostě jen nahozením na bránu, které tam, sice se štěstím, padlo. Kdybychom víc stříleli, tak to mohlo dopadnout úplně jinak.

Pojďme k pozitivnějším věcem. Vy jste vstřelil hned první branku Vsetína. Jak vypadala?
Ze začátku to bylo takové nahazování na bránu. Potom to letělo do z našeho pohledu levého rohu. Koža (Martin Kožený) to vzal a hodil Tomíkovi (Tomáši Ondračkovi). Já jsem se celou dobu přetlačoval před bránou. Tomík vystřelil po zemi a já jsem zrovna v tu chvíli dával hokejku na led a tečoval to.

Sledujete nějak individuální statistiky? Po zápas jste byl na předních příčkách kanadského bodování...
Jak jsem přišel do šatny, tak mi kluci říkali, že jsem nahrávač. Na jejich popud jsem se na statistiky podíval, ale jinak to moc nesleduji.

Čeká vás čtvrté utkání v sérii. Co bude třeba změnit?
Určitě bude třeba změnit obrannou hru. Musíme se snažit pomáhat Malkičovi (Jakubu Málkovi) a až potom se soustředit na útok.

banner pod článkem