Víkendový úspěch mládeže zkalila jen prohra sedmáků

David Škabraha • 28.11.2007

V s e t í n – Velice plodný a přínosný víkend zažila o tomto víkendu bodová kasička Lapače. Mládež nenechala své hokejové náčiní zahálet a vyrazila do boje. Až na sedmé třídy se podařilo všem zvítězit a polepšit si tak na ještě výhodnější umístění v tabulce. Tuto souhrnnou reportáž z mládeže vám přinášíme teprve podruhé za celou dobu fungování našich stránek, doufáme tedy, že se i nyní bude těšit zájmu, který bude spolu s nezpochybnitelnými úspěchy vsetínských mladých nadějí stále narůstat.

8. a 9. třídy, trenér Ladislav Maršalík

Osmáci a deváťáci se aktuálně drží ve svých tabulkách na druhých místech. Dopomohli si tam také díky minulému víkendu, ve kterém si na svá konta přičetli další body.

Soupeřem se jim stalo Uherské Hradiště, které se v devátých třídách drží šesté, a v osmičkách sedmé příčky v prozatímním hodnocení. Převaha domácích by zde měla být tudíž jasná, avšak u osmáků bylo namále.

Ti totiž plni sebevědomí podcenili začátek zápasu, který nakonec sice dokázali vyhrát, ale zdaleka ne tak jistým způsobem jako v minulém střetnutí. Tehdy byli Vsetínští jednoznačnými vítězi, aby taky ne, při výsledku 11:2. Nakonec však uhájili svou čest i nyní a vyhráli 6:2.

Jejich starší kolegové své představení zvládli o poznání lépe, časomíra ukazovala po šedesáti odehraných minutách konečný stav 9:2. Větší herní vyspělost byla patrná na domácím týmu od začátku až do konce. Uherské Hradiště tak dostalo slušný výprask a se sklopenou hlavou muselo odjet domů bez bodového přídělu.

Očima trenéra Maršalíka: Naše devítky byly celý zápas lepší, v pohybu po hřišti i střelecky. Kdybychom proměnili ještě více šancí, určitě bychom vyhráli větším rozdílem. Osmáci hráli vyrovnaný zápas, museli jsme ke konci stáhnout hru na dvě lajny, protože někteří hráči se zezačátku nedostali do zápasu a také hru podcenili.

6. a 7. třídy, trenér Miroslav Kubo

Až v druhé části tabulky se zdržuje celek sedmých tříd, okupuje páté místo z celkových sedmi a to s osmibodovou ztrátou na první Zlín. To šesťáci jsou na tom o něco lépe, spokojeně se rozhlíží z druhé pozice ve stínu prvního Šumperka.

Hráči ze sedmých ročníků se stejně jako jejich o rok mladší kolegové utkali s Uherským Hradištěm. Výsledek 13:3 nepotřebuje žádný zdlouhavý komentář, snad jen že Vsetín svému tabulkovému sousedovi roli vítěze nejspíše velice ulehčil. Hradiště je totiž o jednu příčku za Vsetínem.

Chlapci navštěvující šestou třídu základní školy měli v souboji s Hradišťskými o poznání více navrch než tomu bylo u sedmáků. Vyhráli 3:9 a tak trochu zanechali na Uherskohradišťském stadioně malou odplatu za porážku jejich starších kamarádů.

5. třídy až přípravky

Páté a čtvrté třídy přivítaly na Lapači kolegy z Přerova. Na druhý Vsetín přicestovali přerovští páťáci až z daleké deváté příčky. Za stejně umístěnými čtvrťáky přijeli soupeři ze šesté pozice, což slibovalo při malých rozdílech v kvalitě týmů docela slušný hokejový zážitek.

Tak se také stalo, diváci ve Vsetíně mohli sledovat hezký vyrovnaný hokej v případě obou dvou střetnutí.

Jako první vystartovali na led zástupci o třídu mladší kategorie. Zápas přinesl oproti obyčejnému hokejovému průměru docela dost vsítěných branek, na straně domácích byly čtyři a u hostů se do střelecké listiny zapsali tři šťastlivci, přičemž se dvěma góly blýsknul Pobořil.

V dalším mači se předvedli o rok starší hoši proti stejnému soupeři. I nyní bylo k vidění poněkud více gólů, ale hlavní je, že se jich v poměru 6:3 usadilo více na straně domácích. Gratulace k vynikajícímu výkonu putuje k hráči Mikulovi, který třemi góly toto skóre velice značně ovlivnil. Se dvěma zápisy mezi střelce vyniknul taky Tydlačka.

Turnaj 2. tříd, trenér Jaroslav Šlihán

Hráči druhých tříd si tuto sobotu vyjeli do nedalekého Zlína. Na vsetínské borce tam čekalo dalších sedm týmů, s nimiž se měli utkat o vítězství. Z počátku se celý turnaj odehrával ve dvou skupinách.

Vsetínští se tak nejdříve utkali se celkem Zlín "A". V poměru 5:1 domácí tým vcelku sebejistě Valachům naznačil, že jejich ambice na tomto turnaji jsou velice vysoké. Po tomto nevydařeném souboji se na led postavili mladí Vsetíňané proti celku Vítkovic, se kterým se nakonec rozešli smírně 4:4. Vítězství přišlo až v utkání s Vyškovem, kdy výsledek 3:1 hovořil jasně pro zelenožluté borce.

V semifinále je tak čekalo Uherské Hradiště. I nyní své soupeře zdolali, tentokrát těsným výsledkem 3:2. Zaslouženě tedy byla na ledě vidět zelenožlutá barva, když se hrál poslední zápas turnaje, a to očekávané finále. V něm mladíci narazili opět na Zlín "A", a jako přes kopírák zopakovali výsledek z úvodu turnaje - 5:1. Celkový triumf patří tedy Zlínu "A".

Svěřenci trenéra Šilhána zaslouží za odvedený výkon velikou pochvalu, prosadit se v poměrně široké konkurenci bývá vždy těžké, ale druháci stříbrným místem zvedli prestiž vsetínské mládeže zase o kousek výš.

Očima trenéra Šilhána: Pochvalu zaslouží celý tým, ale musím vyzdvihnout výkony některých hráčů. Skvěle chytal brankář Kryštof Klimeček (6 let, mateřská škola), mezi obránci vynikal Martin Mikulenčák a v útoku nejvíce řádili Adam Zetocha s Jiřím Brodkem.