Vsetín na státní svátek vyzve doma Kopřivnici. Po pětadvaceti letech

Kristýna Zigmundová • 27.09.2015

Naposledy se hokejisté Vsetína a Kopřivnice střetli v sezoně 1990/91, kdy se Valachům podařilo postoupit do druhé nejvyšší soutěže. Naopak Kopřivnici se nedařilo, a tak zůstala v krajské lize. To se ale změnilo letos na jaře, kdy klub z města tatrovek vyválčil postup do 2.ligy. Vsetínští nováčka přivítají po pětadvaceti letech v pondělí na Lapači. Utkání startuje v tradičních 17:30.

Už od začátku sezony šlo poznat, že Kopřivnice nebude jen do počtu. Po úvodní prohře s Břeclaví 0:3 následovaly hned tři výhry po sobě. Tři body si nováček soutěže odvezl z Valašského Meziříčí (6:3) a vítězství poté potvrdil doma s Moravskými Budějovicemi, které přestřílel 7:5.

Ve čtvrtém kole Kopřivnice překvapila proti Opavě, kterou dokázala porazit 4:3 po samostatných nájezdech. Vítěznou sérii hokejistů ve žlutomodrých dresech ukončil až v sobotu Hodonín, když si v Kopřivnici otevřel střelnici a triumfoval vysoko 9:2.

„Výsledek možná hovoří jasně, ale zase tak jasná záležitost, jak by se mohlo zdát, to nebyla,“ vysekl soupeři poklonu hodonínský trenér Jan Prčík. „Důležité bylo, že jsme dokázali brzy odpovědět na první branku domácích a že jsme následně ustáli dlouhé čtyřminutové oslabení,“ dodal.

V jakém světle se Kopřivnice předvede v pondělí na Lapači?

Valaši chtějí zpět ztracené body

Včera navštívila naše redakce sportu utkání druholigových hokejistů HC Frýdek - Místek x VHK Vsetín. Ve videu uvidíte souhrn gólových situací. Reportáž z utkání pro vás připravujeme a můžete ji sledovat zítra.

Posted by regionalnitelevize.cz on 27. září 2015

Vsetín na začátku soutěže střídá vítězství s porážkami. Po porážce ve Frýdku-Místku 0:3 se Valaši budou v pondělí snažit získat ztracené body nazpět. Proti lídrovi tabulky se na nich projevila absence zkušeného obránce Radima Tesaříka a zřejmě i útočníka Davida Vítka, kteří by jistě přispěli svojí špetkou do mlýna.

V pondělním duelu by ale už mladý útočník měl nastoupit. Co se ale Radima Tesaříka týká, jeho nástup ještě nebyl potvrzen, a tak můžeme pouze doufat, že bude do pondělí fit.

Utkání startuje v pondělí v 17:30 na Lapači a připravujeme z něj online přenos.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada (Plšek) – Žák, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Řezáč, Báchor, Štědrý – Zůbek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Dvořák, Vávra, Jurík, Daněk, Ambruz, Finsterle, Ondráček, Hruška.

Kopřivnice: Vrba (Unzeitig) - Kofroň, Bartošák, Dusík, Jašek, Čintala, Niec, Grygar, Sluštík O., Suchý, Hrubý, Stránský, Vydra, Tomášek, Jinřich, Marek, Merenda, Kameníček, Červenka.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno