Vsetín se snaží získat seniorskou soutěž

Tisková zpráva • 31.03.2008

V s e t í n - Bývalí členové vedení Vsetínské hokejové, Oldřich Štefl a Alexej Jaškin, se rozhodli vyvrátit některé mediální mýty a informovat veřejnost o aktuálním stavu vsetínského hokeje. „Snažíme se pro Vsetín získat seniorskou soutěž,“ uvedl sportovní ředitel Alexej Jaškin. „K tomu nám pomáhá tým lidí. Jde o jednotlivce, kterým záleží na osudu našeho hokeje,“ dodal. Kdo mezi ně patří? Například mládežnický trenér Vlastimil Palatý nebo bývalý hráč Stanislav Pavelec.

„Stále oslovujeme a budeme oslovovat další lidi s žádostí o spolupráci,“ poznamenal Pavelec. Podle něj není situace jednoduchá. „Měli jsme vytipovaných několik klubů, které hrály o postup do první ligy, od nichž bychom mohli koupit licenci. Bohužel ani jeden z těchto klubů do první ligy nepostoupil. Budeme se tedy snažit získat licenci na třetí nejvyšší soutěž. Každý klub si ji ale chrání a zatím ji nechce prodat. Je to o tom, že hokej je důležitou součástí každého města. A pokud některý klub vypustí do médií zprávu, že uvažuje o prodeji, jde mu většinou jenom o to, aby na sebe upoutal pozornost sponzorů,“ řekl.

Jasno by podle Jaškina mělo být do konce dubna. Tou dobou už budou hokejové soutěže dohrány a měla by se blížit letní příprava. „Pokud bychom licenci na seniorskou soutěž koupili, zaplatil by ji sponzor. Je ale předčasné se o něm nyní bavit, když nemáme v rukou nic hmatatelného,“ uvedl Jaškin. Stanislav Pavelec věří, že se licenci na některou ze soutěží podaří získat a klub se tak nebude muset řídit krizovou variantou. „Tou by byl krajský přebor,“ řekl Pavelec.

Jasno o spolupráci se vsetínským hokejem má už vsetínská radnice. „Nebudeme nadále podporovat seniorský hokej, pouze mládež. A to stejným způsobem, jako všechny ostatní sporty ve městě,“ sdělila tisková mluvčí radnice Eva Stejskalová.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov