Radost z vítězství se vyhla jen osmým třídám

David Škabraha • 19.11.2007

V s e t í n – Haló, haló! Inovace bez legrace, aneb rozšiřujeme záběr našich redakčních snah a přinášíme vám postřehy ze zápasů, v nichž soupeří zástupci těch nejmladších kategorií. Ne že by se dosud na tyto ročníky zapomínalo, ale přece jen je na čase pokročit od pouhých tabulek s počty bodů k poněkud regulérnějšímu článku. Můžete si zde tedy přečíst, jak se minulý víkend dařilo chlapcům od přípravky až po deváté třídy. Nemálo zajímavé jsou také ohlasy trenérů ke všem těmto utkáním.

8. a 9. třídy, trenér Ladislav Maršalík

Deváté třídy jsou na tom v celkovém hodnocení více než dobře, usídlily se prozatím na druhé příčce a na vedoucí Olomouc se dívají pouze skrz jednobodové manko.

Šumperk, což byl pro Valachy soupeř o uplynulém víkendu, se momentálně zdržuje na šesté pozici celkového hodnocení. Mladíci z Lapače díky této skutečnosti nastupovali do zápasu v roli favorita, kterou nakonec i přes nevýhodu venkovního protředí také potvrdili výsledkem 3:5.

Očima trenéra Maršalíka: „Ze začátku jsme se trochu střelecky trápili, ale nakonec jsme Šumperk jednoznačně přehráli naším nasazením a díky tomu jsme pak měli také navrch v osobních soubojích.“

Osmé třídy za svými staršími kolegy nijak nezaostávají, aktuálně okupují druhé místo s šestnácti body. Prozatímním vedoucím tabulky osmých tříd je celek RI OKNA Zlín s osmnácti čárkami na svém účtě.

Stejně jako spoluhráči z vyšší kategorie zajížděli o tomto víkendu osmáci do Šumperka. Konečný výsledek 4:2 kvůli chybám zelenožlutých poněkud vyvrátil teoretické předpoklady k zápasu. Šumperští totiž už mají ve svých rukou dvanáct bodů, které jim stačí na třetí místo. Vsetínské osmé třídy se tak staly jedinou obětí domácího mužstva za celý víkend.

Očima trenéra Maršalíka: „Dopláceli jsme zejména na nevyužívání šancí, kterých opravdu nebylo málo. Zkrátka špatná střelecká potence. Vyskytlo se nám tam taky pár hrubších chyb, ze kterých jsme nakonec bohužel inkasovali góly.“

6.a 7. tříd, trenér Miroslav Kubo

Skoro celá naše mládežnická základna se na ledě střetla s kluky ze Šumperka, ne jinak tomu samozřejmě bylo i v případě šesťáků a sedmáků.

Sedmé třídy jsou nyní vepsány na pátém místě z celkových sedmi, a to s nasbíranými deseti body. Šumperští se octli na samém chvostu celkového bodování, okupují sedmou příčku a to zatím bez jediného bodu.

Stejně jako v případě devítek byla znát jasná převaha na straně domácích, tudíž sladké body vítězství si nakonec našly cestičku k Valachům. Velice zajímavým a zejména nevšedně vysokým výsledkem 9:7 byly všem přihlížejícím nekompromisně odebrány všechny iluze o triumfu hostů.

Jako z mrtvých vstání by se mohla jevit jejich snaha dotahovat ztrátu za stavu 8:2, kterou dokázali minimalizovat až na konečných 9:7. Každopádně si v tomto případě zaslouží hoši ze Šumperka pochvalu.

Očima trenéra Kuba: „Nastala tam nepochopitelná ztráta koncentrace po konci druhé třetiny, to bylo za stavu 8:2. Pak se soupeři podařilo proměnit pět střel ze sedmi a nakonec to skončilo devět sedm.“

Šesťáci při cestě soutěží zatím nashromáždili patnáct bodů, se kterými se mohou pyšně rozhlížet z druhé pozice. Výhled jim kazí pouze první Šumperk, s tím si ale Valaši alespoň ve vzájemném souboji poradili. Ukázalo se však, že to nebylo nic lehkého.

Do očí bijící převaha Vsetínských se přes úžas fanoušků nedokázala stejně tak výrazným způsobem odrazit na výsledku, který nakonec domácím vytoužené body z prestižního utkání přinesl. Na první pohled vcelku vyrovnaný konečný stav 7:6 doopravdy neodpovídal svým poměrem porovnání střel.

Ten vypovídal jasně – 54:24 pro Valachy. Inu, špatná koncovka bude asi jediným problémem jinak výborného mužstva.

Očima trenéra Kuba: „Měli jsme hroznou převahu, poměr střel byl přece asi 54:24. Nedokázali jsme proměnit ani ty nejvyloženější šance a oproti tomu jsme dostali až příliš hloupých gólů. Vyhráli jsme sedm šest s odřenýma ušima.“

5. třídy až přípravky

O těchto celkem čtyřech mužstvech Vám přineseme podrobnější informace až v příštím reportu z mládeže. Od přípravek až po páté třídy se totiž o předešlém víkendu neodehrál ani jeden zápas, tudíž se s výsledky budeme hlásit až příště.