Vsetín čeká venkovní miniturné. Valaši ho zahájí v Břeclavi

Václav Trávníček • 18.10.2013

Středeční utkání s Prostějovem bylo pro vsetínské hokejisty posledním představením na domácím ledě na dlouhé dva týdny dopředu. Další duel sehrají Valaši na Lapači až 30. října, do té doby absolvují tři zápasy na hřištích soupeřů. „Ve hře je devět bodů. Čím více jich uhrajeme, tím lépe pro nás,“ hlásí útočník Adam Mikšovský před začátkem minuturné, které Jakubíkova družina zahájí v sobotu v Břeclavi.

Vsetínští přijedou na jih Moravy posíleni vítězstvím nad lídrem tabulky z Prostějova. Ve středu na domácím ledě sehráli vynikající utkání a obrali Jestřáby o všechny body. „Dařilo se nám držet krok. Dostali jsme se do vedení 2:0 náhodným gólem, který byl v konečném účtování nejdůležitější,“ těšilo trenéra Juraje Jakubíka. „Dokázali jsme soupeři odskočit, i když jsme po určitém čase začali podobně jako v Opavě hrát proti velkým překážkám. Hráči se musí ještě naučit být zodpovědní a nenechat se často vylučovat,“ uvedl na konto středečního utkání.

„Prostějov je tým, který trénuje společně i dopoledne. Drtivá většina z nich jsou profíci. Tudíž jsme věděli, že asi ve hře bude nějaký rozdíl. Říkali jsme si, že jim půjdeme do těla, budeme dobře bránit, čekat na jejich chyby a něco z našich šancí dáme,“ prozradil útočník Adam Mikšovský, který v minulosti dres Jestřábů sám oblékal a tentokrát dvěma body (1 + 1) pomohl k jejich porážce. „Týmy z vrchu tabulky k nám jezdí hrát hokej. Není to žádná osekáváná a nejsou jenom zalezlí v obraně. Proti takovým soupeřům se hraje úplně jinak,“ dodal.

Nyní ale musí Valaši rychle přepnout, euforii z vítězství vystřídá příprava na těžkou sérii. Vsetín totiž v posledních letech nedokázal z venkovních utkání vydolovat příliš bodů. Zlepšení této disciplíny byl ostatně jeden z cílů pro novou sezonu. Karta se snad začala pomalu obracet, důkazem čehož může být vítězství zelenožluté party ve Valašském Meziříčí. Na druhou stranu - Bobři patří i letos k hlavním adeptům na poslední místo a Břeclav, která je v tabulce pod Vsetínem o pouhé dva body, Valmez ve vzájemném utkání porazila 4:2. I to znamená pro Valachy před sobotou varovný prst, což nepřímo potvrdil i Mikšovský.

„Máme před sebou tři venkovní utkání. Nebude to jednoduché, ať už jde o kvalitní či méně kvalitní soupeře, protože venku se hraje vždy hůře,“ poznamenal. „Musíme dobře bránit. Neříkám, že přímo jen čekat na soupeřovy chyby, ale dostat ho i pod nějaký tlak. Musíme napadat a zároveň hrát zodpovědně dozadu. Také bude potřeba využít šance, které si vytvoříme,“ přemýšlel. „Snad přivezeme z venkovních utkání co nejvíce bodů, protože ve hře je jich devět. Čím více jich uhrajeme, tím lépe pro nás.“

Břeclav se po dvou letech vrátila do skupiny Východ

Hokejisté Břeclavi strávili poslední dvě sezony v druholigové skupině Střed a po reorganizaci soutěže se letos vrátili „na východ“. Výsledkově si vedou podobně, jak si je fanoušci staronových soupeřů pamatují například ze sezony 2010/11. Jihomoravanům letos patří znovu spíše spodní příčky tabulky. Kromě Valašského Meziříčí dokázali porazit Hodonín 4:1, Nový Jičín 5:4sn a Opavu 6:3. Z dalších šesti utkání odešli Břeclavští se svěšenými hlavami, Prostějovu dokonce podlehli 0:10.

Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem týmu od řeky Dyje je Dominik Piskoř s devíti kanadskými body (6 + 3), kterému na záda dýchá osmibodový Tomáš Popolanský (5 + 3) a sedmibodový Marek Dora (2 + 5). Jedničkou mezi třemi tyčemi Lvů je Michal Šurý, jenž zatím odchytal většinu zápasů, ovšem jeho průměr činí 3,18 branky na zápas. Sobotní utkání, které můžete prostřednictvím online přenosu sledovat od 17:00, pak bude mít speciální příchuť pro trojici Lukáš Bolfík, Patrik Kovář a Ondřej Lechner, která v minulosti působila ve vsetínských mládežnických týmech a s některými hráči současného mužstva dospělých se dobře zná.

Předpokládané sestavy:

Břeclav: Šurý – Šidák, Dora, Šaur, Novák, Nedvěd, Kovář, Höss, Nekoranec - Hrbatý, Piskoř, Popolanský, Procházka, Bartoš, Bolfík, Medřický, Lechner, Záborský, Maša, Zháňal, Blaha, Průdek.

Vsetín: Hromada – Hurtík, Tichý, Žák, Vrba L., Báchor, Vrba F., Okuliar – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Heža, Podešva, Hruška P. – Lehečka, Daněk, Kývala.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov