Vsetín skončil v semifinále poháru

Aleš Koňařík • 16.10.2001

V í t k o v i c e – Druhým finalistou poháru Tipsportu se po vítězství 5:2 nad Vsetínem stali hokejisté Vítkovic. Vsetínské ani tak nemrzí porážka jako zranění Radima Kucharczyka, kterého zbytečně atakoval pár vteřin před sirénou jeden z vítkovických juniorů. Náš nejlepší střelec si při střetu pochroumal koleno. Pokud se zranění projeví jako vážné, bude to další těžká rána pro již tak dosti prořídlou vsetínskou sestavu.

Prvních deset minut zápasu, do kterého nezasáhli Hudler, Štrbák, Kuboš a Bielg, se odehrálo v poměrně svátečním tempu které narušila až náhodná branka domácího útočníka Štrauba. Vítkovičtí začali více bruslit, nepříliš motivovaného soupeře zatlačili a Irgl z mrtvého úhlu poslal puk o Pešatův beton do branky podruhé.Vsetínští se však tempu soupeře přizpůsobili a po většinu druhé části měli o něco více ze hry. Němec dokonce hned ve 22.minutě vstřelil gól, jenomže jak brankový, tak hlavní sudí byli v ten moment stiženi záhadnou formou momentální slepoty. Vsetín se přeci jen dočkal, když Vampola z ostrého úhlu nachytal Trvaje na hruškách. Dvě precizně sehraná přečíslení do otevřené vsetínské obrany však vrátily vítr do plachet zpět hráčům Vítkovic.

Za stavu 4:1 nahradil Trvaje v brance junior Falter a zápas se zvolna dohrával. Domácí ještě zužitkovali přesilovou hru 5 na 3, poté se mezi střelce zapsal dorážkou Demelovy střely i útočník Veselý. Nebýt zranění Kucharczyka, odjíždělo by vsetínské mužstvo z Ostravy s lehkou hlavou.

Vítkovice - Vsetín 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Štraub (M. Tomášek, Selingr), 16. Irgl (Zápotočný), 38. Melenovský (Kaděra, Olesz), 39. M. Tomášek (Štraub, Selingr), 57. Olesz (Galvas, Kaděra) - 35. Vampola, 59. Veselý (Burger).Rozhodčí: Minář - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 7:6, navíc Zápotočný (Vítkovice) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 2127.

Vítkovice: Trvaj (41. Falter) - Jurečka, Galvas, Seman, Philipp, Výtisk, Zápotočný, od 32. navíc Chmelíř - Kaděra, Hulva (34. Olesz), Melenovský - M. Tomášek, Štraub, Selingr - Irgl, A. Padělek, Ivan - D. Tomášek, Barna, Krenželok.

Vsetín: Pešat - Hriňa, Němec, Frolo (41. Blažek), Spitzer, Vašut, Šafařík - Vaic, Vlach, Demel - Žajgla, Burger, Veselý - Kucharczyk, Vampola, Valko.