"Valašské derby" odzvoní Vsetínu sezónu

Aleš Koňařík • 27.02.2004

V s e t í n – Adieu, sezóno 2003/04! Ještě jednou vyjede Vsetín k ostrému extraligovému zápasu, poté až po půl roce, kdy odstartuje nový ročník nejvyšší soutěže. Loučení připadlo stylově na derby utkání se Zlínem, již 53. v řadě. Letos je ve znamení výher hostujících týmů. Vsetín doma dvakrát prohrál 2:3, ve Zlíně pak rozhodla jediná trefa útočníka Tomáše Demela.

Motivace obou týmů je různá stejně jako propastný rozdíl v tabulce. Zlínu stačí bod k uhájení druhé příčky, Vsetín se zase nechce smířit s nelichotivým 13.místem, které v loňském roce okupovali právě hráči Hamé. Vsetín sice na zlínském ledě uspěl, domácí však již pět zápasů v řadě nedovolili soupeřům vstřelit jedinou branku. Pokud by tato tradice vydržela i dnešní derby a pokud by v zápase chytal Igor Murín, připsal by si desáté utkání s čistým kontem. Jeho takřka 200 minut trvající neprůstřelnost ukončili až v posledním kole střelci Litvínova, kde Zlín prohrál 3:6

Vsetínským již od zápase se Slavií chybí Josef Štraub, kterého opět trápí zraněné koleno. Atmosféru derby naopak poprvé zažije Zdeněk Sedlák, který v posledních zápasech zapracoval na zlepšení své střelecké bilance. V 8 utkáních za Vsetín vstřelil 5 branek.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Jiří Polák, Kowalczyk, Němec, Vyrůbalík, Horák, Hrabal - Dubec, Vak, Demel - Selingr, Stantien, Hruška - Prokop, Hudec, Sedlák - Ambruz, Vávra, Valko.

Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, Nosek, Zubíček, Dlouhý, Vosátko - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Hlinka, Jenáček - Okál, Vlach, Kapusta - Weissmann, Kárný, Záhorovský.