Vsetín míří o další body bojovat do jestřábího hnízda

Jan Tajzler • 17.09.2019

Repríza loňského čtvrtfinále je na programu ve středu na Hané. Valaši míří do Prostějova, kde by rádi navázali na první vítězství v letošním ročníku Chance ligy. Naopak Jestřábi touží odčinit debakl z Poruby. Atraktivní bitva dvou moravských celků startuje v Prostějově ve středu od 18:00.

Bitvy mezi Vsetínem a Prostějovem patřily vždy mezi vysoce atraktivní už jen díky divácké přízní, která je v obou klubech nad průměrem Chance ligy. Vzájemné soupeření naposledy okořenila čtvrtfinálová série loňského play-off, kde se muselo rozhodnout až v sedmém zápase, kdy Vsetín zužitkoval výhodu domácího prostředí a postoupil do semifinále. Jestřábi nyní budou chtít zelenožlutým učinit alespoň částečnou odplatu.

Jestřábi touží napravit debakl z Poruby

Ve druhé nejvyšší soutěži rozjeli již šestou sezonu, pětkrát hráli play-off, avšak ani jednou nedokázali vyhrát v rámci vyřazovací části sérii. Předloni Prostějov trápil favorizované Kladno, vloni mu stopku až v rozhodujícím sedmém utkání vystavil právě Vsetín. Letos by na Hané už nechtěli mezi čtyřmi nejlepšími chybět, ale cesta do play-off bude ještě dlouhá pro všechny celky.

V Prostějově pokračují ofenzivní opory z loňské sezony v podobě Lukáše Žalčíka a Marka Račuka. Oba tahouny by měli doplňovat zkušení harcovníci v podobě Tomáše Nouzy a Tomáš Divíška. Po jednoletém působení v pražské Slavii se na Hanou vrátil také Lukáš Krejčík. Těsně před startem pak nabitou ofenzívu Jestřábu doplnil Petr Kafka, jenž má za sebou vydařené působení ve slovenské nejvyšší soutěži.

Menší zemětřesení nastalo v obranných řadách. Určitě mrzí odchod Daniela Koláře do Jihlavy či Dušana Žovince do Chomutova. Jejich místa by měli nahradit Jaroslav Mrázek společně s Martinem Novotným, těsně před startem ročníku se pak Jestřábi dohodli na spolupráci s Davidem Novotným či nadějným odchovancem brněnské Komety Matějem Novákem. Brankářskou oporu Jakuba Neužila přišel krýt mladík Daniel Dvořák.

Chance liga začala pro Jestřáby z ostra, když už v úvodním kole zamířili do Přerova k hanáckému derby. V utkání se Zubry však rozhodla již první třetina, ve které žlutomodří odskočili na rozdíl dvou branek, Prostějov se vracel domů bez bodu po porážce 2:3. Domácí premiéra však Jestřábům vyšla, když udolali nováčka z Chomutova 4:3. Šok se však odehrál v pondělním kole na ledě Poruby, kde Prostějovští během pětadvaceti vteřin třikrát inkasovali a nakonec podlehli 3:9. Je jasné, že utkání se Vsetínem je pro svěřence trenéra Vykoukala výzvou k tomu, aby se odrazili k lepším výsledkům i posunu v tabulce.

Zaboduje Vsetín i na ledě soupeře?

Vsetín je společně s Prostějovem pasován mezi jasné účastníky play-off, jenže podobně jako Jestřábi ani Valaši neměli zrovna oslnivý vstup do soutěže. Po domácí remíze s Frýdkem-Místkem pálili Valaši slepými v Havířově. Až teprve ve třetím utkání sezony se zelenožlutí mohli radovat z vítězství, když na Lapači udolali nováčka ze Sokolova 3:2.

Valachy za prvním tříbodovým ziskem v sezoně nasměrovaly v první třetině slepené trefy Procházky a Jonáka. Houževnatý soupeř ovšem neházel flintu do žita a ještě před první sirénou se dostal na kontakt. Klid na hole Valachů vrátil v polovině základní hrací doby Pechanec, pro nějž to byla již třetí branka v sezoně. Sokolov sice ještě stačil snížit, ale i díky pozorným zákrokům brankáře Bláhy už vyrovnat nestačil. „Vítězství se nerodilo lehce, byl to ubojovaný zápas, ale musíme si zvykat, protože takové zápasy budou teď ze startu všechny,“ líčila po prvním vyhraném utkání v sezoně hvězda utkání brankář Ondřej Bláha. „Není třeba panikařit, věřím, že nyní ukážeme naší sílu, ale bez bojovnosti to nepůjde,“ uvědomoval si novic ve vsetínském dresu.

Zda se Valachům podaří na horkém prostějovském ledě vybojovat další potřebné body, na to si budeme muset počkat do středečního večera. Utkání na Hané startuje v 18:00. Pokud se do sto kilometrů vzdáleného města nechystáte, můžete průběh zápasu sledovat tradičně přes onlajny a nebo fandit u přímého přenosu na hokejka.cz.

Sestavy v minulém kole:

Prostějov: D. Dvořák – Husa, Mrázek, M. Novotný, Muška, Březák, Brančík, P. Krejčí – Berger, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Nouza, Kafka – L. Krejčík, Chlán, Ouřada – L. Luňák, V. Meidl, T. Jandus.

Vsetín: Bláha – Slováček, Teper, Dudáš, Holomek, J. Drtina, Jeřábek, Hryciow – Jonák, L. Volf, Dostálek – Procházka, Rehuš, Březina – Doktor, Pechanec, D. Tůma – Hořanský, Šilhavý, Vítek.