Vsetín kontra Šumperk v režii domácích

Petr Vychopeň • 06.10.2007

V s e t í n - O tom, že se tři body, vznášející se nad Lapačem, "nepřilepí" na vaše konto sami, se mohli přesvědčit deváťáci ze Šumperka. Celý zápas se nesl ve stylu "hurá na ně" a podle toho vypadá i skóre, jenž se zastavilo v poměru 8:5. Valaši se představili jako úderný tým, jemuž nedělá problém sázet jednu branku za druhou, jenže když přestoupíme na druhý břeh řeky, místy připomínala obrana domácích den otevřených dveří. Z toho hosté několikrát vytěžili co se dalo, jenže na body to nestačilo. O onen slastný pocit z plnohodnotného zisku bodů se postaral celý kádr, jmenovitě lze vyzdvihnout Josefa Daňka se čtyřmi body (2+2) a poté trio Martin Ptáčník (2+1), Filip Hrabal (2+1) a Michal Žák (0+3).

Utkání odstartoval svižnou střelou Kovář z řad Šumperských, avšak ve výsledku se jeho pokus z mezikruží stal pouze rozchytávající porcí pro brankaře Dočkala. Na oplátku se ke druhé brance vydal Žabčík, jenže obranné valy hostů jeho ránu zablokovaly. O napravení vsetínské reputace se vzápětí pokoušel Daněk, ani mu však přáno nebylo. Vyšší rychlost zelenožlutí zařadili v 8. minutě, když jim bylo dopřáno hrát v početní převaze. I když se Šumperk bránil zuby nehty, na útočné nájezdy domácích to nestačilo.

Po pohledné spolupráci otevřel skóre Krucký, jehož asistentem se stal Djorič a Molek. Inkasovaná branka na šumperský kádr zapůsobila jako elixír rychlosti a svižnosti a záhy byli Vsetínští z koně dole. Jmenovitě se o to postaral agilní Kohout, jenž uvolnil Šenka a ten už akci dovedl ke zdárnému konci. Po tomuto gólu nabrala hra spád a mnohdy to na ledové ploše připomínalo přetahování se o pomyslný provaz. Silnější tahači se nakonec prokázali svěřenci vsetínského Ladislava Maršalíka, o což se postaral Daněk, z jehož hole byl puk vyslán až za záda šumperského Hradila.

Na začátku druhé třetiny hra neoplývala nijak bravurně provedenými akcemi, na centimetr přesnými přihrávkami či oku lahodícími souboji, ale to se postupem času měnilo. Nejprve na plyn šlápli domácí, kterým vystavil stopku golman Hradil a to samé se stalo i o minutu později u protější klece, když se snažil skórovat hostující Kohout. Ani ten na golmana nevyzrál. Na své si ovšem diváci přece jenom přišli. Ve 26. minutě si domácí Hrabal usmyslil, že se vydá na výlet do obranného pásma hostí a jak se nakonec ukázalo, špatný nápad to jisto jistě nebyl. Na jeho střelu z bezprostřední blízkosti neměl golman nárok. Pokud by jste čekali, že inkasovaný gól opět Šumperk nakopne, zmýlili by jste se. Právě naopak. Vsetínští zůstali při chuti a to potvrdil a zlatým písmem do listiny střelců se zapsal Ptáčník.

Hosté se v 33. minutě několikrát pokoušeli odpovědět, k čemuž měl nejblíže aktivní Kohout, jenže do cesty se mu postavil Dočkal se svou vyrážečkou. A když to nešlo tady, uhodil blesk opět na druhé straně. Na 5:1 zvyšoval opět Hrabal, tentokráte pohotovou dorážkou. Nepříliš lichotivý pocit ze čtyřbrankového manka "neunesl" Šenk, který stihl do konce druhé třetiny úspěšně završit vyškolení vsetínské obrany s následným "vykoupáním" golmana.

Někdo by zalezl do obrany a uchýlil se k urputnému bránění tříbrankového náskoku. To by ale nesměl být celek vsetínských deváťáků. Třetí třetina nabídla nejatraktivnější hokej, čemuž nasazuje korunu fakt, že šestice pokusů byla přetavena v gól. A protože branky padly v poměru 3:3, tak si nakonec rybičky směrem k divákům mohli vychutnat domácí borci, kterým se podařilo zvítězit 8:5.

Pohledem vsetínského tahouna - Josefa Daňka

Ahoj Josefe, můžeš přiblížit prozatimní výsledky tvého týmu?

Určitě. Zatím jsme odehráli kvarteto utkání a vytěžili jsme z něho devět bodů. Nejprve jsme porazili Přerov, Zlín, poté jsme podlehli Olomouci a dneska jsme zdolali Šumperk.

V dnešním mači na tobě šla vidět obrovská snaha, což se nakonec promítlo i do konečných statistik. Dvě vstřelené branky a k tomu duo asistencí, co k tomu dodat?

Musím říct, že se mi hrálo skvěle. Sebevědomí mi stoupalo krůček po krůčku směrem nahoru a myslím si, že jsme se s kluky úspěšně otřepali z porážky v Olomouci. Co se týče vstřelených branek, na první mi přihrál Filip Hrabal a já jsem puk jen doklepl do brány a při druhé jsem to zahrál sám na sebe. Jeli jsme ve dvou a já jsem to zkusil prásknout po bráně, což se ukázalo jako správná varianta.

Jak vy, tak i hosté předvedli obdivuhodnou produktivitu v zakončení. Vždyť padlo třináct branek. Vyhovují ti tyhle přestřelky?

My jsme hodně branek dali, ale taky jsme jich dost dostali, to je pravda. Ono to vyplynulo z toho, že jsme neupustili od útočení, pořád jsme se snažili hosty napadat a uzavírat je v obraně. Z toho pramenily brejky soupeře, na které jsme mnohdy nebyli připraveni. Já osobně jsem se nad tím velkým množstvím branek snažil pozvednout a odehrát si svoje.

I když je sezona ještě na svém počátku, mohl by ses nám svěřit s cíly vašeho celku?

Úplně přesně vytyčené síle nemáme, základ je postoupit do play off a tam hrát na plné obrátky každou minutu. V šatně máme výbornou náladu a připravujeme se dopředu, takže si myslím, že to půjde.